Naujienų srautas

Veidai2016.02.24 20:15

Saugomų gamtos objektų sąrašas papildytas 78 pavadinimais

BNS 2016.02.24 20:15

Aplinkos ministras Kęstutis Trečiokas patvirtino patiksliną valstybės saugomų gamtos paveldo objektų sąraše, jame – 78 nauji geologiniai, hidrogeologiniai ir botaniniai objektai.

Šis sąrašas peržiūrimas kasmet.

Anot Aplinkos ministerijos pranešimo, iš valstybės saugomam geologiniam paveldui šiemet priskirtų akmenų išsiskiria Antakmenės konglomeratas. Jis dar vadinamas Aukų akmeniu ir laikomas vienu seniausių pagonybės paminklų Lietuvoje. Šis konglomeratas – 4,3 metro aukščio, 5,85 metro ilgio ir 3 metrų pločio uola Ignalinos rajono Antakmenės kaime.

Į sąrašą įrašytas ir įdomus naujas hidrogeologinio paveldo objektas – Salomėjos šaltinis Biržų regioniniame parke. Jis taip pavadintas šio krašto gelmių tyrėjai, geologei Salomėjai Bucevičiūtei atminti.

Gausiausiai papildyta gamtos paveldo botaninių objektų grupė. Tai ąžuolai, liepos, eglės ir kiti medžiai. Iš jų vienas įspūdingiausių – Dabulevičių maumedis Vilkaviškio rajono Daugėlaičių kaime. Jo kamieno apimtis siekia 2,2 metro, aukštis – 14 metrų. Šis maumedis išsiskiria masyviais išsišakojimais, vertikaliomis ir horizontaliomis šakelių gijomis.

Tuo metu iš sąrašo išbrauktos drevėtosios pušys Čepkelių rezervate, Kretuonių pirmasis ąžuolas, Špokų vinkšna, kt. Jie tiesiog sunyko.

Dabar Lietuvoje, Saugomų teritorijų valstybės kadastro duomenimis, yra 642 valstybės saugomi gamtos paveldo objektai, 157 iš jų paskelbti gamtos paminklais, dar 228 objektai pripažinti savivaldybių saugomu gamtos paveldu.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi