Naujienų srautas

Veidai2016.02.24 13:50

„Didžiojo Lebovskio“ namas atiduodamas meno muziejui

Pasidairyti po vieno namo interjerą Kalifornijoje LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“ kviečia komedijų mėgėjus, tiesa, jas turėjote mėgti jau senokai, o namas ir jo prašmatnus interjeras keliauja muziejaus žinion, netrukus sužinosite, kodėl. Bet apie viską iš pradžių.

Pamenate kultinę komediją „Didysis Lebovskis“? Jei ne, reiškia prieš septyniolika metų nebuvote prisiekę kinomanai, tačiau filmą vertą pažiūrėti, taip sako jį matę. Taigi šios komedijos gerbėjai turėtų puikiausiai atsiminti prabangų namą, kurį šiuo metu jo savininkas padovanojo Los Andželo meno muziejui. Jis labai tikisi, kad dovana įkvėps ateities architektus kurti išskirtinius pastatus.

„Manau, kad Los Andželas turėtų būti šiuolaikišku miestu, kurio vystymasis būtų orientuotas į ateitį, o ne į praeitį. Noriu paskatinti interjero ir pastatų kūrėjus nekopijuoti praeities, o iš jos pasimokyti ir kurti futuristinę architektūrą. Tikiuosi, kad ši mano dovana taps įkvėpimo šaltiniu šiai vizijai puoselėti“, – sako namo savininkas James Goldsteinas.

Iš namo atsiveria įspūdinga Los Andželo panorama, akis galima iš čia paganyti ir po pakrantę. Namo viduje, kaip ir priklauso, tyvuliuoja baseinas, yra kelios vandens kaskados, įrengtas prašmatnus apšvietimas, kurtas menininko James Turrello, darbo kambarys ir kino salė. Visos šios erdvės genialiai susilieja su lauke ir viduje stilingai sukomponuotomis tropinių augalų oazėmis. Muziejui su visu namu atiteko ir nuotraukų kolekcija, puošianti šio interjero sienas.

Daugiau apie tai – LRT TELEVIZIJOS laidos „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą