Veidai

2020.12.02 07:55

„Netflix“ auditoriją pavergusio serialo „Emily in Paris“ aktoriai: kas jie?

LRT.lt2020.12.02 07:55

Kino madas diktuojančiame „Netflix“ jau kurį laiką nerimsta paryžietiškos aistros – čia karaliauja naujas kultinio serialo „Seksas ir miestas“ kūrėjo darbas „Emily in Paris“. Serialas akimirksniu išpopuliarino pagrindinius aktorius Lily Collins ir Lucą Bravo, nors kai kuriems žiūrovams Prancūzijos sostinėje vykstančio serialo veiksmas pasirodė pernelyg lengvas ir banalus. Tiesa, aktoriai turi, ką atšauti kritikams.

Lily Collins praeityje – valgymo sutrikimų šešėlis

Pagrindinę serialo heroję, iš JAV į Paryžių darbo reikalais atvykusią Emily Cooper įkūnija 31-erių aktorė Lily Collins, karjerą didžiuosiuose ekranuose pradėjusi dar 2008 m. Didelio pripažinimo L. Collins sulaukė 2017 m. nusifilmavusi „Netflix“ dramoje „To the Bone“, kurioje pasakojama anoreksija sergančios moters istorija. Tais pačiais metais aktorė žurnalui „Shape“ prisipažino, jog nuo valgymo sutrikimų kentėjo ir ji pati.

„Nors dar prieš pradedant filmuoti šį filmą jau keletą metų buvau pasveikusi, ruošdamasi vaidmeniui rinkau informaciją iš profesionalų, gydančių valgymo sutrikimus. Tai man buvo nauja sveikimo forma. Viską išgyvenau ne tik kaip mano veikėja Ellen, bet ir kaip Lily“, – žurnalui atviravo L. Collins.

Interviu ji pasakojo, kad ilgiau nei dešimtmetį kentė nuo valgymo sutrikimų: ilgai badaudavo, tada smarkiai persivalgydavo, o vėliau atsikratydavo „nuodėmių“ prigėrusi laisvinamųjų. Ilgą laiką tylią savo kovą aktorė slėpė net nuo artimiausių žmonių, tačiau vėliau apie tai, ką patyrė, ėmė kalbėti vis drąsiau.

„Supratau, kad kuo atviriau apie tai kalbu, tuo lengviau man būti savimi“, – žurnalui „Shape“ sakė L. Collins. Beje, žurnalo viršeliui aktorė pozavo vilkėdama vien maudymosi kostiumėlį. „Niekada negalvojau, kad išauš tokia diena“, – atviravo L. Collins.

Sudėtingi santykiai su tėvu ir svajonės tapti žurnaliste

Įdomu tai, kad L. Collins karjerą pradėjo nuo žurnalistikos. Būdama vos 15-kos, ji tapo žurnalo „Elle Girl U.K.“ korespondente, vėliau dirbo redaktore žurnaluose „Cosmo Girl“ ir „Los Angeles Times Magazine“. 2017 m. ji išleido knygą „Unfiltered“, kurioje dar atviriau papasakojo apie ilgą kelionę, kurioje jai teko išmokti pamilti savo kūną.

Akyliausi L. Collins gerbėjai netruko išsiaiškinti, kad žavingoji Emily iš Paryžiaus yra garsaus atlikėjo Philo Collinso dukra. Tiesa, šeimą palikusio tėvo ir dukters santykiai ilgą laiką buvo įtempti. Viename interviu L. Collins prisipažino mananti, jog valgymo sutrikimai, kuriuos ji kentė nuo pat vaikystės, buvo susiję su sudėtingais tėvo ir dukters santykiais, rašo hellomagazine.com.

2017 m. kalbėdama „Sundance“ kino festivalyje L. Collins sakė: „Negalėjau pakelti skausmo ir sąmyšio, kurį man sukėlė tėvų skyrybos. Beje, man buvo sunku išlaikyti pusiausvyrą tarp buvimo paaugle ir dviejų karjerų iš suaugusiųjų gyvenimo siekimo. Daugelis pagrindinių mano baimių kilo iš santykio su tėvu“.

Vėliau tėvui L. Collins parašė atvirą laišką. „Atleidžiu už tai, kad nebuvai šalia, kai tavęs reikėjo, ir kad nebuvai tėtis, kokio tikėjausi. Atleidžiu už klaidas, kurias padarei. Ir nors gali atrodyti, kad jau per vėlu, taip nėra. Dar turime daug laiko judėti į priekį“, – rašė L. Collins.

Sužadėtuvės su mylimuoju ir atsakas serialo kritikams

Šį rudenį serialui „Emily in Paris“ jau spėjus užkariauti internetą L. Collins gerbėjus nudžiugino žinia, kad po pusantrų metų draugystės susižadėjo su širdies draugu režisieriumi Charlie`iu McDowellu. Žinia aktorė pasidalijo savo instagramo paskyroje. Vaizdo įraše matyti, kaip kalnų apsuptyje L. Collins džiaugiasi sužadėtuvių žiedu.

„Visada žinojau, kad jis – tas vienintelis. Iš pradžių draugai iš manes juokėsi. „Kaip tu gali žinoti, juk jo nepažįsti“. O aš jiems sakiau, kad tiesiog žinau“, – portalui „Byrdie“ pasakojo L. Collins.

Nors „Netflix“ vos pasirodęs serialas netruko tapti vienu populiariausių visame pasaulyje, „Emily in Paris“ adresu skriejo ir nemažai kritikos strėlių. Pigus, tuščias, lengvas – tokiais ir panašiais epitetais apibūdinamas „Emily in Paris“. Visgi pagrindinę serialo heroję įkūnijusi aktorė turi savo nuomonę.

„Didelis serialo populiarumas man tiesiog įrodo, kad žmonėms reikia progos pabėgti. Žiūrėdami serialą jie gali numaldyti savo kelionių troškimą. Jie gali šypsotis ir juoktis. Nežinau, ko labiau šiuo metu galėtų reikėti“, – sakė L. Collins „Byrdie“.

Pasirodžius serialui Lucą Bravo netikėtai užgriuvo moterų dėmesys

Ne mažiau dėmesio už pagrindinę serialo heroję sulaukė ir žavųjį virtuvės šefą prancūzą Gabrielių suvaidinęs 32-ejų aktorius Lucas Bravo. Nors krūva merginų negalėjo atitraukti nuo jo akių, pats L. Bravo prisipažino ilgą laiką vengęs žiūrėti serialą. „Man labai nepatinka į save žiūrėti, sau esu ganėtinai griežtas“, – sakė jis leidiniui „Harper`s Bazaar“.

Kai dalis serialo žiūrovų ėmė kritikuoti kūrėjus už tai, kad ekrane parodoma tik viena – banalioji – Paryžiaus pusė, prancūzas L. Bravo negalėjo tam nepritarti. „Seriale rodomos klišės ir tik viena Paryžiaus pusė. Paryžius – vienas įvairialypiškiausių miestų pasaulyje. Čia galima rasti krūvą skirtingų mąstymų, galybę tautybių, labai daug įvairiausių kaimynų. Kad suprastum, kas vyksta Paryžiuje, nepakaktų viso gyvenimo. Tai – atskiras pasaulis mieste“, – žurnalui „Cosmopolitan“ sakė L. Bravo.

Nors ir stereotipiškai vaizduojantis Prancūzijos sostinės gyvenimą, serialas „Emily in Paris“ aktoriui L. Bravo netrukus priklijavo „sekso simbolio“ etiketę. Aktorius leidiniui „People“ prisipažino, kad iš karto po to, kai pasirodė serialas, jis ėmė sulaukti moterų dėmesio.

L. Bravo pasakojo neseniai instagrame pamatęs porą nuotraukų, kuriose buvo pažymėtas. Viena moteris jį tiesiog nufotografavo bepietaujantį kavinėje, o kita atsisėdo netoliese aktoriaus ir slapčia pasidarė su juo asmenukę.

„Tai buvo pirmas toks kartas, tad nežinojau, kaip elgtis. Jų nuotraukose išvydau save, geriantį kavą. „Oho“, pamaniau. Galbūt tai kažkiek ir paglostė savimeilę, tačiau labai keista“, – apie netikėtai užgriuvusį dėmesį kalbėjo L. Bravo.

Lucas Bravo ir jo įkūnijamas Gabrielius – sielos broliai

Aktorius pernelyg nesistebėjo, kad jo vaidmuo seriale „Emily in Paris“ buvo toks sėkmingas. Leidiniui „Harper`s Bazzar“ jis kalbėjo, kad su savo įkūnijamu personažu Gabrieliumi jautė ryšį.

„Ir ne tik todėl, kad jis kilęs iš Nicos, kur gimiau aš pats. Gabrielius – labai gražus vardas, kuris man visada labai patiko. Visuomet sau kartojau, kad tokį vardą duočiau savo sūnui arba Gabrielė – dukrai“, – kalbėjo L. Bravo.

Beje, L. Bravo realiame gyvenime yra ne tik profesionalus modelis, aktorius, bet ir buvęs virtuvės šefas, kaip ir jo personažas Gabrielius.

„Prieš keletą metų viename restorane dirbau šefo padėjėju (pranc. sous-chef). Kai pirmą sykį pamačiau serialo scenarijų, nustebau ir iš karto pagalvojau, kad šis vaidmuo – kaip tik man. Komanda paprašė, kad jiems iškepčiau omletą, kurį seriale kepiau Emily“, – pasakojo L. Bravo.

Širdžių daužytoją suvaidinusio aktoriaus širdis – laisva

Nors seriale „Emily in Paris“ suvaidino merginų širdžių daužytoją, realiame gyvenime aktorius prisipažino, jog jo širdis kol kas laisva. 2020 m. spalį leidiniui „Glamour“ duotame interviu L. Bravo kalbėjo, kad santykiuose jam svarbiausia atviras ir nuoširdus bendravimas.

„Tai – visko pagrindas. Man svarbu nebijoti, kaip kitas žmogus į ką nors sureaguos. Man nepatinka, kai kambaryje stovi dramblys, o žmogus pasirenka tiesiog pabėgti, užtrenkti duris ar sėdėti kampe nutaisęs nekaltą veidą. Nemėgstu, kai kas nors raukosi arba bando išsisukti nuo pokalbio“, – kalbėjo L. Bravo.

Leidiniui „People“ L. Bravo prisipažino, kad nors dėmesys, kurio sulaukė pasirodžius „Emily in Paris“ – malonus, šiuo metu jis stengiasi per daug nesiblaškyti ir koncentruotis į naują vaidmenį. Šiuo metu L. Bravo vieši Budapešte, kur vyksta filmo „ Mrs. Harris Goes to Paris“ filmavimo darbai. Tiesa, laisvą nuo darbų laiką jis leidžia viešbučio kambaryje, mat dėl COVID-19 pandemijos turi susilaikyti nuo kontaktų ir negali turistauti po miestą.

„Pasirodžius serialui „Emily in Paris“, sulaukiau daug dėmesio, tačiau tuo pačiu metu laiką viešbučio kambaryje leidžiu vienas. Labai keista vienu metu balansuoti tarp šių dviejų kontrastų“, – aktorius kalbėjo „People“.

Gerbėjai reikalauja teisingumo Gabrieliaus merginai Camille

Serialo žiūrovai kritikuoja ne tik serialo turinį ir stereotipinį Paryžiaus vaizdavimą. Tviteryje „Emily in Paris“ auditorija ėmė reikalauti teisingumo herojei Camille – Gabrieliaus merginai, kurią seriale jis apgaudinėja su atvykėle Emily.

Aktorė Camille Razat (jos vardas realiame gyvenime toks pat, kaip ir seriale) kalbėdama apie savo vaidmenį portalui etonline.com sakė taip pat mananti, jog jos įkūnijamas personažas nusipelnė geresnio likimo.

„Niekas netampa laimingas, kai yra apgaudinėjamas, todėl manau, kad Camille nusipelnė geresnio. Kita vertus, ji gali būti atvira ir plačių pažiūrų. Žinau, kokia miela yra Emily, tad aš ir pati ją nesunkiai įsimylėčiau. Visgi tikiu, kad Camille nusipelnė būti mylima taip, kaip ir ji seriale myli žmones“, – kalbėjo aktorė C. Razat.

Ji atviravo, kad nors neturi tviterio ir nematė gerbėjų sukilimo, toks dėmesys jai – malonus. „Kartais gyvenime pasitaiko išdavysčių, kartais ir tu gali būti neištikimas. Tai nebūtinai reiškia, kad esi blogas žmogus. Visgi toks dėmesys man patinka – aš irgi manau, kad Camille verta geresnio“, – juokdamasi portalui etonline.com sakė C. Razat.

26-erių prancūzė C. Razat – ne tik profesionali aktorė, bet ir modelis, demonstruojanti tokių grandų kaip „Louis Vuitton“ ir „Cartier“ kūrinius ir žygiuojanti podiumu Paryžiaus mados savaitėje.

Bus ir antras sezonas

Vos pasibaigus pirmajam serialo sezonui, kuriam įveikti pakanka vieno laisvadienio (pirmąjį sezoną sudaro vos 10 serijų, trunkančių mažiau nei 30 minučių), serialo gerbėjai ėmė reikalauti tęsinio.

Lapkričio 11 d. „Netflix“ jų prašymą patenkino ir patvirtino, jog antrasis serialo „Emily in Paris“ sezonas išvys dienos šviesą. Serialo kūrėjai žinią pranešė žaismingu būdu – internete išplatino sukurtą įmonės, kurioje dirba serialo herojė Emily, vadovės Sylvie Grateau laišką.

„Rašome pranešti, kad Emily Cooper turės pasilikti Paryžiuje ilgesniam laikui. <…> Tikimės, jog ilgiau viešėdama Paryžiuje, Emily toliau puoselės santykius, kuriuos užmezgė, pasiners į mūsų kultūrą ir galbūt net išmoks keletą pagrindinių žodžių prancūziškai“, – rašoma serialo kūrėjų išplatintame laiške. Kol kas antrojo sezono pasirodymo data nenumatoma. Viskas pandemijos rankose.