Naujienų srautas

Veidai2016.02.24 07:09

Plaukimas lediniame vandenyje – populiarėjanti sporto šaka

LRT.lt 2016.02.24 07:09

Žiemą Švedijoje dauguma turistų renkasi važinėjimąsi sniegomobiliais ar šunų traukiamosis rogėmis. Kiti renkasi nakvynę ledo viešbutyje. Tačiau aštrių pojūčių mėgėja britė Sally Goble į Švedijos miestą Šeleftėją (angl. Skelleftea) susiruošė – dėl plaukimo lediniame vandenyje Pasaulio taurės varžybų, rašoma theguardian.com.

Nors plaukimas lediniame vandenyje laikomas nišine sporto šaka, Šiaurinėje pusrutulio dalyje šis ekstremalus užsiėmimas populiarėja. Vasario 6–7 dienomis Jungtinėje Karalystėje surengtose Pasaulio taurės varžybose dalyvavo net 1000 plaukikų. Pasaulio taurės varžybos Šeleftėjuje buvo mažesnės, bet jos vis tiek pritraukė daugiau nei 300 dalyvių iš 17 šalių.

Šeleftėjo plaukimo varžybų „baseinas“ – tai 25 metrų ilgio ir keturių takų pločio eketė, iškirsta Šeleftės upę dengiančiame lede. Organizatoriams prireikė trijų dienų iškirsti eketę pasitelkus grandininį pjūklą. Taip pat reikėjo prižiūrėti, kad „baseinas“ neapsitrauktų ledu.

Plaukimo lediniame vandenyje varžybose galima rinktis rungtis: tradicinį 25 m plaukimą krūtine, 50 m plaukimą laisvuoju stiliumi ir patiems drąsiausiems – 200 m plaukimą laisvuoju stiliumi.

„Man užteko drąsos tik 25 m plaukimo krūtine rungčiai, prieš kurią pasirašiau prisiimsianti atsakomybę, jei mane, trumpai tariant, ištiktų širdies smūgis, – pasakoja S. Goble. – Taip pat nusipirkau juokingą ryklio formos kepurę, kurią prisitvirtinau prie plaukimo kepurės. Ši kepurė susilaukė ypatingo dėmesio, taip susipažinau su kitais plaukikais iš Lenkijos, Latvijos, Suomijos, Švedijos ir Jungtinių Valstijų.“

S. Goble (Facebook) nuotr.

Pasak britės, rungties pradžia buvo paskelbta, kai plaukikai, laiptelių pagalba, sulipo į eketę, ir jų pečiai paniro žemiau vandens lygio.

„Kai susivokiau, kas vyksta, jau plaukiau švelniai badančiame ir stingdančiame 0,3 C temperatūros vandenyje. Lauke tądien buvo -3 C šalčio, – įspūdžiais dalinasi plaukikė. – Rungčiai pasibaigus rausva lyg virtas vėžys nuskubėjau į dalyviams paruoštą pirtį, kurioje suomė vaišino saldžiu stipriuoju gėrimu.“

Tarptautinės žiemos plaukimo asociacijos surengtos plaukimo lediniame vandenyje varžybos sutraukė ne tik daugybę dalyvių, bet ir miesto gyventojų bei turistų, palaikiusių plaukikus nuo upės krantų. Tuo tarpu vieniems dalyviams plaukimas lediniame vandenyje yra savęs išbandymas ir naujų iššūkių ieškojimas, kiti į varžybas žiūri rimčiau.

Akimirkos iš Šeleftėjo žiemos plaukimo varžybų vaizdo įraše:

Kiti pasauliniai žiemos plaukimo renginiai:

Argentinos žiemos plaukimo festivalis Patagonijoje prie Perito Moreno ledyno;

Žiemos plaukimo festivalis ant Damingo ežero Jinano mieste, Kinijoje;

Žiemos plaukimo renginys Jungtinėje Karalystėje, Windermene;

Žiemos plaukimo čempionatas Tyumene, Sibire;

Žiemos plaukimo varžybos Bledo ežere Slovėnijoje;

Arčiausiai Lietuvos, Jurmaloje, vasario 20 d. vyks Latvijos žiemos plaukimo čempionatas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi