Veidai

2016.02.22 11:36

Egipte keturmetį berniuką nuteisė kalėti iki gyvos galvos

15min.lt2016.02.22 11:36

Teismas Egipto sostinėje Kaire nuteisė keturmetį berniuką, apkaltintą daugeliu nusikaltimų, tarp jų ir žmogžudyste, pranešė jpost.com.

Ahmedas Mansouras Karni, kuriam tariamų nusikaltimų metu buvo tik dveji metukai, kalėjimo iki gyvos galvos bausmę išgirdo antradienį. Jis buvo kaltinamas žmogžudyste, ramybės drumstimu ir viešojo turto naikinimu.

Absurdiškų kaltinimų sąraše buvo užfiksuoti ir grasinimai policijos pareigūnams, saugumo tarnyboms priklausančių automobilių gadinimas. 

Advokatas Faisalas al-Saydas teismui išsiuntė berniuko gimimo liudijimą, įrodantį, kad jam tariamų nusikaltimų metu buvo tik dveji, bet jis pasiklydo biurokratiniuose labirintuose ir vaiko pavardė liko neišbraukta iš kaltinamųjų sąrašo.

„Vaiko Ahmedo Mansouro Karni gimimo liudijimas buvo išsiųstas Egipto saugumo struktūroms, tačiau bylai atsidūrus karo teisme, jis vis dar liko sąrašuose“, – teigė teisininkas, kuris pažymėjo, jog tai rodo, kad Egipto teisėjai, baudžiantys Musulmonų brolijos narius, net neskaitė bylos medžiagos.

Panašus incidentas jau buvo sukėlęs Egipto visuomenės nepasitenkinimą ir prieš metus. Tuomet aklas žmogus buvo nuteistas penkiolikai metų kalėjimo už tai, kad tariamai nušovė policijos pareigūną Kaire vykusių riaušių metu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.