Veidai

2020.11.26 15:45

Scenos išsiilgę atlikėjai jau rengia šventinius numerius, skambėsiančius per Kūčias

LRT.lt2020.11.26 15:45

Gruodžio 24-osios vakarą LRT TELEVIZIJOS žiūrovų laukia šventinė programa „Tą naktį...“, kurioje kalėdinę nuotaiką kurs LRT veidai ir žymiausi šalies atlikėjai. Gerai pažįstami televizijos laidų vedėjai kalbės apie švenčių tradicijas, o gyvų pasirodymų išsiilgę atlikėjai džiugins šventiniais muzikiniais numeriais.

Į LRT studiją Kalėdos atėjo šiek tiek anksčiau, mat čia jau filmuojama šventinė Kūčių laida „Tą naktį...“, kurią LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys gruodžio 24 d. Visi laidos svečiai priversti laikytis saugumo reikalavimų, apie šalia tykantį virusą net trumpam pamiršti neleidžia apsauginės priemonės, nuolat dezinfekuojamos patalpos.

Visgi sutariama, kad pandemija nesutrukdys sklisti šventinei nuotaikai. Kalėdų išvakarėse žiūrovai turės progą išvysti seniai matytus, scenos išsiilgusius atlikėjus. Šventinius muzikinius numerius jau ruošia Kostas Smoriginas, grupė „G&G Sindikatas“, Giedrė Kilčiauskienė, Česlovas Gabalis, duetu uždainuosiantys Monique ir Mantas.

Jautrią šventinę nuotaiką LRT TELEVIZIJOS žiūrovų namuose savo balsais taip pat kurs atlikėja Jazzu, Ovidijus Vyšniauskas, Ramūnas ir Aušra Difartai, Kristijonas Ribaitis, grupės „Quorum“ ir „Baltos varnos“.

Šventinėje LRT TELEVIZIJOS laidoje prie bendro Kūčių stalo taip pat sės 12 žinomų veidų, drauge kursiančių šventinę nuotaiką.

Laidų vedėja Zita Kelmickaitė su broliu Astijumi Kungiu šventiškai ir jaukiai išpuoštoje studijoje kalbės apie tradicijų ir tikėjimo svarbą laukiamiausių žiemos švenčių akivaizdoje. Laidoje viešinti Jurgita Jurkutė-Širvaitė dalinsis mintimis apie namus ir tuos, kuriems iš jų lemta iškeliauti. Laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas Saulius Pilinkus pasakos apie relikvijas, perduodamas iš kartos į kartą.

Ko gero, niekas geriau už Beatą Nicholson negalėtų papasakoti apie Kūčių ir Kalėdų patiekalus, o laidoje viešėsiantis Selemonas Paltanavičius aiškinsis, kodėl Kūčių naktį žmonių kalba prabyla gyvūnai.

LRT populiariosios muzikos vyr. redaktorius Ramūnas Zilnys dalinsis žiniomis apie šventinę muziką, laidos „Stilius“ kūrėja Violeta Baublienė pasakos, kad senų ir ilgą laiką puoselėjamų tradicijų kupinos Kūčios gali būti modernios ir stilingos.

Vaikams skirtos laidos „Gustavo enciklopedija“ kūrėjas Audrius Rakauskas-Gustavas papasakos apie eglutės puošimą, LRT žurnalistas Deividas Jursevičius kalbės apie dovanas ir vaikams perduodamas tradicijas. Šventinėje Kūčių transliacijoje išvysime ir „Panoramos“ vedėją Eglę Bučelytę, laidų vedėją ir prodiuserę Editą Mildažytę.

Šventinę Kūčių laidą „Tą naktį...“ žiūrėkite gruodžio 24 d. 18.30 – 20.30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Muzikinių numerių filmavimo užkulisiai – LRT nuotraukų galerijoje. Ankstesnių šventinės laidos filmavimų galeriją rasite čia.