Veidai

2020.11.24 17:41

LRT veidai kvies drauge sėsti prie Kūčių stalo: pasižvalgykite po šventinės laidos užkulisius

LRT.lt2020.11.24 17:41

Kalėdų išvakarėse, gruodžio 24 d., LRT TELEVIZIJA kvies drauge sėsti prie Kūčių stalo. Žiūrovams jau ruošiama speciali šventinė transliacija, kurioje apie švenčių tradicijas – nuo maisto iki dovanų ir vidurnaktį prabylančių gyvūnų – pasakos žinomi LRT veidai.

Po LRT studiją jau sklando kalėdinė dvasia – čia filmuojama šventinė Kūčių laida „Tą naktį...“, kurią LRT TELEVIZIJOS žiūrovai išvys gruodžio 24 d.

Beveik neabejojama, kad šiemet šventės bus kitokios. Tai jaučiasi ir filmuojant laidą, mat apie šalia tykantį virusą net trumpam pasimiršti neleidžia apsauginės priemonės, nuolat dezinfekuojamos patalpos.

Nors tenka taikytis prie naujosios realybės, švenčių tradicijos pamirštos šiemet neliks. Šventinėje LRT TELEVIZIJOS laidoje prie bendro Kūčių stalo sės 12 žinomų veidų, drauge sukursiančių šventinę nuotaiką, kuri Kalėdų išvakarėse aplankys kiekvieno LRT TELEVIZIJOS žiūrovo namus.

Laidų vedėja Zita Kelmickaitė drauge su broliu Astijumi Kungiu šventiškai ir jaukiai išpuoštoje studijoje kalbės apie tradicijų ir tikėjimo svarbą laukiamiausių žiemos švenčių akivaizdoje. Laidoje viešinti Jurgita Jurkutė-Širvaitė dalinsis mintimis apie namus ir tuos, kuriems iš jų lemta iškeliauti. Laidos „Daiktų istorijos“ vedėjas Saulius Pilinkus pasakos apie relikvijas, perduodamas iš kartos į kartą.

Ko gero, niekas geriau už Beatą Nicholson negalėtų papasakoti apie Kūčių ir Kalėdų patiekalus, o laidoje viešėsiantis Selemonas Paltanavičius aiškinsis, kodėl Kūčių naktį žmonių kalba prabyla gyvūnai.

LRT populiariosios muzikos vyr. redaktorius Ramūnas Zilnys dalinsis žiniomis apie šventinę muziką, laidos „Stilius“ kūrėja Violeta Baublienė pasakos, kad senų ir ilgą laiką puoselėjamų tradicijų kupinos Kūčios gali būti modernios ir stilingos.

Vaikams skirtos laidos „Gustavo enciklopedija“ kūrėjas Audrius Rakauskas-Gustavas papasakos apie eglutės puošimą, LRT žurnalistas Deividas Jursevičius kalbės apie dovanas ir vaikams perduodamas tradicijas. Šventinėje Kūčių transliacijoje išvysime ir „Panoramos“ vedėją Eglę Bučelytę, laidų vedėją ir prodiuserę Editą Mildažytę.

Šventinę Kūčių laidą „Tą naktį...“ žiūrėkite gruodžio 24 d. 18:30 – 20:30 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

Laidos filmavimo užkulisiai – LRT nuotraukų galerijoje.