Veidai

2020.11.25 08:24

Prisišoko ir prisidainavo: žymios poros scenoje ir gyvenime pasidalijo pažinties istorijomis

LRT TELEVIZIJOS laida „Vakaras su Edita“, LRT.lt2020.11.25 08:24

„Tai buvo pirmas vyras gyvenime, su kuriuo aš nieko neplanavau“, – LRT TELEVIZIJOS laidoje „Vakaras su Edita“ apie savo vyrą Deivydą Zvonkų kalba Katažina Zvonkuvienė. Nustojusi vyrus vertinti kaip potencialius vaikų tėvus ar sutuoktinius, dainininkė sulaukė išrinktojo, tačiau neslepia – ilgai galvojo prieš žengdama rimtesnį žingsnį, mat jau buvo 34-erių ir įpratusi gyventi pagal savo taisykles.

Kartais nuostabiai dainuojantiems ir šokantiems duetams, atrodo, lemta tapti poromis ir gyvenime. Kūrybos aura bei darbiniai pasiekimai grūdina ir sujungia žmones. O kai meilė iš scenos persikelia į kasdienybę, nutinka nuostabiausios istorijos.

Ne viena scenoje dainavusi ar šokusi pora tapo tokia ir gyvenime, pavyzdžiui, susipažinę „Žvaigždžių duetuose“ susituokė Renata ir Deivis Norvilai. Pirmoji kartu įrašyta daina tapo lemtinga ir dainininkams Violetai ir Viliui Tarasovams, televizijos projektas – vienam žinomiausių ir darbščiausių Lietuvos kompozitorių, dainų autoriui ir prodiuseriui Deivydui bei dainininkei Katažinai Zvonkams.

Likimas lėmė kartu šokti ir gyvenime pasaulio sportinių šokių reitingo lyderiams Linai Chatkevičiūtei ir Donatui Vėželiui. Kartu jau 23 metus esanti pora į santuoką atėjo iš ilgos draugystės, kuri prasidėjo dar mokantis.

„Santykių neplanuojame – planuojame treniruotes, tai net negaliu pasakyti, kelintais metais tai įvyko. Iš pradžių tapome gerais draugais, suartino kelionės“, – pasakoja L. Chatkevičiūtė.

Vakaras su Edita. Poros scenoje ir gyvenime: žymūs Lietuvos duetai dalinasi savo pažinties istorijomis

Paklausti, kas svarbiau šokant – technika ar chemija tarp partnerių, sutuoktiniai tikina, kad labai svarbūs visi aspektai – turi sutapti ne tik charakteriai, bet net ir ūgiai.

„Yra tokių porų, kurių charakteriai labai sutampa, jos tampa ir poromis gyvenime, bet nesiseka šokiai, tada tokioms poroms be galo sunku. Mūsų atveju, kai tik pradėjome kartu šokti, abiejų rezultatai labai greitai kilo į aukštumas. Dėl to mums buvo lengva“, – mintimis dalijasi L. Chatkevičiūtė.

Nieko nestebina tai, kad šokėjų poros tokiomis tampa ir gyvenime – jos ne tik visą laiką leidžia kartu, bet tai daro nuolat susiglaudę. D. Vėželis pastebi, kad standartinius šokius šokantys šokėjai kur kas dažniau tampa poromis gyvenime, palyginti su šokėjais, panirusiais į Lotynų Amerikos šokius.

L. Chatkevičiūtė pamena – romantinius santykius inicijavo pirmoji, tačiau netiesiogiai – palaipsniui ėmė kelti klausimus apie meilę. O susižadėti pirmasis panoro jos mylimasis.

Prieš žengiant šį žingsnį, neslėpsiu, būta ir šiek tiek abejonių. Ko gero, dėl savęs: ar aš sugebėsiu išsaugoti visas šeimos vertybes, būti tinkama žmona, įsileisti į gyvenimą vyrą.

K. ir D. Zvonkams lemtinga diena tapo 26-oji: piršlybos jų gyvenime įvyko sausio 26-ąją, vestuvės – liepos 26-ąją. Kiekvieno mėnesio 26-ąją, pasak K. Zvonkuvienės, jiedu vienas kitam bent parašo trumpą žinutę su žodeliu „myliu“.

„Tiesą pasakius, tai buvo tas vyras, apie kurį aš negalvojau, kad tai bus mano vyras arba gyvenimo draugas. Tai buvo pirmas vyras gyvenime, su kuriuo aš nieko neplanavau, – prisipažįsta ji. – Jau buvo amžius, kai taip galvodavau. Tiesiog buvo labai stiprus spaudimas iš tėvų, draugių: kada parsivesi į namus žentą, pagaliau supažindink su kuo nors. Nori ar nenori, eini į pasimatymą ir jau skenuoji kaip būsimą kandidatą: ar bus geras tėvas, ar bus geras vyras. Kai nustojau šitaip vertinti ir svajoti, planuoti, tas vyras kažkaip ir atsirado.“

D. Zvonkus, sutikęs būsimą žmoną, nieko negalvojo – šalia tokios moters jam tiesiog atėmė protą, juokiasi jis. Užtai gerai galvą suko pati K. Zvonkuvienė.

„Aš esu tikintis žmogus, man santuoka yra labai svarbus, rimtas žingsnis ir turėjo būti apgalvotas nuo iki. Prieš žengiant šį žingsnį, neslėpsiu, būta ir šiek tiek abejonių. Ko gero, dėl savęs: ar aš sugebėsiu išsaugoti visas šeimos vertybes, būti tinkama žmona, įsileisti į gyvenimą vyrą. Tekėjau 34-erių, tai amžius, kai pripranti prie buities, viskas patogu, tavęs niekas neerzina. Paskui labai sunku net kartu apsigyventi“, – neslepia ji.

Vyras scenoje dainavo apie meilę, aš ir patikėjau – taip žibėjo akytės. Pradėjau užkulisiuose tiesiogiai rodyti jam dėmesį: jeigu jau čia taip į mane žiūri, tai ir tu man patinki. Aš buvau labai naivi, o jis, pasirodo, tik vaidino.

D. Zvonkui tai buvo antroji santuoka. Pasak vyro, palyginti santuokas sunku, tačiau jis džiaugiasi jau turėjęs patirties, o dėl iširusios pirmosios santuokos – ir šiek tiek mažiau naivumo. „Ji mane jau gavo tokį truputį aplamdytą, šiek tiek adaptuotą“, – tikina dainų autorius.

„Koks skirtumas, su kuo dainuoti – taigi ne ženytis.“ Taip pasakė R. Voitechovskaja, sužinojusi, kad „Žvaigždžių duetuose“ turės dainuoti ne su Algirdu Radzevičiumi iš grupės „Patruliai“, kaip buvo planuota, o D. Norvilu. Tik dainuoti, o ne tuoktis su scenos partneriu žadėjusi moteris vėliau tapo Norvile, o simpatiją pajuto pirmoji, tad ir dėmesį ėmė rodyti pirmiau už D. Norvilą.

„Vyras scenoje dainavo apie meilę, aš ir patikėjau – taip žibėjo akytės. Pradėjau užkulisiuose tiesiogiai rodyti jam dėmesį: jeigu jau čia taip į mane žiūri, tai ir tu man patinki. Aš buvau labai naivi, o jis, pasirodo, tik vaidino“, – juokiasi laidos viešnia.

Daug teatre vaidinęs D. Norvilas sako tąsyk nejautęs jokių jausmų – tai jam tebuvo darbas, be to, buvo pripratęs, kad partnerės scenoje keičiasi. Moters rodytas dėmesys vyrą net šiek tiek atstumdavo, o berniukiškumas visai nepatiko, prisipažįsta D. Norvilas.

„Visi nuo jos aikčiojo, o man įsijungdavo toks... Aš buvau labiau bohemčikas, o ji tokia fyfa. Mes ilgai tąsėmės, lyg ir susitikdavome, kavos išgerdavome, pavalgydavome“, – pasakoja jis.

Tada R. Norvilė sako supratusi – jis tas liūtas, kuris turi sumedžioti pats. „Aš galvoju, gerai, būsiu pūkuota ir tegul jis mane medžioja“, – pamena ji.

Pasitelkusi keletą gudrybių dainininkė galiausiai suviliojo savo simpatiją. Supratimas, kad kažką praleidžia, D. Norvilui atėjo staiga, tačiau nuo tada jųdviejų santykiai ėmė klostytis sklandžiau.

„Mes nežaidėme – mūsų poliai iš karto sutapo, ir mes iš karto“, – tvirtina V. Tarasovas. Tačiau V. Tarasovienė sako, kad nebuvo viskas taip paprasta – jai jau buvo 33 metai, tad, kaip ir K. Zvonkuvienė, norėjo prieš santuoką viską išsiaiškinti.

Per 13 metų mes greičiau išsiaiškiname arba tiesiog nesiaiškiname, kiekvienas liekame prie savo nuomonės.

Tarasovai kadaise tapo garsiausiais Lietuvos katinais, kai V. Tarasovienė vos po dviejų trijų mėnesių draugystės per vienus muzikos apdovanojimus viešai pareiškė: „Aš tave myliu, katine.“ Tai vyrui buvo netikėta, nors jis ir žinojo apie savo simpatijos jausmus.

„Man kojos nutirpo – malonus jausmas. Aišku, mes jau buvome pasakę, ką jaučiame vienas kitam, bet šokas, nes neplanuotai. Tada staiga visos kameros į tave, kur čia tas kaltininkas“, – pamena V. Tarasovas.

Nusprendę susituokti Tarasovai vestuves darė slaptas, o vestuvines fotografijas pardavė vienam žurnalui.

„Mes turėjome puikius prodiuserius, kurie išmanė šou verslą, kaip viskuo galima pasinaudoti. Tiesiog vienas žurnalas mums pasiūlė, kad tai bus ekskliuzyvas, ir mes turėjome tai išpildyti. Buvo konkreti sutartis, mums tas žurnalas tiko, patiko, kodėl neduoti“, – sako V. Tarasovas.

13 metų kartu esanti pora tikina – nors viešumoje yra „pūkuoti“, namuose vienas kitą patraukia per dantį ir gana dažnai, tačiau ilgiausiai buvo susipykę vos 5 dienas. „Per 13 metų mes greičiau išsiaiškiname arba tiesiog nesiaiškiname, kiekvienas liekame prie savo nuomonės“, – pažymi V. Tarasovienė.

Plačiau – lapkričio 7 d. laidos „Vakaras su Edita“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Vakaras su Edita. Poros scenoje ir gyvenime: žymūs Lietuvos duetai dalinasi savo pažinties istorijomis