Veidai

2016.02.18 15:25

„Eurovizijoje“ – balsavimo tvarkos pokyčiai

LRT.lt2016.02.18 15:25

Oficiali „Eurovizijos“ svetainė Eurovision.tv skelbia, jog keičiasi konkurso balsavimo tvarka. Tai yra didžiausias konkurse įvykęs pokytis per pastaruosius keturiasdešimt metų.

Iki šiol komisijos ir televizijos žiūrovų balai būdavo susumuojami ir paskelbiamas bendras rezultatas. Ir komisijos, ir žiūrovų vertinimai yra lygiaverčiai. Nuo 2016-ųjų komisijos ir žiūrovų balai bus pateikiami atskirai, praneša Eurovision.tv.

Paskelbus balsavimo pabaigą, bus susisiekta su keturiasdešimt trejomis dalyvaujančiomis šalimis, kurių atstovai paskelbs nacionalinių komisijų vertinimus. Ir tik tuomet „Eurovizijos“ vedėjai paskelbs susumuotus visų šalių žiūrovų balus, pradedant nuo tos šalies, kuri surinko mažiausiai balų ir baigiant surinkusiąja daugiausiai balų.

Konkretūs kiekvienos šalies balsavimo rezultatai po konkurso bus paskelbti oficialioje „Eurovizijos“ svetainėje Eurovision.tv.

„Šis naujas balų pristatymo būdas yra didelis žingsnis į priekį. Jis ne tik sukurs geresnį šou, bet ir įneš daugiau azarto“, – Eurovision.tv sakė viena konkurso organizatorių.

Kaip vyks balsavimas, pristatoma vaizdo reportaže: 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt