Veidai

2016.02.17 23:13

Kino paslėptus pinigus sugraužė termitai

15min.lt 2016.02.17 23:13

Termitai sugraužė 20 tūkstančių juanių (apie 3 tūkstančius dolerių), kuriuos paslėpė ūkininkas, gyvenantis Kinijos Sėčvano provincijoje, praneša „Asia One“.  

60 metų Qi Shengli gerai neprisimena, kada jis paslėpė pinigus savo miegamojo kampe. „Tikriausiai prieš metus ar dvejus“, – sako jis. Ūkininkas ryžosi tokiam žingsniui, kadangi jo netenkino formalumai, susiję su pinigų laikymu banke. Jis taip pat būgštavo, kad pamirš slaptažodį ar kodą, kai nuspręs juos pasiimti.

Qi Shengli sudėjo 200 banknotų į du maišelius, iškasė miegamajame maždaug 15 centimetrų gylio duobutę ir uždengė ją plyta. Dabar paaiškėjo, kad didžiąją dalį pinigų sugraužė termitai. Banko darbuotojai sutiko iškeisti tik 12 banknotų fragmentus (600 juanių).

Apie šį atsitikimą sužinojo vienas dailininkas iš Pekino. Jis pasisiūlė atlyginti patirtą žalą, jeigu Qi Shengli jam atsiųs banknotų likučius. Dailininkas ketina juos paversti meno kūriniu, įspėjančiu pagyvenusius Kinijos provincijų gyventojus, kad didelių sumų nereikėtų laikyti namuose. Qi Shengli sutiko su pasiūlymu. Į siuntinį jis įdėjo ir plytą.