Veidai

2020.11.19 10:39

57-ąjį gimtadienį mininti aktorė Jodie Foster kine debiutavo vos trejų

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.11.19 10:39

Aktorei Jodie Foster lapkričio 19 dieną sukanka 57-eri. Iš Jungtinių Amerikos Valstijų kilusi aktorė kino industrijoje pradėjo dirbti būdama vos trejų.

Pirmąkart ji filmavosi televizijos reklamoje, o pirmą svarbų vaidmenį kino juostoje „Taksi vairuotojas“ sukūrė būdama vos trylikos, už jį buvo nominuota „Oskarui“ kaip geriausia antro plano aktorė.

1989 metais J. Foster pelnė „Oskarą“ Geriausios aktorės kategorijoje už vaidmenį filme „Kaltinamieji“, 1991 metais vaidmuo filme „Avinėlių tylėjimas“ jai atnešė tarptautinį pripažinimą ir Geriausios aktorės apdovanojimą „Oskaruose“. Ketvirtą „Oskaro“ nominaciją ji pelnė už atsiskyrėlės vaidmenį filme „Nelė“.

Aktorei Jodie Foster – 57-eri: kiek „Oskaro“ statulėlių ji yra pelniusi už sukurtus vaidmenis?

J. Foster vaidino įvairaus žanro filmuose. Be dviejų „Oskarų“, ji yra pelniusi tris BAFTA, dvi „Auksinio gaublio“ bei dvi „Emmy“ nominacijas.

Ne mažiau įsimintinus vaidmenis aktorė sukūrė filmuose „Bagsis Malounė“, „Ana ir karalius“, „Beprotiškas penktadienis“, „Kontaktas“, „Panikos kambarys“, „Skrydžio planas“ ir „Kivirčas“. Už vaidmenį pastarojoje kino juostoje ji buvo nominuota „Auksinio gaublio“ apdovanojimui.

Plačiau – lapkričio 19 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Aktorei Jodie Foster – 57-eri: kiek „Oskaro“ statulėlių ji yra pelniusi už sukurtus vaidmenis?

Populiariausi