Veidai

2016.02.21 09:31

„Eurovizijos“ atrankos pirmoji vieta – didžiausias diskusijas sukėlusiam pasirodymui

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.02.21 09:31

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje atskirų pogrupių kovos baigėsi – jau kitą savaitgalį dėl kelialapio į Stokholmą kausis visi atrankos dalyviai. Šį šeštadienį nacionalinėje atrankoje triumfavo daugiausiai komisijos diskusijų sukėlęs Aistės Pilvelytės pasirodymas, o su konkursu atsisveikinti teko grupėms „4 Roses“, „E.G.O“ bei atlikėjai Neringai Šiaudikytei.

Bendra lentelė:

Aistė Pilvelytė – 12 balų

Ieva Zasimauskaitė – 10 balų

Ruslanas Kirilkinas – 8 balai

Saulenė Chlevickaitė – 7 balai

Milda Martinkėnaitė – 6 balai

„4 Roses“ – 5 balai

Neringa Šiaudikytė – 4 balai

„E.G.O“ – 3 balai

Žiūrovų balai:

Aistė Pilvelytė – 12 balų

Ruslanas Kirilkinas – 10 balų

Ieva Zasimauskaitė – 8 balai

„4 Roses“ – 7 balai

Milda Martinkėnaitė – 6 balai

Saulenė Chlevickaitė – 5 balai

Neringa Šiaudikytė – 4 balai

„E.G.O“ – 3 balai

Bendri komisijos balai:

Aistė Pilvelytė – 12 balų

Ieva Zasimauskaitė – 10 balų

Ruslanas Kirilkinas – 8 balai

Neringa Šiaudikytė – 7 balai

Saulenė Chlevickaitė – 7 balai

Milda Martinkėnaitė – 6 balai

„4 Roses“ – 5 balai

„E.G.O“ – 5 balai

Nacionalinės atrankos dalyvius vertino LRT OPUS vadovas Darius Užkuraitis, muzikos apžvalgininkas Ramūnas Zilnys, operos solistė Nomeda Kazlaus ir režisierė Dalia Ibelhauptaitė.

Septintojoje „Eurovizijos" laidoje pirmieji į sceną žengė ne atrankos dalyviai, o svečiai iš Latvijos – grupė „Brainstorm", 2000-aisiais „Eurovizijos" konkurse užėmusi trečiąją vietą.

Atranką pradėjo grupės „E.G.O“ vaikinai, atlikę dainą „Long Way From Home“. D. Ibelhauptaitė atlikėjams negailėjo kritikos: „Kai dainuojate individualiai, norisi, kad kiekvienas jūsų būtų ryškesnis, nei kolegos. Scenoje turi matytis keturios skirtingos asmenybės, o jūs buvote blankiai vienodi. Choreografija prasta, neatliekate jos sinchroniškai.“

N. Kazlaus vaikinų grupę įvertino geriau. „Matau, kad padirbėjote, paieškojote įvairių išraiškos formų, be to, intonuojate geriau. Šis konkursas jums – į naudą, jūs tobulėjate“, – mano operos solistė.

Vaikinų grupę scenoje keitė „4 Roses“ merginos su daina „Butterfly“. „Matau, kad kiekvieną kartą atrodote vis tvirčiau. Šįkart jau žinojote, kaip dirbti su kameromis. Kita vertus, šį kūrinį girdžiu trečią kartą, tačiau nemanau, kad po penkių minučių dar atsiminsiu jo melodiją. Manau, kad ši daina turėtų šansų, jei ją atliktų Beyonce“, – dėstė Ramūnas Zilnys.

O D. Užkuraitis mano, kad daina yra paveiki psichologiškai. „Tačiau turiu pritarti Ramūnui, pirmą kartą girdint šią dainą ją įsiminti sunku. Atrodote gražiai, įtikinamai, tačiau jėgos jums dar trūksta“, – sakė LRT OPUS vadovas.

Dainą „Life (Not That Beautiful)“ pristatė atlikėja Ieva Zasimauskaitė. „Žiūrėdamas šį pasirodymą, susimąsčiau apie tai, kad šiemet atrankoje turime daug jausmingų moterų, ir bus laikas, kai vienoje laidoje nagais draskysite viena kitą. O skambant šiai dainai aš  matau Disnėjaus filmuko princesę, dainuojančią balkone. Dainą atliekate jautriai, malonu jūsų klausytis ir į jus žiūrėti. Galbūt kartais „Eurovizijoje“ to ir pakanka“, – kalbėjo muzikos apžvalgininkas.

N. Kazlaus nuomone, I. Zasimauskaitei puikiai sekasi dalyvauti šiame konkurse, ji yra ryški atlikėja. „Man patiko, kad dainos pradžioje jau turėjote sumanymą ir vidinę būseną. Tik patarčiau suteikti daugiau prasmės žodžiams“, – sakė operos solistė.

Aistė Pilvelytė savo dainos „You Bet“ atlikimą vėl nusprendė paįvairinti nedideliu vaidinimu su peruku, ant veido pieštomis ašaromis ir žiūrovams jau matytu lagaminu. Tačiau komisijos toks teatrališkas pasirodymas nesužavėjo.

„Mintis graži, bet viskas, ką mačiau scenoje, buvo pigus teatras. O ašaros priminė Helovyną. Šioje dainoje turi būti tikros ašaros ir tikras kentėjimas, jei to nejaučiate viduje, pieštos ašaros ir butaforija nepadės“, – griežtai kalbėjo režisierė.

D. Užkuraičio nuomone, atlikėjos sukurtas spektaklis kelia klausimų. „Manęs asmeniškai pieštos ašaros neįtikina. Kita vertus visos emocijos matėsi ir daina yra tikrai gera. Tai viena iš tų keturių–penkių dainų, kurios yra vertos laimėti. Kaip vokalistė, dainą pateikei puikiai, tačiau spektaklis nėra įtikinantis“, – dėstė D. Užkuraitis.

A. Pilvelytę scenoje keitė Ruslanas Kirilkinas, atlikęs dainą „In My World“. Pasirodymo metu atlikėjas scenoje sudaužė stiklą ir basomis vaikščiojo jo duženomis. „Man atrodo, kad stiklas buvo labai laiku ir vietoje. Tik turiu vieną pastabą: reikėtų daugiau fizinės laisvės ir plastikos“, – patarė režisierė.

Jai antrino ir R. Zilnys, sakydamas, kad stiklas buvo įdomi idėja. „O daina man patinka, šiame kūrinyje matau daug potencialo“, – sakė jis.

Su nuotaikinga daina „If Tomorrow Never Comes“ pasirodė Milda Martinkėnaitė, kuriai talkino du šokėjai. „Po tiek dramatiškų pasirodymų ši daina nuskambėjo labai šviežiai, pažadino visus žiūrovus. Matau jūsų įdėtas pastangas, sukūrėte įvaizdį, spinduliavote gera nuotaika. Netikėčiau dainos eurovizine sėkme, tačiau ji tikrai papuoš jūsų repertuarą“, – teigė D. Užkuraitis. D. Ibelhauptaitei patiko šokantys vaikinai, režisierės manymu, sukūrę fantastišką atmosferą ir atlikę puikią choreografiją.

Neringa Šiaudikytė atliko kūrinį „Never Knew Love“. „Svajinga ir graži daina. Manau, kad su šia suknele nesijautėte laisvai, o ir ši daina nebūtinai reikalauja klasikinės elegancijos. Kita vertus, tai yra dar vienas stiprus kūrinys, atliekamas stiprios vokalistės“, – kalbėjo R. Zilnys.

N. Kazlaus nuomone, N. Šiaudikytė galėtų dar labiau patobulinti vokalinį dainos atlikimą bei atskleisti daugiau emocijų.

Paskutinioji į sceną žengė šachmatų karūna pasipuošusi Saulenė Chlevickaitė su daina „Strong“. Jai talkino du šokėjai, scenoje demonstravę kovų menus.

„Jūs neturite ypatingo balso, tad sveikintina, kad aplink save kuriate teatrą. Tik man buvo liūdna, kad jūs pati neįsijungėte į šį teatrą“, – teigė režisierė.

N. Kazlaus manymu, atlilkėja turi šarmo ir tuo gali patraukti žiūrovus. „Nebijokite manieringo dainavimo, ir atminkite, kad vokalinius duomenis visuomet galima pagerinti. Tie du vyrukai turėtų būti žymiai aktyvesni.  Pritariu Daliai ir manau, kad turėtumėte labiau įsitraukti į spektaklį“, – tikino operos solistė.