Veidai

2020.11.19 07:31

Birutė Vizgirdienė prisiminė pažintį su mylimuoju: jis mane užgavo restorane

LRT TELEVIZIJOS laida „Klauskite daktaro“, LRT.lt2020.11.19 07:31

Per vestuves sakomas palinkėjimas „ilgai ir laimingai“ neišsipildo savaime – tą puikiai žino Birutė ir Rimtautas Vizgirdos. Beveik 4 dešimtmečius kartu leidžianti pora LRT TELEVIZIJOS laidoje „Klauskite daktaro“ pasidalijo savo ilgametės laimingos santuokos paslaptimis. „Reikia klausyti žmonos ir viskas“, – juokiasi R. Vizgirda.

Jųdviejų istorija gana įdomi. Abu gimė Kaune, augo visai greta, bet vienas kitą atrado tik Amerikoje.

Gyventi 40 metų kartu nebuvo lengva – į santuokos išlaikymą teko įdėti daug darbo ir pastangų. Koks gi yra Vizgirdų santuokos išsaugojimo receptas? „Aš ne vien tik ją myliu – aš dar esu ją įsimylėjęs“, – prisipažįsta R. Vizgirda.

Anot B. Vizgirdienės, pasakyti „aš tave myliu“ labai lengva, bet tikroji paslaptis – tai parodyti mažais gestais, mažais darbeliais ar dėmesiu.

R. Vizgirda sako, kad jam pavyzdys – Adamkų šeima: tiek metų kartu, bet vis tiek matyti pagarba ir meilė. „Čia ir yra visa paslaptis, užtai ta meilė išsilaiko, nes mes gerbiame vienas kitą“, – teigia jo žmona.

Amerikos prekybos rūmų Lietuvoje pirmininkas, Čilės garbės konsulas R. Vizgirda ir buvusi operos solistė, dabar visą savo laiką skirianti labdarai, B. Vizgirdienė susipažino, kai buvo dar labai jauni.

„Pirmą kartą jį pamačiau pirmoje šokių šventėje. Jis šoko pačiame priekyje, negalėjai nematyti, nes jis taip gerai šoko, – pamena moteris. – Antrą kartą, kai jį mačiau, buvo labai nemaloni situacija. Jis mane užgavo restorane. Nespėjo aptarnauti 11 staliukų ir jis atsisėdęs: kas čia darosi, kodėl čia taip lėtai patarnauja? Jeigu tą dieną man kas būtų pasakę, kad ateity šitas jaunas vyrukas bus mano vyras, būčiau sakiusi: per mano lavoną“, – juokiasi pašnekovė.

Sutuoktiniai atviri: tam, kad vienas į kitą pradėtų žiūrėti su romantiška ugnele akyse, prireikė ne tik daug laiko, bet ir ištverti pirmųjų santuokų griūtį.

Beveik 40 metų santuokoje gyvenantys Vizgirdai: reikia mokėti nusileisti, o be pagarbos – nieko nebus

Vienas kitam truputį nusileisti ir pritarti – tai ir būtų laimingos santuokos receptas.

„Aš buvau išsiskyrusi, jis jau galvojo. Vienas kitam pasiguodėme ir tas pasiguodimas tapo šeima. Beveik 38 metai. O draugai sakė – neišlaikysime nei metų“, – sako B. Vizgirdienė.

Tai, kad nebus lengva ir santykiai pareikalaus daug kantrybės, moteris žinojo iškart. Nors Vizgirdų šeimoje karaliauja vyro žodis, iškilus didesniems nesutarimams karūną tenka nusiimti.

„Pirmas nusileidžiu, pirmas atsiprašau. Aš per dvi minutes atsiprašau, o ji gali dvi dienas neatsiprašyti“, – tikina R. Vizgirda.

Pora įsitikinusi – kasdienės diskusijos tik nudažo jų gyvenimą ryškesnėmis spalvomis. Vyras žmonai kiekvieną rytą gamina kavą, o ji pjausto šviežius vaisius. „Turime ritualų, kurie gyvenime susiklostė savaime, net neklausiame vienas kito“, – pasakoja B. Vizgirdienė.

Šiandien Vizgirdos retai vienas kitą paleidžia iš akių ir tvirtina atradę sėkmingos santuokos receptą. Ir nebijo juo dalytis garsiai.

„Reikia klausyti žmonos ir viskas, – juokiasi R. Vizgirda. – Vienas kitam truputį nusileisti ir pritarti – tai ir būtų laimingos santuokos receptas.“

Plačiau – lapkričio 16 d. laidos „Klauskite daktaro“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Beveik 40 metų santuokoje gyvenantys Vizgirdai: reikia mokėti nusileisti, o be pagarbos – nieko nebus

Populiariausi