Naujienų srautas

Veidai2016.02.06 16:11

I. Zasimauskaitė „Eurovizijos“ žiūrovams: balsuokite, kad ir vėl nebūtų išrinktas ne tas

Nacionalinės „Eurovizijos“ žiūrovai turėtų ne tik aktyviai stebėti konkursą, bet ir balsuoti už dalyvius, kad vėliau netektų dūsauti, jog atstovauti Lietuvai ir vėl keliauja ne tas atlikėjas. Taip mano savo jėgas ne pirmą kartą nacionalinėje atrankoje bandanti Ieva Zasimauskaitė. 

Atrankose dainininkė tikina pasigendanti didesnio žiūrovų palaikymo, nors susidomėjimas konkursu – itin didelis. „Labai norėčiau, kad žiūrovai aktyviau balsuotų – ne tik už mane, bet už sau patinkančius atlikėjus, nes balsų kiekis yra labai nedidelis. Žiūrovų yra 200 tūkst. o balsų – vos 2 tūkst. Norėčiau palinkėti, kad aktyviau balsuotumėte ir palaikytumėte, kad paskui nebūtų: ak, kodėl ir vėl ne tą išrinko“, – ragina I. Zasimauskaitė.

Vokalistė prisipažįsta jaučianti nemažai jaudulio. Pirmame pasirodyme tai pajuto ir komisija. „Jaudinuosi ir dabar, tačiau aną kartą koją pakišo tai, kad daina buvo labai šviežia, nauja ir per tokį trumpą laiką labai sunku į ją įsigyventi, bet šį kartą viskas bus geriau“, – žada dainininkė.

Atrankoje I. Zasimauskaitė dalyvauja su švedų kūriniu „Life (Not That Beautiful)“. „Daina yra apie tai, kad mus ruošia gyvenimui ir sako, jog viskas bus labai lengva ir gražu, tačiau vėliau pasimato, kad gyvenimas vis dėlto nėra jau toks labai gražus. Gyvenime labai daug chaoso ir dainoje sakau, kad viskas, ko mums trūksta ir ko mes ieškome, galbūt yra tikėjimas“, – aiškina dainininkė.

Šį kartą vokalistė žada ne tik tvirtesnį pasirodymą, bet ir kitokią dainos aranžuotę, naują aprangą ir sceninį vaizdą. „Labai norėčiau, kad būčiau patobulėjusi ir kad jaudulys man nepakištų kojos, o scena būtų kaip namai, kad komisija pamatytų, kad viskas yra geriau. Norėčiau iš penktosios vietos pakilti į pirmąsias vietas“, – viltimis dalinasi konkurso dalyvė.

Nors dainininkė tikina, kad visi dalyviai pažįstami iš ankstesnių muzikinių projektų, o konkurse vyrauja draugiškos nuotaikos, konkurencijos, žinoma, esama. „Suknyčių čia niekas neplėšo ir daiktų neslepia, bet kažkokio pavydo ir konkurencijos esama. Lygiai taip pat ir aš pavydžiu, jeigu kas nors labai gerai pasirodo“, – neslepia I. Zasimauskaitė.

Scenoje – tortai ir konfeti?

Ne pirmą katą nacionalinėje atrankoje dalyvauja ir Berta Timinskaitė su daina „Stars in a rainbow“. Per atranką komisijos narys Ramūnas Zilnys išreiškė nuomonę, kad šis kūrinys – geras klubinis hitas, ir viskas, ko jam reikia, – mėtymasis tortais ir konfeti.

Vis dėlto komisijos nario patarimu B. Timinskaitė kol kas pasinaudoti žada tik iš dalies. „Vaizdas scenoje tikrai pasikeis. Į veiksmą scenoje įtrauksime ir pritariančiuosius vokalus, ir pati būsiu pakankamai patogiai apsirengusi, kad galėčiau parodyti viską, ką noriu parodyti šia daina. Ar bus konfeti, tortų? Kol kas dar ne. Gal palikime tai finalui. Tačiau jau ir kitam etapui turime pakankamai daug planų, kaip keisti savo pasirodymą. Manau, tokia mintis ir yra – kiekvieną kartą turėtume vis kažką patobulinti. Judame link to mažais žingsniukais“, – tikina vokalistė.

Į atranką dainininkė atėjo be kūninio ir iš pasiūlytų pasirinko švedų kūrybos dainą. „Pagal stilistiką ji man buvo artimiausia. Kartu su kolega iš grupės „SillyCut“ ir Tomu Jankevičiumi ją perdarėme. Tai – dar vienas būdas žmonėms parodyti, kad elektroninės muzikos grupių yra ir daugiau, kad turime kitų krypčių ir kad „Eurovizijoje“ galime turėti visiškai nestandartinę eurovizinę dainą, kuri Europoje gali nuskambėti puikiai“, – mano B. Timinskaitė.

Daina „Stars in a rainbow“ – apie žmonių santykius, tačiau, pasak atlikėjos, pritaikoma ir visam pasauliui, santykiams tarp tautų. „Daina yra apie tai, kad turėtume siekti taikos, o ne karo tiek asmeniniuose santykiuose, tiek ir tarp valstybių. Turime gyventi draugiškai, mėgautis tuo, ką turime“, – mano dainininkė. Nors scenoje B. Timinskaitė – ne naujokė, jaudulio išvengti nepavyksta. „Prieš pasirodymą tikrai neramiai miegu. Nebijau, bet jaudinuosi, nes noriu padaryti kuo geriau, apgalvoti kiekvieną žvilgsnį, kiekvieną žingsnį. Todėl tos naktys kartais ir būna bemiegės“, – prisipažįsta vokalistė.

Jaudindamasi dėl geresnio pasirodymo, vis dėlto didelių vilčių keliauti į „Eurovizijos“ konkursą mergina nepuoselėja, svarbiausia – kuo ilgiau išlikti, pakliūti į finalą ir pasiūlyti kitokios stilistikos muzikos.

„Žinoma, labai norėtume išvažiuoti į „Euroviziją“ ir atstovauti Lietuvai. Tai būtų didžiulė garbė, tačiau žinome, kiek yra gerų atlikėjų, kurie dalyvauja šiame konkurse. Manau, kad mes jau pasiekėme vieną iš savo tikslų: adaptavome dainą, galėsime ją išleisti į plačiuosius vandenis tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, ir atstovauti savo grupei ir autoriams, kurie ją parašė. Dėl to esu laiminga. Dievas parodys, jis žino, kaip turi būti“, – kalba B. Timinskaitė.

Pradėjai – turi pabaigti

Aistė Pilvelytė atrankai pasirinko ispano Rafaelo Artesero dainą „You bet“. Tai jau antras bendradarbiavimas su šiuo autoriumi. Prieš 6 metus su R. Artesero daina „Melancholija“ atlikėja per plauką nelaimėjo pirmosios vietos. Aktyvesni tada buvo grupės „Inculto“ gerbėjai.

Nacionalinėje atrankoje dainininkė dalyvauja jau dešimtą kartą ir rankų nuleisti neketina. „Esu labai užsispyrusi, nesvarbu, ar tai konkursas, ar kažkoks siekis gyvenime. Visą laiką sakau ir savo dukrai: pradėjai – turi pabaigti. Įlipau į visą šitą reikalą, reikia gražiai viską užbaigti – nuvažiuoti ir atstovauti Lietuvai“, – įsitikinusi A. Pilvelytė.

Prie ispanų kompozitoriaus dainos kūrybos prisidėjo ir pati A. Pilvelytė. „Šiai dainai kartu parašėme žodžius. Visada prisidedu prie dainų kūrimo proceso. Dainininkas, jeigu turi patirties ir scenoje yra jau pakankamai daug metų, pakoreguoja ir dainos struktūrą, ir net žodžius. Tačiau viskas priklauso ir nuo finansų – norėjau patobulinti fonogramą, bet, sužinojusi kainas, apsistojau ties šia fonograma. Jei laimėsiu, tikrai investuosiu. Dabar daina dar neskamba taip, kaip norėčiau, taip, kaip galėtų. Noriu, kad žmogus, klausydamasis šios dainos, girdėtų visą orkestrą, nors jo ant scenos ir nėra“, – savo viziją nupasakoja vokalistė.

Moteris pripažįsta, kad tai – sunkus kūrinys, reikalaujantis pastangų ir rimto pasiruošimo. „Labai tikiuosi, kad šioje atrankoje sudainuosiu tikrai geriau nei praėjusį kartą. Labai to norėčiau, tačiau kartais tas jauduliukas, nors ir daug tų metų esu ant scenos, labai pakiša koją ir galiu labai stipriai kristi“, – mano A. Pilvelytė.

Kūrinys „You bet“ pasakoja apie nelaimingą meilę, kai vyras palieka moterį. „Moteris sako: eik, tu tikrai tada man nesi reikalingas, ateis laikas, kai susirasiu vyrą, kuris mane mylės tokią, kokia esu, su visais mano trūkumais. Manau, kad tai visiems labai aktualu, nes tiek Lietuvoje, tiek apskritai pasaulyje skyrybos įgauna tempą – iš 10 porų 6–7 skiriasi. Gal kiekvienas išvys save klausydamasis šios dainos“, – svarsto dainininkė.

A. Pilvelytė pasakoja, kad jai jau seniai pažįstamas dainos „You bet“ autorius kiekvieną šeštadienį nuotoliniu būdu stebi atrankas, džiaugiasi ir palaiko ją. Pasak atlikėjos, tai – labai talentingas žmogus, kuris yra ne tik dainų kūrėjas, bet ir dailininkas, rašytojas. 

Pasveikusi po ligos dainininkė šeštadienio atrankoje žada ir geresnį, ir kiek pasikeitusį pasirodymą. „Skirsis vaizdas scenoje, mano apranga ir tam tikra atributika. Manau, kad visas pasirodymas vienu laipteliu turėtų būti geresnis visomis prasmėmis. Jeigu atsitiks taip, kad papulsiu į finalą, tada mes jau iš visų jėgų stengsimės padaryti viską 100 proc. Dabar – 75 proc.“, – žada A. Pilvelytė.

Kova su tikra baime

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje esama ir debiutantų. Viena jų – Saulenė Chlevickaitė, tikinanti, kad išbandyti „Eurovizijos“ sceną svajojo nuo mažens. „Jaudinuosi, bet tas jaudulys – pozityvus, nes tikrai noriu eiti į sceną. Tai buvo labai lauktas sprendimas ir pagaliau išdrįsau sudalyvauti“, – džiaugiasi atlikėja.

S. Chlevickaitės pasirinkta daina „Strong“ – britų ir norvegų autorių darbas. „Daina yra apie žmogaus stiprybę, kad gyvenime reikia vadovautis teigiamais jausmais, kad meilė turi įkvėpti. Tai man labai artima“, – pasakoja dainininkė.

Šeštadienio pasirodymui ji taip pat paruošė naujų detalių. „Šį kartą turėsiu labai aiškų simbolį, kadangi dainuoju apie tai, kad reikia nugalėti baimę, turėsiu scenoje tikrą baimę ir su ja kovosiu bei bandysiu užsiauginti tikrus sparnus“, – intriguoja vokalistė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi