Naujienų srautas

Veidai2016.02.05 17:39

Grupė „E.G.O“ jau laukia kitų metų „Eurovizijos“ atrankos

Miglė Talalytė, LRT.lt 2016.02.05 17:39

Kiek daugiau nei prieš metus susikūrusi vaikinų grupė „E.G.O“ šiemet pirmą kartą bando laimę „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje su švedų kūrybos daina „Long Way From Home“. Grupės lyderis Karolis Šliažas sako, kad pirmą kartą dalyvaujant atrankoje tikėtis pergalės yra naivoka, todėl vaikinų grupė jau laukia kitų metų atrankos, kuomet laimę bandys su savo kūrybos daina.

Tai yra pirmasis Jūsų bandymas nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Koks Jūsų tikslas?

– Tikėtis iš pirmo karto nugalėti „Eurovizijos“ atrankoje, ko gero, būtų naivoka. Mūsų tikslas – prisistatyti publikai ir įgyti daugiau patirties, kuri pravers dalyvaujant kitų metų atrankoje ir rimčiau pretenduojant į laimėjimą.

– Tad, jei šiemet nepasisektų, kitąmet vėl bandytumėte laimę „Eurovizijoje“?

– Taip, būtinai. Tiesą sakant, jau laukiame kitų metų. Pats esu dainų kompozitorius, deja, šiemet dėl laiko stokos nesukūriau dainos pats, todėl atliekame švedų kompozitorių kūrinį. Tad laukiame kitų metų, kuomet galėsime atlikti savo dainą. Jaučiame, kad dalyvavimas dideliuose projektuose atneša daug patirties, kuri yra labai reikalinga neseniai susikūrusiai grupei.

– Ir po pirmojo, ir po antrojo pasirodymo atrankoje išgirdote komisijos pastabų. Kaip į jas reaguojate?  

– Į kritiką reaguojame gerai, džiaugiamės išgirdę pastabų, nes manome, kad kiekviena kritika veda tobulėjimo link. Komentarai nenuvylė, stengiamės atsižvelgti į juos ir tobulėti.

– Ar planuojate keisti savo pasirodymus, atsižvelgdami į komisijos komentarus?

– Jei po šio šeštadienio liksime atrankoje ir jei pakaks laiko, pokyčių pasirodyme bus. Visi keturi esame dainuojantys, tad kituose pasirodymuose greičiausiai kiekvienas atliksime po solo partiją. Grupėje esame lygiaverčiai. Vienas komisijos narys pastebėjo, kad vaikinų grupės dažniausiai dirba pagal vieną formulę – vienas arba du vaikinai dainuoja, o kiti tik gerai atrodo scenoje. Norime sulaužyti šią taisyklę ir įrodyti, kad yra ir kitų formulių.

– Komisijai pasirodė, kad stengiatės lygiuotis į užsienio vaikinų grupes. Ar taip yra iš tikrųjų?

– Tiesą sakant, nesisemiame daug pavyzdžių iš užsienio vaikinų grupių. Galbūt tik pačioje pradžioje. Esu šios grupės įkūrėjas ir prodiuseris, todėl iš pradžių žiūrėjau, kaip atrodo užsienio grupės – „One Direction“ ir pan., bet tai – labiau bendram išprusimui. Tačiau dabar manau, kad užsienio grupės nedaro nei stilistinės, nei muzikinės įtakos mūsų grupei. Darome taip, kaip jaučiame.

– Matėte ir kitų dalyvių pasirodymus. Kaip juos vertinate, kas įsiminė?

– Asmeniškai aš visus pasirodymus vertinčiau gerai. Aiškaus lyderio ar dainos, kurią išgirdęs galvočiau, kad tai yra ne tik Lietuvos, bet ir didžiosios „Eurovizijos“ nugalėtoja, rodos, neišgirdau. Galbūt labiausiai patinka Bertos Timinskaitės kūrinys, jos pasirodymas, stilistika, scenografija. Manau, kad tai yra naujoviškas kūrinys, žinoma, ne pasaulio scenoje, bet Lietuvos. Jei ji nugalėtų šių metų atrankoje, Europai parodytų, kad Lietuva turi gerą muzikinį skonį.

Nacionalinė „Eurovizijos“ atranka – šeštadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi