Veidai

2016.02.04 14:44

Vėjas į Lietuvos pusę Kuršių mariose atpūtė tuščią dreifuojantį laivą

BNS 2016.02.04 14:44

Ketvirtadienį priešpiet Kuršių mariose pasieniečiai užfiksavo neįprastą įvykį – iš Rusijos nešamas vėjo sieną kirto dreifuojantis pramoginis laivas be žmonių.

Kaip pranešė Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), techninėmis priemonėmis Kuršių mariomis einančią Lietuvos sieną su Rusija stebintys pasieniečiai užfiksavo dreifuojantį pramoginį laivą. Jis vėjo kryptimi iš Rusijos teritorijos įplaukė į Lietuvos vandenis.

Šioje vietoje jo jau laukė atsiųstas VSAT laivas ant oro pagalvės „Christina“. Prie dreifuojančio laivo priplaukę pasieniečiai nustatė, kad jame žmonių nėra.

Paaiškėjo, kad apie šį laivą Lietuvos pasieniečiams antradienį buvo pranešę Rusijos pareigūnai. Tada jie informavo, kad Kuršių mariose, apie tris kilometrus nuo sienos su Lietuva į Rusijos gilumą, leduose yra įstrigęs kateris. Rusijos pasieniečių nurodytas jo borto numeris sutapo su tuo, kurį ant dreifuojančio laivo identifikavo „Christina“ įgula.

Tikėtina, kad vėjas jį bus atnešęs į Lietuvos pusę. Koks yra šiuo laivu Rusijos vandenyse plaukusių asmenų likimas, VSAT informacijos neturi.

Ketvirtadienį popiet Kuršių mariose įvyks Lietuvos ir Rusijos pasieniečių susitikimas. Jo metu minėtą laivą, ketvirtadienio vidudienį saugotą „Christina“ įgulos maždaug už puskilometrio nuo sienos, planuojama perduoti kaimyninės šalies pareigūnams.