Naujienų srautas

Veidai2016.02.09 10:32

Aplink pasaulį – baidare, irkline valtimi ir dviračiu

Britų keliautoja Sarah Outen jūromis ir sausuma pasaulį apkeliavo naudodama tik savo raumenų jėgą – irklavo valtį, baidarę, mynė dviratį. Šią kelionę pradėjusi būdama vos 25-erių, moteris ne kartą pateko į kritines situacijas, iš kurių išsikapstyti prireikė ir gelbėtojų pagalbos.

„Mane ši kelionė įkvėpė, keletą kartų vos nepražudė, nuvedė į gražiausius mūsų planetos kampelius. Kelionės metu atradau įdomių savo pačios charakterio savybių, o sunkiu metu – ir labai tamsių dalykų. Atsigręždama ir apžvelgdama visą kelionę, turiu pripažinti, kad ji buvo emocionali“, – pasakoja sportininkė S. Outen.

1667 dienas kelionėje praleidusi moteris paprasčiausia irkline valtimi perplaukė Ramųjį vandenyną nuo Aliaskos iki Japonijos ir pasiekė naują pasaulio rekordą. Jūroje visiškai viena praleidusi 150 dienų dabar S. Outen stengiasi grįžti prie įprasto ritmo. 

Keliautoja prisimena, jog 40-ies tūkst. kilometrų kelionėje ji ne kartą buvo patekusi į kritines situacijas, kurias įamžino filmavimo kamera. 2012-aisiais jos laivas rimtai nukentėjo nuo atogrąžų audros ir jai prireikė gelbėtojų pagalbos. Ji buvos susidūrusi ir su laukiniais žvėrimis, tačiau, kaip teigia pati S. Outen, laukinės gamtos pinklės nebuvo pačios baisiausios lyginant su tuo, ką dar jai teko patirti.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi