Veidai

2020.10.31 23:05

„Šok su žvaigžde“ – sekliai, tautiniai drabužiai, Haris Poteris ir dar vienas atsisveikinimas

papildyta Jovitos komentaru
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.10.31 23:05

Projekto „Šok su žvaigžde“ studijoje buvo narpliojamos bylos, Vienos valsas buvo atliekamas dėvint tautinį lietuvių kostiumą, o vakaro pabaigoje atskubėjęs Hogvartso ekspresas atvežė ir patį Harį Poterį. Tiesa, vienai porai kiek pritrūko sėkmės, teisėjų balų bei žiūrovų balsų – paskutinį projekto šokį atliko Jovita ir Rafalas.

Praėjusią savaitę projektą paliko dainininkė Monika Marija ir Justinas Mejeris-Ustin, savaite anksčiau projektas baigėsi verslininkei, kavos fėjai Eskedar ir Vykintui Širmui. Po šio vakaro su projektu atsisveikino ir aktorė, fotografė Jovita Balčiūnaitė bei profesionalus šokėjas Rafalas Narkevičius.

„Džiugu, kad apskritai vyksta toks gražus projektas ir buvo labai gera jame dalyvauti, susipažinti su tokiu nuostabiu žmogumi, koks yra mano partneris Rafalas. Daug labai gražių dalykų nutiko per šį laiką. Išmokau ne tik šokti, turėjau ir kitokių pamokų“, – portalui LRT.lt sakė Jovita.

Paskutinį spalio šeštadienį ant parketo sukosi dešimt porų – su profesionaliais partneriais pasirodė atlikėjai Monika Linkytė, Vaidas Baumila, LRT sporto žurnalistė Dovilė Šeduikytė, floristas Edgaras Vegys, dainininkė ir aktorė Kristina Radžiukynaitė-KaYra, aktorius, dainininkas Dovydas Laukys, aktorius Arnoldas Eisimantas, laidų vedėjas Richardas Jonaitis, aktorė, fotografė Jovita Balčiūnaitė, stilistas Joringis Šatas.

Antrasis „Šok su žvaigžde“ sezonas filmuojamas be žiūrovų, tačiau, kaip ir kiekvieną savaitgalį, dalyvių pasirodymus studijoje stebėjo bei vertino projekto teisėjai: Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, nusipelnęs Lietuvos sporto treneris Virginijus Visockas, 20 medalių iš pasaulio ir Europos pirmenybių Lietuvai parvežusi profesionali sportinių šokių šokėja Lina Chatkevičiūtė, triskart Europos profesionalų Lotynų Amerikos šokių vicečempionas Justas Kučinskas.

Transliacijos metu savo simpatijas balsais galėjo paversti ir televizijos žiūrovai. Tiesa, žiūrovų balsai neskelbiami, tačiau balsavimą stebi audito kompanija „Grant Thornton Baltic“. „Ta dalis pinigų, kuri už skambučius atitenka LRT, bus lygiomis dalimis išdalinta visiems „Šok su žvaigžde“ finalo dalyviams. Taip buvo ir praėjusiais metais“, – priminė projekto vedėjai Gabrielė Martirosian ir Vytautas Rumšas jaunesnysis.

Nors kai kuriose šalyse šįvakar švenčiamas Helovinas, ne visi projekto dalyviai buvo nusiteikę gąsdinti. Vakarą pradėjo Jovita ir Rafalas, pagal lietuvišką dainą „Nieko panašaus“ atlikę rumbą. „Labai patogu susikurti savo pasaulį, nes jame gali keliauti nemokamai, tiesa, pastaruoju metu keliauju tik šiame projekte“, – iškart po pasirodymo šypsojosi Jovita. Teisėjai šią poros kelionę įvertino 21 balu. Kaip paaiškėjo vakaro pabaigoje, ši rumba tapo poros atsisveikinimo šokiu.

Šok su žvaigžde. Jovita Balčiūnaitė ir Rafal Narkevič. V laida

Vaidas ir Ieva Brigita rytus pradeda maudynėmis Vilnelėje, tad visą dieną būna žvalūs ir energingi. Šeštadienio vakarą energijos porai tikrai prireikė – jie šoko džaivą. „Nesistebiu, kad po tokių pasirodymų tenka vėsintis Vilnelėje“, – iškart po pasirodymo šyptelėjo Vytautas Rumšas jaunesnysis, o pats Vaidas juokavo, kad besiruošdamas džaivui pajautė net ir tuos raumenis, apie kurių buvimą prieš tai nežinojo.

„Neįtikėtina, kiek daug spėjate išmokti per tokį trumpą laiką“, – gyrė J. Kučinskas, parašęs porai 10 balų. Tai antrasis dešimtukas šiame sezone. Iš viso poros džaivas įvertintas 26 balais.

Šok su žvaigžde. Vaidas Baumila ir Ieva Brigita Riepšaitė. V laida

Kristina ir Justas, praėjusią savaitę atlikę linksmą šokį, pasibaigusį piršlybomis, šiam šeštadieniui paruošė jautrų pasirodymą – savotišką duoklę ir padėką savo artimiesiems. „Kurdami šokį dažnai nuklysdavome į prisiminimus, graudinomės“, – prieš pasirodymą portalui LRT.lt atskleidė Kristina. Ji ir Justas po pasirodymo taip pat dėkojo savo šeimoms, mokytojams. Beje, pasirodymo pradžioje parodyti autentiški kadrai iš Kristinos vaikystės, kai jai tebuvo vieneri.

„Mačiau ir eleganciją, ir graciją, ir muzikalumą. Tai buvo jautru. Nesislėpėte už pakėlimų ir atlikote gražų valsą, užbūrėte – jūsų nuotaika ir būsena buvo tokia, kad nelabai ir norėjosi žiūrėti į pėdas“, – sakė V. Visockas. Jautrus pasirodymas suvirpino ir teisėjų širdis – jie porai skyrė 27 balus.

Šok su žvaigžde. Kristina Radžiukynaitė ir Justas Girdvainis. V laida

Arnoldas ir Ieva pasiilgo jūros ošimo, tad repetuoti tango buvo išvykę į Klaipėdą. Galbūt todėl jų šokis buvo banguojantis ir netradicinis. „Tai buvo ne argentinietiškas ir ne sportinių šokių tango“, – pastebėjo V. Visockas, o L. Chatkevičiūtė sakė, kad žiūrint šios poros pasirodymus, jai į galvą šauna perfrazuotas vieno kūrinio pavadinimas – „50 juodos atspalvių“.

„Turbūt nėra tokių balų, kuriais būtų galima įvertinti emociją, o būtent emociją mes ir atnešėme“, – po pasirodymo svarstė Arnoldas. Teisėjai jo ir Ievos tango įvertino 17 balų.

Šok su žvaigžde. Arnoldas Eisimantas ir Ieva Konopliovaitė. V laida

Suskambus lietuviškai dainai, atliekamai M. Linkytės, ant parketo žengė ir pati Monika bei Rolandas, pasipuošę tautiniais drabužiais. Tiesa, pora atliko ne lietuvių liaudies šokį, o Vienos valsą. „Šokis buvo tikrai nuostabus“, – sakė L. Chatkevičiūtė, porai parašiusi dešimtuką. Originalus šokis įvertintas 27 balais.

Šok su žvaigžde. Monika Linkytė ir Rolandas Beržinis. V laida

Dovilė ir Edvinas teisėjus bei žiūrovus stengėsi sužavėti pasodobliu. „Nuo pradžios iki pabaigos buvo įdomu jus stebėti“, – kalbėjo V. Visockas, o L. Chatkevičiūtė šį šokį vadino geriausiu poros pasirodymu ir gyrė Dovilę už tobulėjimą.

„Mūsų šokis buvo apie tai, kad kartais žmonėms būna sunku, tad labai svarbu, kad atsirastų kažkas, kas palaiko ir padeda“, – šokio idėją atskleidė Dovilė. Už viltingą pasirodymą pora pelnė 25 balus.

Šok su žvaigžde. Dovilė Šeduikytė ir Edvinas Belousovas. V laida

„Kažkurią dieną šokome gal 7 ar 8 valandas“, – prieš šokį rodytame siužete prisipažino Dovydas, su Melisa atlikęs rumbą. Dieną prieš pasirodymą Dovydas šį savo pasirodymą vadino šokiu su mirtimi. „Pasirodo, kad rumba gali būti ne tik meilės, bet ir kovos šokis“, – kalbėjo V. Visockas.

Už tokią emocingą, tačiau netradicinę rumbą teisėjai porai skyrė 23 balus.

Šok su žvaigžde. Dovydas Laukys ir Melisa Valinovič. V laida

Truputį holivudiškos nuotaikos į šokio aikštelę įnešė Joringis ir Viktorija, lengvu ir grakščiu kvikstepo žingsniu besisukę ant parketo. „Man jūsų pasirodymas paliko labai šviesų įspūdį – viskas buvo labai nuoširdu. Jūsų laukia graži ateitis“, – šypsojosi V. Visockas. Poros šokis įvertintas 19 balų.

Šok su žvaigžde. Joringis Šatas ir Viktorija Šeinker. V laida

Žadėję, kad vėl pasirodys dar nematytame amplua, Katerina ir Edgaras virto slaptaisiais agentais, sambos žingsniu narpliojusiais bylą. „Atkaklumas ir tikėjimas, kad nėra neįmanomų dalykų – geriausios Katerinos savybės“, – sakė Edgaras, o Katerina partnerį gyrė už vidinę ramybę, kuria jis alsuoja. Galbūt šios savybės puikiai tinka ir tiriant bylas, ir šokio aikštelėje. Teisėjai stilinguosius seklius įvertino 20 balų.

Šok su žvaigžde. Edgaras Vegys ir Katerina Voropaj. V laida

Praėjusią savaitę į studiją įplaukęs laivu, šią savaitę Richardas atvyko Hogvartso ekspresu. Hariu Poteriu virtęs Richardas ir Hermiona tapusi Eglė atliko fokstrotą. „Vienu metu vos nepradėjau ploti – šokis atliktas be didelių klaidų. Šaunuoliai“, – gyrė V. Visockas.

L. Chatkevičiūtė prisipažino, kad ir ją pasirodymas nuginklavo: „Nuoseklumu galima pasiekti daug, o tai buvo puikus pavyzdys.“ J. Kučinskas svarstė, kad šiokios tokios magijos ant parketo vis tik būta – iš niekada anksčiau nešokusio žmogaus, Richardas tampa šokėju. Pora teisėjus užbūrė ir šie porai skyrė 25 balus.

Šok su žvaigžde. Richardas Jonaitis ir Eglė Bertulytė. V laida

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje ir laidos įraše.

Prieš tiesioginę „Šok su žvaigžde“ transliaciją portalas LRT.lt apsilankė projekto užkulisiuose, kur Kristinos ir Justo bei Joringio ir Viktorijos laukė išbandymai, buvo sutiktas ir Haris Poteris su Hermiona.

Šok su žvaigžde V laida. Poterio burtai, dramatiški sukiniai ir išlikimo dvikova tarp dviejų aktorių