Veidai

2020.10.30 22:08

Pokštas arba saldainis: Helovino klasika tapę filmai, kostiumų pinklės ir aikštelėje užsimezgę romanai

LRT.lt2020.10.30 22:08

Nors šiandien Helovino klasika laikomi filmai į kino ekranus žengė prieš dešimtmečius, kai kurios Holivudo žvaigždės gerbėjams iki šiol siejasi su kadaise sukurtais personažais – pavyzdžiui, Johnny Deppas visuomet liks Edvardu Žirkliarankiu, o Anjelica Huston – Mirtiše Adams. Prisiminkite, kaip žymūs aktoriai atrodė karjeros pradžioje ir ką jiems teko patirti norint įsikūnyti į netipinius herojus.

Ar prisimenate 1993-ųjų siaubo komediją „Fokus pokus“ (angl. „Hocus Pocus“) ir Sandersonų seseris Winifred, Sarah ir Mary? Kino aikštelėje aktorės Bette Midler, Sarah Jessica Parker ir Kathy Najimy persikūnijo į raganas, kurių kostiumai įkvėpė ir daugybę mergaičių, Helovino vakarą einančių prašyti pokštų ar saldainių.

Dar prieš tai, kai tapo žymiąja rašytoja Carrie Brashaw iš serialo „Seksas ir miestas“, S. J. Parker buvo geriau žinoma būtent kaip ragana iš „Fokus Pokus“. „Man patiko filmuotis šiame filme, ypač skraidyti, – aktorė prisiminė laidoje „The Late Show with Stephen Colbert“. – Beje, kaip prisimenate, mano apranga – 16–17 a. kostiumas, taigi korseto nugaroje galėjau sutalpinti laikraštį „New York Times“ ir man buvo patogu. Todėl per pertraukėles aš tiesiog skaitydavau naujienas.“

O seserį Mary suvaidinusi K. Najimy laidai „HuffPost“ duotame interviu prisipažino, kad jai buvo smagu dirbti filmavimo aikštelėje, tačiau ji nesitikėjo, kad filmas sulauks tokios sėkmės. „Juosta patinka skirtingoms kartoms. Mane stebina, kai priėjęs paauglys man pasako, kad „Fokus Pokus“ – vienas jo mėgstamiausių Helovino filmų. Visada norisi paklausti, at tikrai – juk jis senas?“ – juokėsi ji.

Beje, visai neseniai visos trys raganos vėl susivienijo. Ir nors visos drauge vėl būrė, šįkart jos pasirodė be kostiumų ir ragino amerikiečius būti pilietiškais bei lapkričio 3-ąją eiti balsuoti.

Helovino klasika tapo ir 1988-ųjų režisieriaus Timo Burtono filmas „Vabalų sultys“ (angl. „Beetlejuice“). Jame pagrindinį vaidmenį atliko Michaelas Keatonas (1989 ir 1992 m. suvaidinęs taip pat T. Burtono režisuotuose filmuose apie Batmaną).

Aktorius tikrai nė nenumanė, kad filmas ir po trijų dešimtmečių bus toks populiarus, – juk sulaukęs pasiūlymo, jis nė nesuprato, apie ką bus filmas.

„Kai Timas pasiūlė vaidinti „Vabalų sultyse“, nė nenumaniau, ką jis turi galvoje. Tačiau jis pats man patiko. Iš tiesų paaiškinti, ko iš manęs tikisi, jam nebuvo lengva. Turbūt pamačius filmą, aišku kodėl, – duodamas interviu Chalie Rose‘ui sakė M. Keatonas. – Vienintelis dalykas, kurį žinojau pradėjęs darbus, kad noriu styrančių plaukų.“

Būtent „Vabalų sultys“ išgarsino ir tada dar jaunutę, vos poroje juostų prieš tai nusifilmavusią aktorę Winoną Ryder. Kai filmavosi T. Burtono siaubo juostoje, merginai tebuvo 16 metų.

Beje, W. Ryder suvaidino ir dar viename filme, be kurio dauglelis neįsivaizduoja Helovino – „Edvardas Žirkliarankis“ („Edward Scissorhands“, 1990 m.). W. Ryder kolega aikštelėje buvo tuometinis jos vaikinas, daugeliui gerai žinomas Johnny Deppas, kuris ir įkūnijo Edvardą.

„Sudėtingas odinis kostiumas, pašiaušti plaukai, prie rankų pritvirtintos žirklės,ir labai ribojo, ir savaip išlaisvino bei padėjo sukurti herojų. Tiesa, su tokiu kostiumu buvo sudėtinga – kai buvau su kostiumu, man nuolat reikėjo kitų pagalbos. Prie rankų pritvirtintais butaforiniais ašmenimis netyčia netgi buvau sužalojęs kitus aktorius.

Pamenu, kad tikrai buvau netyčia įdūręs į ranką aktoriui, kuris vaidino W. Ryder kuriamos herojės vaikiną“, – interviu pasakojo J. Deppas. Tiesa, W. Ryder ir J. Deppo santykiai nutrūko 1993-aisiais, o „Edvardo Žirkliarankio“ populiarumas neblėsta jau 30 metų.

Maždaug tris dešimtmečius daugelis savo Helovino nebeįsivaizduoja ir be viešnagės „Adamsų šeimynėles“ namuose. 1964–1966 m. rodytas serialas 1991-aisiais žengė į kino ekranus. Nuo to laiko buvo sukurtas ir ne vienas filmo tęsinys. Keistuolių šeimos galvą Gomesą Adamsą įkūnijo Raulas Julia, mamą Mirtišę – Anjelica Huston, dėdę Pūlinį – Christopheris Lloydas, o paauglius Trečiadienę ir Pūgžlį – Christina Ricci ir Jimmy‘is Workmanas.

Beje, A. Huston theguardian.co.uk duotame interviu prisipažino, kad sulaukusi pasiūlymo vaidinti Mirtišę, kurėjų pasiteiravo, kodėl šio vaidmens jie nesiūlo Cher. Tačiau filmo kūrėjams patikinus, kad vaidmuo skirtas būtent jai, moteris sutiko.

Kiek anksčiau A. Huston vaidino filme „Raganos“ ir darbą šio filmo aikštelėje vadino itin sudėtingu dėl kostiumų ir grimo.

„Vaidinant „Adamsų šeimynėlėje“ turėjau dėvėti daug grimo ir sudėtingus kostiumus. Mano galvą juosė guminės juostelės, laikiusios plaukus, nuolat dėvėjau dirbtines blakstienas ir akrilinius nagus, o juosmenį veržė korsetas, dėl kurio buvo sunku judėti. Visa laimė, kad norėjau, jog Mirtišė būtų ikoniška ir santūri“, – kalbėjo aktorė.

1996-aisiais pasirodžiusi 1-oji „Klyksmo“ (angl. „Scream“) dalis šiandien taip pat jau laikoma siaubo filmų klasika, iš kurios atkeliavo juodu apsiaustu apsisiautęs baltaveidis vaiduoklio veidu. Tiesa, kas vieniems tai siaubo istorija, kitiems – meilės. Būtent šio filmo aikštelėje susitiko aktoriai Courteney Cox ir Davidas Arquette.

„Man tai buvo meilė iš pirmo žvilgsnio, bet ne jai. Man teko pasistengti“, – žurnalui „In Style“ prisipažino Davidas. 1999-aisiais David ir Courteney susižadėjo, o po metų sumainė aukso žiedus. 2013-aisiais pora išsiskyrė.

Beje, ar žinote, kas vaidino baltaveidį (angl. Ghostface) su apsiaustu? Įdomu tai, kad šį vaidmenį paprastai atliko kaskadininkai, kurių vienas pagrindinių – Aktorių gidijos apdovanojimo laureatas Dane`as Farewellas. Kai baltaveidis pasirodydavo, jis paprastai nekalbėdavo. Jo balsą žiūrovai galėjo išgirsti tik tada, kai jis su herojais susisiekdavo telefonu – tada jį įgarsindavo aktorius Rogeris L. Jacksonas.

Taip pat skaitykite

Populiariausi