Veidai

2020.10.28 08:28

Dar paauglystėje važiuoti motociklu išmokusi Rasa Tapinienė pasidavė kirbančiai minčiai vėl ant jo sėsti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.28 08:28

Jeigu ko nors labai nori, padarai, jei nepadarai, tai gal nelabai nori, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ svarsto žurnalistė Rasa Tapinienė. Matyt, važinėti motociklu žinoma moteris išties norėjo – dabar esant geram orui laidų vedėja atranda Lietuvą skriedama motociklu ir džiaugiasi galimybe taip atsipalaiduoti.

„Rytai smagiausi tada, kai viską gali daryti lėtai: lėtai išsiropšti iš lovos, lėtai išsivirti kavos, lėtai papusryčiauti, lėtai susekti visas naujienas, kurios per naktį įvyko pasaulyje... Ir lėtai įsivažiuoti į dieną“, – sako šeštadienio „Labas rytas, Lietuva“ laidą kartu su Ignu Krupavičiumi vedusi R. Tapinienė.

Horoskopais netikinti, bet tikinti žmonėmis – tokia yra gerai žinoma laidų vedėja. „Kartais – netgi per daug, bet tai vis tiek atsiperka. Kartais nudegi, bet ilguoju laikotarpiu tikėjimas žmonėmis duoda vaisių“, – kalba ji.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Bėgti ar nebėgti: ką reikia žinoti apie bėgimą, kad sportas nekenktų sveikatai?

Žiūrovo užduotas klausimas, kaip prisideda prie gamtos išsaugojimo, R. Tapinienę nukėlė į praeitį, kai rūšiuoti šiukšles jos šeima pradėjo visai netikėtai – šeštoje klasėje vaikui mokykloje gavus užduotį mėnesį skaičiuoti, kiek išmetama įvairių atliekų.

„Jis parsinešė kartotines dėžes ir sąžiningai rūšiavome. Kai pamatėme, kiek susikaupia popieriaus, plastiko, metalo, dar kitą mėnesį, kai mokyklinis eksperimentas baigėsi, nebekilo ranka mesti popieriaus į paprastą šiukšliadėžę. Dabar iš tikrųjų kartais net labai preciziškai atskyrinėju plastiką nuo stiklo ar metalą nuo plastiko“, – teigia pašnekovė.

Motociklu išmokau važiuoti paauglystėje – dar kaimo bernai išmokė, nes visas vasaras leisdavome pas močiutę Šiaulėnuose. Kažkaip liko. Grįžome į miestą, prasidėjo studijos ir vis kirbėjo...

Jos gyvenime itin pasiteisinęs 21 dienos metodas: jeigu 21 dieną darai kokį nors dalyką, 22–23 dieną tai tampa įprastu dalyku, kaip dantų valymas ryte.

Galbūt daug kas ir nežino, tačiau R. Tapinienės laisvalaikio rutinoje nemažą dalį užima motociklai – prapūsti galvą esant geram orui važinėjant motociklu po įvairius Lietuvos kraštelius jai labai patinka.

„Motociklu išmokau važiuoti paauglystėje – dar kaimo bernai išmokė, nes visas vasaras leisdavome pas močiutę Šiaulėnuose. Kažkaip liko. Grįžome į miestą, prasidėjo studijos ir vis kirbėjo... Bet iš pradžių vaikai buvo maži, paskui – darbai. Sakau, jeigu ko nors labai nori, padarai, jei nepadarai, tai gal nelabai nori.

Prieš 7 metus buvau susiradusi instruktorių, bet iki jo nepriėjau – pakeičiau darbą, keitėsi ritmas ir prioritetas buvo visai kitas. O kai darbai susidėliojo, vėl grįžo. Teoriją išsilaikiau sausio 2 dieną“, – pasakoja R. Tapinienė.

Smalsumo niekada nestigusi moteris žurnalistiką pasirinko taip pat vedama šios savo savybės. Be to, ši sritis – galimybė suderinti darbą su malonumu, nes dirbant žurnalistinį darbą esi priverstas viskuo domėtis. „Tai tavo darbas, bet prievartos nėra, nes tu esi smalsus“, – priduria ji.

Šiuo metu jos didžiausio domėjimosi objektas – skaitmeninė kultūra, rinkodara, žurnalistika.

Plačiau – spalio 24 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Parengė Indrė Motuzienė.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Bėgti ar nebėgti: ką reikia žinoti apie bėgimą, kad sportas nekenktų sveikatai?

Populiariausi