Veidai

2020.10.27 10:25

Gražina Baikštytė: su amžiumi reikia vis daugiau pastangų norint išlaikyti grožį

LRT.lt2020.10.27 10:25

„Grožis išgelbės pasaulį“, – tokia filosofija net ir sudėtinguose pandemijos gniaužtuose vadovaujasi viena žymiausių Lietuvos stilisčių Olga Wiseman. Apie grožio filosofiją, jos magiją bei istorinius vingius, atsispindinčius skirtinguose įvaizdžiuose, Olga Wiseman labai taikliai pristatė savo knygoje „Grožio galia“.

Prieš kelerius metus inicijavusi knygos „Grožio galia“ idėją, meistrė subūrė komandą savo srities profesionalų, kurie sukūrė gidą, padedantį nepasiklysti įvaizdžio kūrimo platumose, rašoma pranešime žiniasklaidai.

Skirtingų įvaizdžių modeliais, įkūnijančiais įvairių laikotarpių grožio sampratas, tapo žinomos šalies moterys – dainininkės, operos solistės, aktorės, save naujuose amplua pamatė „Mis Lietuva“, poetė, tapytoja, sportininkė ir daugelis kitų ryškių Lietuvos moterų.

„Norėjosi sukurti tarsi mažutę grožio enciklopediją, greitai leidžiančią prabėgti per laiką ir išsirinkti sau ieškomo stiliaus detales, prisiminti istorines asmenybes ar paryškinti savo jau atrasto stiliaus tam tikrus ypatumus“, – prisiminimais apie kūrybinį knygos etapą dalinosi stilistė O. Wiseman.

Moteris teigia, kad šiandien, kai pasaulis sukaustytas pandemijos, iš tikrųjų turime dar labiau sutelkti dėmesį į grožio, tiek vidinio, tiek išorinio puoselėjimą. „Juk grožis išgelbės pasaulį. Aš tikiu grožio galia“, – kalbėjo ji.

Nauji įvaizdžiai įkvepia

Knygos herojėmis tapo aktorė Gražina Baikštytė, stilistė Asta Valentaitė, operos solistė Dovilė Kazonaitė, televizijos laidų vedėja Indrė Kavaliauskaitė-Morkūnienė, „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė, vestuvių planuotoja Laura Vagonė, poetė Indrė Valantinaitė, Europos ir Pasaulio karatė čempionė Margarita Čiuplytė, modeliai Karolina Toleikytė, Gerda Štelemėkaitė, stilistė Asta Valentaitė ir daugelis kitų žymių moterų.

Knygos herojės prabėgus jau penkeriems metams prisimena įkvepiančias knygos kūrimo akimirkas bei džiaugiasi pamačiusios save naujai. „O. Wiseman sukurtas įvaizdis ir fotografo Tomo Kaunecko nuotraukos atskleidė vaizdą, kuris leido pačiai naujai pamatyti save iš šono. Buvo atradimas, jog iš tiesų man labai tinka dideli kuodai, atveriantys kaklo liniją“, – šypsojosi „Mis Lietuva 2010“ Gritė Maruškevičiūtė, knygoje įkūnijusi romėniško stiliaus aristokratę.

Su amžiumi reikia vis daugiau pastangų grožiui išlaikyti

Viena iš knygos herojų aktorė Gražina Baikštytė, sukūrusi savitą elegantišką stilių sako, jog kiekviena moteris turėtų pastoviai puoselėti savo grožį, o knygą moteris įvardina kaip grožio puoselėjimo ir įvaizdžio kūrimo vadovą.

„Su amžiumi reikia vis daugiau pastangų, norint grožį išlaikyti ir reikia pripažinti, tai nėra taip paprasta. Žmogaus išvaizda labai tampriai susijusi su jo vidumi. Su metais ateina gyvenimiška patirtis ir visa tai atsispindi tavo išorėje, akyse, žvilgsnyje. Kaip nebūtų paradoksalu, bet dažnai girdžiu komplimentus, jog dabar atrodau kur kas įdomesnė ir net gražesnė, nei buvau jaunystėje“, – džiaugėsi aktorė G. Baikštytė

Kiekvienas žmogus viduje nori būti gražus, tai lyg meilės troškimas

Europos ir pasaulio karatė čempionė Margarita Čiuplytė stilistę O. Wiseman įkvėpė sukurti karo deivės Atėnės Įvaizdį. Tvirtai surišti plaukai, tamsus makiažas sustirpina narsuolės amazonės įvaizdį. Pati Margarita sako vertinanti sveiką grožį ir skirianti tam dėmesį.

„Norint gražių plaukų, reikia jiems skirti daug dėmesio: drėkinti, saugoti nuo karsčio ir saulės, parinkti kokybiškas priežiūros priemones. Grožis visais laikais buvo svarbus. Manau, kiekvienas žmogus viduje nori būti gražus, tai lyg meilės troškimas“, – pasakojo M. Čiuplytė.

Grožis, kaip ir menas, kuria aukštas vibracijas

„Grožis, kaip ir menas, kuria aukštas vibracijas, kurios padeda mums išgyventi sudėtinguose gyvenimo etapuose. Todėl nepamirškime palepinti savęs grožio procedūromis, nueikime į teatrą, paklausykime klasikinės muzikos, paskaitykime aukso fondo knygas ar pavartykime senus mados albumus“, – linkėdama būti laimingais ir gražiais net ir pandemijos metu dalinosi grožio paslaptimis O. Wiseman.

Taip pat skaitykite