Veidai

2020.10.29 07:20

Rimantės Kulvinskytės laisvalaikio rekomendacijos: man patinka atrasti save per skirtingus dalykus

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.29 07:20

LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ laidų vedėja Rimantė Kulvinskytė papasakojo apie įsimintiną knygą, dainą ir filmą. Žurnalistė prisipažįsta: pasirinkimas, kaip leidžia laisvalaikį, priklauso nuo nuotaikos ir fizinės būklės.

Vis dėlto dažniausiai moteris renkasi serialus. Šį laiką R. Kulvinskytė vadina mažomis atostogomis.

„Labai priklauso nuo to, kokios esu dvasinės ir fizinės būsenos. Gali būti dokumentiniai serialai, jeigu esu nepavargusi per dieną. Dabar žiūriu „Connected“ apie tarpusavio ryšius žemėje ir moksle. Jeigu esu visiškai išsunkta, su kempine vietoje smegenų, tada – lengvos kostiuminės dramos.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Bėgti ar nebėgti: ką reikia žinoti apie bėgimą, kad sportas nekenktų sveikatai?

<...> Man patinka atrasti save žiūrint skirtingus dalykus, kaip aš reaguoju, ką atrandu, kaip koreliuoja mano gyvenimo dalykai. Serialai – ir dovana, ir laiko vagis. Kartais pasižiūriu, kokia kita diena laukia, ir visą sezoną peržiūriu per naktį“, – kalba pašnekovė.

Kalbėdama apie įspūdį palikusią knygą – „Dievas su šlepetėmis“, ji džiaugiasi galėjusi neseniai kalbinti jos autorių Juozą Gaižauską.

„Juozas – mano geras bičiulis. Turėjau didelį džiaugsmą jį kalbinti dar iki išleidžiant knygą apie jo piligriminę kelionę į Santjago de Kompostelos miestą iš Lisabonos. Juozas labai lengvai rašo. Jeigu kažkas turi svajonę ten nukeliauti, bet neranda laiko kaip mes visi, manau, perskaitę šią knygą pasijus lyg pabuvę tame kelyje“, – įsitikinusi žurnalistė.

R. Kulvinskytės dainos rekomendacija – Devendros Banharto „Feel Just Like a Child“. Moteris prisipažįsta – jei būtų vyras, norėtų būti šios dainos atlikėju.

„Jis nepraradęs buvimo čia džiaugsmo, vaikiškos nuostabos, drąsos kalbėti apie bet ką, drąsos nebijoti apsijuokti. Man jo dainos – labai žaismingos, lengvos, bet jeigu įsigilini į tekstus, jų metaforiką, tai dar kitas lygmuo. Man labai gražu, kad toje pačioje formoje dera tiek daug skirtingų dalykų“, – sako ji.

Anot R. Kulvinskytės, režisieriaus Federico Fellinio filmas „Aštuoni su puse“ – rimtas reikalas ir, nors visiška klasika, žurnalistei buvo atradimas, prasidėjęs nuo Paolo Sorrentino juostos „Didis grožis“.

„Jeigu jums patinka P. Sorrentino, jis visas įkvėptas F. Fellinio. Turime pamatyti pradžių pradžią. Nesu mačiusi juostos, kur kiekvienas kadras be išimties būtų tokio grožio, taip apgalvotas“, – mintimis dalijasi R. Kulvinskytė.

Plačiau – spalio 24 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Bėgti ar nebėgti: ką reikia žinoti apie bėgimą, kad sportas nekenktų sveikatai?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt