Veidai

2020.10.26 10:49

Po širdies operacijos sveikstantis Arnoldas Schwarzeneggeris jaučiasi puikiai ir dėkoja medikams

LRT.lt2020.10.26 10:49

Ne vienam Terminatoriaus vardu pažįstamas aktorius Arnoldas Schwarzeneggeris praėjusią savaitę dar sykį patvirtino, kad stebuklingų galių neturi ir yra toks pat žmogus, kaip ir kiti. Socialiniame tinkle jis pasidalijo žinia, kad jam buvo atlikta širdies operacija.

Socialiniuose tinkluose „Instagram“ ir „Twitter“ pasirodžiusiame įraše A. Schwarzeneggeris informavo, kad Klivlando medicinos centre Ohajo valstijoje jam buvo pakeistas aortos vožtuvas.

Jis reguliuoja kraujo ištekėjimą iš širdies ir pasklidimą po visą kūną. Be to, netinkamai funkcionuojantis aortos vožtuvas gali sukelti aortos stenozę, kuri pakankamai dažnai pasireiškia vyresniame amžiuje. Kiti, panašiai kaip ir A. Schwarzeneggeris, dėl įgimto širdies defekto problemų turi visą gyvenimą.

Žinia pasidalijęs 73-ejų A. Schwarzeneggeris džiaugėsi, kad po operacijos jaučiasi gana gerai. „Jaučiuosi fantastiškai ir jau turėjau galimybę pasivaikščioti Klivlando gatvėmis ir pasigrožėti jūsų puikiomis statulomis, – rašė jis savo „Instagram“ paskyroje. – Nuoširdžiai dėkoju visiems mane prižiūrėjusiems gydytojams ir slaugytojoms!“

Kaip rašo CNN, ši širdies operacija aktoriui – ne pirmoji. Prieš dvejus metus A. Schwarzeneggeriui buvo atlikta širdies operacija, kurios metu buvo pakeistas plaučių arterijos vožtuvas, dar viena panaši operacija aktoriui atlikta 1997 m.

Plaučių arterijos vožtuvas reguliuoja kraujo tekėjimą iš širdies į plaučius. Šio vožtuvo problemos gali sukelti plaučių vožtuvo stenozę ir plaučių vožtuvo regurgitaciją.

Taip pat skaitykite