Naujienų srautas

Veidai2016.01.26 14:39

Bolivija stebina neįprastomis Alasita festivalio tradicijomis

Keliautojai, norintys pabėgti nuo žiemiškų orų Lietuvoje ir pažinti mažiau žinomą kultūrą, gali drąsiai rinktis Pietų Amerikoje esančią Boliviją. Čia vykstantis ypatingas festivalis supažindins su šio krašto, mūsų akimis, neįprastomis tradicijomis.

Jeigu jūsų atostogų kryptis šiomis dienomis būtų Pietų Amerika, Bolivijoje galbūt savo akimis galėtumėte išvysti  apeigas, skirtas Andų klestėjimo dievui pagerbti. Alasita, taip vadinasi festivalis, skirtas gerovės dievams pamaloninti. Apeigų metu šventikai laimina miniatiūras, atspindinčias kiekvieno tikinčiojo svajones. Dažniausiai tai būna prabangų gyvenimą simbolizuojančių daiktų miniatiūros, kurių galima įsigyti iš prekeivių šalia šventovės esančiame turguje.

Sekmadienį tikėdami, kad ateinantys metai bus turtingesni ir gerovės dievai bus palankesni, minios Bolivijos gyventojų skuba į laiminimo ceremoniją. Kasmetėje mugėje pardavėjai siūlo įsigyti miniatiūrinių suvenyrų, simbolizuojančių įvairiausias svajones. O pirkėjai jas godžiai perka tikėdami, kad šiemet jos taps realios ir apčiuopiamos.

Plačiau apie kasmetį festivalį Bolivijoje – „Labas rytas, Lietuva“ reportaže.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi