Veidai

2016.01.27 18:59

Vilniuje – muzikos studija, kokių pasaulyje yra tik trys

LRT KULTŪROS laida „Visu garsu“, LRT.lt2016.01.27 18:59

Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) Muzikos inovacijų studijų centre prieš kelerius metus įrengta erdvinio garso sfera. Tokių unikalių savybių turinčių studijų, leidžiančių specifiniu būdu išgirsti ir pajusti muziką, visame pasaulyje yra tik trys, tad į Vilnių plūsta muzikai iš viso pasaulio, sako Muzikos inovacijų centro vadovas Ričardas Kabelis.

Prieš keletą metų įkurta sfera suteikia galimybę studentams ir autoriams ne tik tirti garsą, bet ir kurti niekur kitur neįgyvendinamų idėjų projektus. Ši patalpa pasižymi išskirtine akustika, be to, ji funkcionuoja ir kaip įrašų studija, galinti įrašyti net iki trisdešimties instrumentų orkestrą.

„Sferoje yra 24 garso šaltiniai, sudarantys galimybę klausyti garso sferiniu formatu. Kitaip, nei naudojantis stereo sistema, šioje sferoje sukuriamas garso kupolas, leidžiantis girdėti garsą iš įvairių pusių“, – pasakoja Muzikos inovacijų centro vadovas.

Anot jo, ši LMTA erdvė yra prieinama ne tik studentams, bet ir motyvuotiems autoriams bei kūrėjams. „Šioje patalpoje kuriami trijų krypčių produktai: meno, studijų ir mokslo, čia atvyksta žmonės iš Niujorko, Japonijos, nes savo šalyse jie tokių galimybių neturi“, – tikina R. Kabelis.

Plačiau – LRT KULTŪROS laidoje „Visu garsu“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt