Veidai

2020.10.22 11:38

Šią savaitę lietuvišką pasą gavusi Eskedar: pirmiausia – balsuoti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.10.22 11:38

Daugiau nei dešimtmetį Lietuvoje gyvenanti etiopė Eskedar džiūgauja – lietuviškas pasas jau jos rankose ir jau šią savaitę ji galės pirmą kartą balsuoti Seimo rinkimuose. „Aš tikiu, kad žmonės turi galią, kuri išreiškiama balsuojant. Noriu pasinaudoti savo galia“, – portalui LRT.lt sakė moteris.

Rugpjūtį verslininkė Eskedar, dar vadinama kavos fėja, prisiekė Lietuvos Respublikai ir oficialiai tapo Lietuvos piliete. Tiesa, kol bus pagamintas pirmasis jos pasas reikėjo palaukti – šis procesas užtrunka. Vos tik sužinojusi, kad pasas gaminamas, moteris paprašė pagaminti jį skubos tvarka – norėjo jį gauti dar prieš antrąjį rinkimų turą.

„Prieš tai turėjau nuolatinį leidimą gyventi, kuris atrodė panašiai į pasą, tačiau buvo kitokios spalvos. Jį turėdama galėjau dalyvauti ir balsuoti savivaldybių rinkimuose, bet negalėjau savo balso atiduoti prezidento ar Seimo rinkimuose. Aš ir pati dalyvavau savivaldybių rinkimuose, kėliau klausimus – norėjau, kad žmonės pamatytų, jog jei aš, atvykusi iš kitur, galiu, tie, kurie čia gimė ir augo, gali dar daugiau“, – paaiškino Eskedar.

Kadangi per pirmąjį rinkimų turą pasas dar nebuvo pagamintas, Eskedar teko jį praleisti. Moteris džiaugiasi, kad bent jau antrajame ture galės pareikšti savo valią Seimo rinkimuose ir šią galimybę labai vertina.

„Visada sakiau, kad laisvė yra ir atsakomybė. Jei jau tau dovanota laisvė, reikia ja pasinaudoti. Be to, manau, kad politika ir valdžia – kiekvieno žmogaus reikalas, juk sprendimai, kuriuos priima Vyriausybė ar Seimas daro įtaką visų mūsų gyvenimui. Todėl prieš eidama balsuoti pasiruošiau, atsakingai pasidomėjau kandidatais, – pasakojo ji. – Nenuėjęs balsuoti, negali ketverius metus bambėti, skųstis, kad nepatinka kaip sprendžiami įvairūs švietimo ar žmogaus teisių klausimai, nes leidai už save nuspręsti kitiems. Aš tikiu, kad žmonės turi galią, o ji išreiškiama balsuojant. Tad noriu pasinaudoti savo galia.“

Beje, Eskedar visai neseniai pasitikrino, kokių dar galių ji turi, viena jų – šokiai. Praėjusį šeštadienį ji sukosi ant parketo pasodoblio ritmu ir buvo viena iš projekto „Šok su žvaigžde“ dalyvių. Tiesa, pritrūkus žiūrovų palaikymo, su projektu jai teko atsisveikinti, tačiau veikli moteris nenusimena.

Šok su žvaigžde. Eskedar Maštavičienė ir Vykintas Širmas. III laida

„Gyvenimas yra kupinas siurprizų! Dabar šou stebėsiu kaip žiūrovė. Šis projektas man buvo labai faina patirtis, džiaugiuosi turėjusi galimybę dalyvauti. Juk net netikėjau, kad galiu šokti!

„Šok su žvaigžde“. Eskedar Maštavičienė ir Vykintas Širmas. II laida

Be to, „Milagro Dance Academy“ studijoje sutikau daug puikų žmonių, profesionalių šokėjų, susipažinau su jų mokiniais. Visi jie man labai padėjo projekto metu, jei ko prireikdavo paskolindavo reikalingų dalykų. Tos pažintys išliks visam gyvenimui. Ir šokiai nesibaigia – prieš žiemos šventes labai įtemptai darbuojamės, tačiau tikiu, kad po švenčių į treniruočių salę sugrįšiu“, – šyptelėjo Eskedar.

„Šok su žvaigžde“. Eskedar Maštavičienė ir Vykintas Širmas. I laida
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt