Veidai

2016.01.25 14:35

Paaiškėjo, kuriame „Eurovizijos“ pusfinalyje pasirodys Lietuva

LRT.lt2016.01.25 14:35

Lietuvos atstovas „Eurovizijoje“ pasirodys pirmoje antrojo pusfinalio dalyje. Tai pirmadienį paaiškėjo Stokholmo rotušėje surengtoje burtų traukimo ceremonijoje. 

Burtų traukimu paaiškėjo, kad pirmoje pirmojo pusfinalio dalyje pasirodys: Kroatija, Suomija, Moldova, Armėnija, Graikija, Vengrija, Rusija, Nyderlandai ir San Marinas. 

Antroje pirmojo pusfinalio dalyje matysime šias šalis: Azerbaidžanas, Kipras, Malta, Bosnija ir Hercogovina, Estija, Čekija, Juodkalnija, Islandija ir Austrija. 

Antrojo „Eurovizijos“ pusfinalio pirmoje dalyje dainuos šių šalių atstovai: Latvija, Baltarusija, Airija, Šveicarija, Makedonija, Australija, Lietuva, Lenkija, Izraelis ir Serbija.

Antroje antrojo pusfinalio dalyje pasirodys: Albanija, Bulgarija, Danija, Gruzija, Rumunija, Slovėnija Norvegija, Ukraina ir Belgija.

Pirmajame pusfinalyje bus 18 dalyvių, antrajame – 19.

Taip pat išrinkta, kuriame pusfinalyje balsuos šalys finalininkės. Kaip pageidavo nacionalinis Vokietijos transliuotojas, šalis balsuos antrajame konkurso pusfinalyje gegužės 12 d, Švedija, kurioje ir rengiamas konkursas, balsuos pirmajame pusfinalyje.

Burtai lėmė, kad pirmajame pusfinalyje taip pat balsuos Ispanija ir Prancūzija, antrajame – Jungtinė Karalystė ir Italija.

Iš kiekvieno pusfinalio dešimt šalių vyks į didįjį „Eurovizijos“ finalą. Jame dalyvaus ir šešios iš anksto teisę finale dalyvauti įgavusios šalys: Prancūzija, Vokietija, Ispanija, Jungtinė Karalystė ir Švedija. 

„Eurovizijos“ finalas vyks gegužės 14 d., viso jame dalyvaus 26 šalys. 

Kaip pageidavo nacionalinis Vokietijos transliuotojas, šalis balsuos antrajame konkurso pusfinalyje gegužės 12 d. 

Iš anksto numatyta, kad Izraelis varžysis antrajame pusfinalyje, mat pirmojo pusfinalio diena sutampa su valstybine šalies švente. 

Lapeliai su 37 pusfinalių dalyviais suskirstyti į šešis indus, remiantis nustatytu balsavimo modeliu. Traukimas iš skirtingų indų padeda sumažinti kaimyninių šalių balsavimo viena už kitą galimybę. 

Ceremonijos metu praėjusiųjų metų konkurso rengėja Viena iškilmingai perdavė teisę rengti „Euroviziją“ Stokholmui. 

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt