Veidai

2020.10.20 20:44

Ieva Andrejevaitė po darbų Vilniuje vėl kels sparnus svetur: tai bus didelis žingsnis mano karjeroje

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.10.20 20:44

Lietuvoje išgarsėjusi kaip Emilija iš Laisvės alėjos ir sužavėjusi ne vieną užsienio kino kūrėją, aktorė Ieva Andrejevaitė dabar kurį laiką darbo reikalais vieši gimtojoje Lietuvoje. Pirmąsyk su švedais dirbanti aktorė sako, kad serialo filmavimo aikštelėje, kurioje pluša ir lietuviai, tvyro darbinga atmosfera, o jos vaidinama taksistė Mira gerokai skiriasi nuo ankstesnių jos įkūnytų personažų.

Šiuo metu Vilniuje filmuojamas švedų serialas „With One Eye Open“, prie kurio pluša nemažai lietuvių. Tarp jų – ir aktorė I. Andrejevaitė, seriale vaidinanti taksistę Mirą. Užsienio kino kūrėjus sužavėjusi lietuvė gimtinėje darbo reikalais vieši palyginti retai, todėl džiaugiasi sulaukusi tokios galimybės.

„Lietuvoje man labai patinka, labai myliu šią šalį, pati esu lietuvė, todėl, be abejo, man visada labai smagu čia sugrįžti. Džiaugiuosi, kad Lietuvoje man tenka darbuotis jau antruosius metus iš eilės. Tiesa, čia sugrįžti norėčiau ne tik su užsienio kūrėjais. Būtų smagu su menininkais ir kino kūrėjais bendrauti ir gimtąja kalba“, – portalui LRT.lt sako I. Andrejevaitė.

Vėlyvą rudenį filmuojamos vasaros scenos

Nuo rugpjūčio serialo filmavimuose dalyvaujanti aktorė su švedų kūrėjais dirba pirmą sykį. Pasak jos, Vilniuje įsikūrusioje filmavimo aikštelėje, kurioje sukasi ir švedai, ir lietuviai, tvyro darbinga, tačiau maloni atmosfera.

„Visi žmonės labai draugiški, viską bando iškomunikuoti visu šimtu procentų. Žinoma, visko pasitaiko, dėl kalbos barjerų kartais iškyla smulkių nesusipratimų, tačiau iš esmės visi puikiai sutariame ir sėkmingai darbuojamės“, – apie filmavimo užkulisius pasakoja I. Andrejevaitė.

Nemažai serialo scenų filmuojamos lauke, įvairiose Vilniaus vietose, kuriose dėl filmavimų trumpam ribojamas eismas. Nors priešpaskutinės spalio savaitės pradžioje sostinę džiugina rudeniškos saulės spinduliai, aktoriams tenka vaidinti termometro stulpeliui rodant vos kelis laipsnius šilumos.

„Šiuo metu filmuojame vasaros metą, tad tenka šiek tiek pašalti. Na, bet sukamės, kaip galime“, – šypsosi I. Andrejevaitė, kuriai vėlyvą rudenį filmuotis vilkint plonytį megztinį – jokia naujiena.

Taksistės vaidmuo – kitoks nei ankstesni

Akimirka iš filmavimų instagrame pasidalijusi aktorė kaip mat buvo apipilta komplimentais, kad taksistės vaidmuo jai labai tinka. Pati I. Andrejevaitė sako, kad šis vaidmuo – visai kitoks, nei buvo ankstesni.

„Sakyčiau, šis vaidmuo gal net kiek įdomesnis nei ankstesni. Man labai įdomu vaidinti paprastą merginą, dirbančią paprastą darbą, kuri vėliau tampa pagrindinio herojaus partner in crime (liet. nusikaltimo bendrinininkas – LRT.lt). Anksčiau daugiau ar mažiau man tekdavo vaidinti rimtas pareigas užimančias moteris, tad šis vaidmuo visai kitoks nei man įprasta.

Beje, šis vaidmuo man išskirtinis ir tuo, kad pati atlieku daug įvairių vairavimo triukų, kurių mokiausi iš geriausių Europos kaskadininkų. Seriale daug važinėju automobiliais, atlieku saulutes, čiuožimus, staigius stabdymus ir pan. Kai kuriose scenose mane pakeičia iš Dublino atskridusi dublerė, tačiau kiek įmanoma daugiau kaskadinių tirukų atlieku pati. Tai daryti stengiuosi kiekviename projekte“, – pasakoja I. Andrejevaitė.

Šiuo metu visos I. Andrejevaitės mintys sutelktos į darbą, aktorei tenka taikytis ir prie įtempto darbo grafiko. Darbo dienomis filmavimo komanda neskaičiuoja darbo valandų ir pluša įvairiose sostinės vietose, tačiau progą atsikvėpti turi savaitgaliais.

Kitas projektas laukia užsienyje

Švedų serialo filmavimo pradžia buvo numatyta dar balandį, tačiau, kaip ir daugelis planų, darbai dėl pandemijos buvo nukelti į rugpjūtį. Tiesa, karantinas kažkuria prasme išėjo ir į naudą, pastebi I. Andrejevaitė. „Smagu, kad tokiu sunkiu metu toliau plėtojame kultūrą, puoselėjame draugystę tarp žmonių. Po karantino sugrįžusi į darbus pastebėjau, kad viskas keičiasi į gerąją pusę“, – sako aktorė.

Nors kuriam laikui stojo daugelis gyvenimo sričių. I. Andrejevaitė džiaugiasi, kad šis ruduo darbo pasiūlymais jai išties derlingas. Baigusi filmuotis švedų seriale, aktorė vėl kels sparnus užsienin.

„Po šio projekto skrendu filmuotis į kitą šalį. Tai bus labai didelis žingsnis mano karjeroje“, – apie ateities planus užsimena I. Andrejevaitė. Kol kas daugiau detalių apie naująjį projektą ji neatskleidžia, tik besišypsodama pasidžiaugia: „Esu labai laiminga, kad manęs ir toliau laukia darbai“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt