Veidai

2020.10.18 20:46

Julia Roberts ir Richardas Gere`as – apie (ne)laimingas santuokas ir įsiminusias „Gražios moters“ scenas

LRT.lt2020.10.18 20:46

Viešėdamas NBC laidoje „Today“, aktorius Richardas Gere`as pasakojo, kaip sykį lankėsi Papua Naujojoje Gvinėjoje. Medine valtimi jį plukdęs vienos genties vyras su iltimis ausyse atsisuko į aktorių, ėmė rodyti pirštais ir šaukti: „Čia vyrukas iš filmo „Graži moteris!“ R. Gere`as stebėjosi, kad net po trisdešimties metų ir net atokiausiuose planetos kampeliuose legendinė verslininko ir prostitutės meilės istorija vis dar gyva.

Pirmą sykį po 25-erių metų kultinės juostos „Graži moteris“ filmavimo komanda susitiko laidoje „Today“. Režisierius Garry Marshallas pasakojo, kad iš pradžių filmo siužetas ir pavadinimas buvo numatyti visai kitokie, mat buvo sumanyta papasakoti dramatišką istoriją apie narkotikų vartojimą. Vis dėlto susitikus komandai, pasikeitė ir visa vizija – ne tik filmo pavadinimas, siužeto vingiai, bet ir žanras.

Išvydęs į konkursą atvykusią Julią Roberts, G. Marshallas jos paklausė, ką ji sugeba. „Be abejonės, ji mus pavergė savo šypsena“, – prisiminė filmo „Graži moteris“ režisierius. Supratęs, kad J. Roberts nori matyti savo komandoje, režisierius aktorę panoro supažindinti su R. Gere`u, kuris, susipažinęs su filmo scenarijumi, net keletą sykių atsisakė jame vaidinti.

„Garry`s mane pristatė Richardui ir paliko mus dviese“, – pasakojo J. Roberts. Pirmąją pažintį po daugelio metų puikiai mena ir R. Gere`as.

„Pamenu, buvome mano bute Niujorke, sėdėjome vienas priešais kitą prie stalo. Iš karto vienas kitam patikome, ėmėme lengvai flirtuoti, plepėti, nors dar nebuvau apsisprendęs, ar noriu su ja vaidinti. Mums besėdint paskambino Garry`s. „Kaip sekasi?“ – paklausė. Pradėjau sakyti, kad neblogai...

Tada pamačiau, kaip Julia išsitraukė lapelį ir pradėjo kažką rašyti. Parašiusi atsuko jį man. Ant lapelio buvo parašyta: „Prašau, sutik“. Tai buvo taip miela, kad nedelsiant Garry`iui pasakiau, kad sutinku“, – su šypsena laidoje „Today“ prisiminė R. Gere`as.

„Iš karto pajaučiau tarp jų tvyrančią chemiją, – šypsojosi filmo režisierius, nė sykio nesudvejojęs dėl savo pasirinkimo vaidinti pakvietęs J. Roberts ir R. Gere`ą. – Jų pažinties akimirka buvo kaip scena iš filmo.“

Prisiminę pirmąją pažintį, filmo herojai taip pat pasidalijo prisiminimais apie mėgstamiausias „Gražios moters“ scenas. J. Roberts sakė, kad linksmiausia jai buvo scena, kurioje ji su R. Gere`u automobiliu lėkė Holivudo gatvėmis. R. Gere`ui labiausiai patiko šiek tiek kitos akimirkos.

„Man patiko visos scenos, kuriose Julia vaikščiojo. Jos eisena mums visiems buvo labai juokinga“, – laidoje „Today“ kalbėjo R. Gere`as.

Skandalingas J. Roberts kelias laimingos santuokos link

Po vaidmens filme „Graži moteris“, kuris pasaulyje uždirbo apie 464 mln. JAV dolerių, J. Roberts išgarsėjo Holivude, buvo nominuota „Oskarui“ ir gavo „Auksinio gaublio“ apdovanojimą geriausios aktorės kategorijoje.

Apie vaikystę J. Roberts nebuvo linkusi kalbėti garsiai. Aktorės tėvai išsiskyrė, kai mergaitei tebuvo penkeri. J. Roberts liko gyventi su mama, kuri ištekėjo antrą sykį. Tiesa, buvo kalbama, jog naujasis jos sutuoktinis turėjo problemų su alkoholiu ir dažnai smurtavo.

Sykį Oprah Winfrey paklausus, ar J. Roberts gyvenime turėjo blogų patirčių, aktorė prisipažino, kad blogus prisiminimus tiesiog išstumia iš atminties. „Kartą draugams ėmiau pasakoti apie filmą, kurio filmavime, pasirodo, dirbo ir jie. Staiga jie mane nutraukė ir patikino, kad viskas buvo kitaip: aš apsiverkiau, nes ant manęs kažkas šaukė. Tik tada prisiminiau, kad jie teisūs“, – interviu O. Winfrey sakė J. Roberts.

Paklausta apie asmeninį gyvenimą, 52-ejų aktorė prisipažino, jog jaučiasi labai laiminga. „Prie mano laimės milžiniška dalimi prisideda mano santuoka. Mano vyras Danny mano gyvenime tikrai įžiebė šviesą. Už jo ištekėjusi sutikau galybę žmonių ir patyriau galybę dalykų, kurie pripildė mano gyvenimą. Negaliu sakyti, kad jį labai pakeitė, tačiau mane labai subrandino“, – O. Winfrey kalbėjo J. Roberts.

„Judu su vyru įrodėte, kad žymus žmogus gal ištekėti už nežinomo žmogaus ir nugyventi laimingą gyvenimą“, – pastebėjo O. Winfrey. „Tuokiasi ne profesijos, o žmonės. Nors tai skamba nuvalkiotai ir sakiau jau tūkstantį sykių, pasikartosiu, kad tikrai manau, jog tebesu absoliučiai paprastas žmogus, koks visada buvau. Tik turiu prašmatnų darbą, kuris klaidina žmones ir verčia juos galvoti, kad esu nepaprasta.

Mano vyras Danny puikus klausytojas ir šaunus kalbėtojas. Koledže jis įgijo psichologo specialybę. Pamenu, sykį savo sesei telefonu sakiau, kad mano vyras sugeba išspręsti beveik visas mano problemas. Puiku!“ – laiminga santuoka kalbėdama su O. Winfrey džiaugėsi J. Roberts.

View this post on Instagram

✨18 years✨ #heckyes

A post shared by Julia Roberts (@juliaroberts) on

Tiesa, J. Roberts ir jos vyro Danielio Modero pažintis buvo apipinta skandalais. Aktorė būsimąjį vyrą sutiko filmavimo aikštelėje, jis dirbo operatoriumi. Tuo metu J. Roberts susitikinėjo su aktoriumi Benjaminu Brattu, o D. Moderas buvo vedęs, tačiau partneriai nesutrukdė įsižiebti aistrai. J. Roberts pagarsėjo kaip šeimą ardanti moteris, tačiau atrodė, jog piktos kalbos aktorei nė motais.

Sykį ji buvo pastebėta su rankų darbo marškinėliais, ant kurių puikavosi užrašas „A Low Vera“. Žmonės ėmė kalbėti, jog šis žodžių žaismas skirtas buvusiai D. Modero žmonai, vardu Vera. Net po kelių metų, kai D. Moderas ir J. Roberts apsigyveno kartu, buvusi D. Modero žmona atsisakė taikiai skirtis su vyru. Po kurio laiko J. Roberts spėliojimus dėl savo gesto patvirtino. O. Winfrey ji pareiškė, kad atsako už tai, kas buvo parašyta ant jos marškinėlių.

Prieš keletą mėnesių J. Roberts ir D. Moderas atšventė 18-ąsias santuokos metines. Pora augina tris vaikus: 2004 m. gimusius dvynius berniuką ir mergaitę ir 2007 m. gimusį sūnų. Prieš ištekėdama už D. Modero, J. Roberts buvo susituokusi su atlikėju Lyle`u Lovettu. Kalbama, jog su pirmuoju vyru J. Roberts išsiskyrė dėl jo neištikimybės.

Neplanuota R. Gere`o karjera ir posūkis į budizmą

R. Gere`as dar prieš vaidmenį filme „Graži moterisׅ“ buvo pelnęs Amerikos sekso simbolio titulą, kurį jam užtarnavo vaidmuo filme „Amerikietiškas žigolo“. Panašu, jog realiame gyvenime aktorius laikėsi panašios filosofijos. Kalbama, jog R. Gere`as mezgė romanus su dešimtimis aktorių ir manekenių: Kim Basinger, Priscilla Presley, Laura Bailey, Tina Chow – tik keletas iš jų.

Kurį laiką sklido gandai, kad romantiškai įsimylėjusius verslininką ir prostitutę suvaidinę R. Gere`as ir J. Roberts vienas kitam neabejingi ir realiame gyvenime. Vis dėlto netrukus po „Gražios moters“ premjeros R. Gere`as paneigė gandus ir vedė modelį Cindy Crawford. Santuoka truko ketverius metus. Po septynerių metų R. Gere`as vėl vedė – šįkart buvusį modelį, aktorę Carey Lowell. Pora susilaukė sūnaus, tačiau po 11 metų trukusios santuokos išsiskyrė.

2018 m. aktorius vedė trečią kartą – ilgametę šeimos draugę, 34-eriais metais jaunesnę publicistę, ispanų kilmės Alejandrą Silvą. 2019 m. pora susilaukė pirmojo vaiko. Užsienio žiniasklaida skelbia, kad 2020 m., būdamas 71-erių, R. Gere`as trečią sykį tapo tėvu.

Būdamas vos dvidešimties, R. Gere`as susidomėjo budizmu. Šešerius metus jis studijavo Dzeną, 1978 m. keliavo į Nepalą susitikti su vienuoliais, Indijoje susitiko su 14-uoju Dalai Lama. Kadangi aktyviai palaiko judėjimą už Tibeto nepriklausomybę, R. Gere`as įtrauktas į juodąjį Kinijos sąrašą – jam draudžiama patekti į šalį.

„Kasdien medituoju. Šios praktikos tęstinumas yra tai, ko aš noriu ir ko man reikia. Tai – kantrybės ir įsipareigojimo atsigręžti į savo protą praktiką. Daugelis iš mūsų nedrįsta to padaryti – mes tiesiog paviršutiniškai plaukiame per pasaulį“, – R. Gere`as kalbėjo „The Guardian“.

Tame pačiame interviu jis prisipažino, kad yra svajotojas ir kad jaučia nostalgiją praėjusiems laikams. „Nors šiandien turime krūvą technologinių pasiekimų, vis tiek manau, kad prieš 30 metų viskas buvo geriau. Per sunkiai dirbame ir net neturime akimirkos pamąstyti, ką reiškia būti žmogumi. Nesinaudojame tomis technologijomis taip, kad jos palengvintų mūsų gyvenimą“, – kalbėjo aktorius.

R. Gere`as suvaidinęs daugiau nei 50 filmų. „Niekada neplanavau karjeros, tačiau visada dariau tai, ką norėjau. Žinoma, teko rinktis iš to, ką man siūlė, tačiau pažvelgęs į sąrašą nuostabių režisierių, aktorių ir scenarijaus autorių, su kuriais man teko dirbti, kaskart nustembu, kad tiek daug metų mėgaujuosi šia karjera ir nuostabių žmonių draugija“, – „The Independent“ sakė R. Gere`as.

R. Gere`as garsėja ir filantropine veikla. Jis dosniai remia judėjimus už ekologiją, prisideda prie informacijos apie AIDS sklaidos, pasaulyje išlikusių genčių gerovės.

Taip pat skaitykite