Veidai

2016.01.21 12:34

„Eurovizijos“ atrankoje prisistatė ir savo kūrinių neturintys dainininkai

Dar 12 atlikėjų, norinčių atstovauti Lietuvai „Eurovizijos“ konkurse, prisistatė antradienio vakarą LRT didžiojoje studijoje susirinkusiems žiūrovams. Tai – jau antrojo diviziono dainininkai, kurie neturėjo konkursinių kūrinių ir rinkosi iš pasiūlytų. 

Dalyvių pasirodymus vertins ne tik LRT TELEVIZIJOS žiūrovai, bet ir Lietuvos bei užsienio komisija. Lietuvos komisijoje antradienio vakarą – Ramūnas Zilnys, Darius Užkuraitis, Nomeda Kazlaus bei Laima Lapkauskaitė. 

Pirmoji į sceną lipo Ieva Zasimauskaitė su daina „Life“. R. Zilnys džiaugėsi atlikėjos grįžimu į konkursą ir tikino pasigedęs jos praėjusių metų atrankoje. „Sugrįžai pasikeitusi: žiūrovai pratę matyti linksmą mergaičiukę, o dabar – lyriška baladė. Daina tau tinka, ji graži. Manau, kad Erica Jennings pamatė, kad jausmingų moterų su jausmingomis dainomis sektoriuje ji turi konkurentę“, – įvertino R. Zilnys. „Esate įdomi ir pasirodėte visai gerai“, – pridėjo N. Kazlaus. Tiesa, ji balse pastebėjo vokalistės jaudulį. 

Baiba pasirinko kūrinį „Mayday“. Laima Lapkauskaitė pastebėjo, kad scenoje matyti profesionalę – visada smagu. „Tačiau pagal tavo sugebėjimus ir galimybes daina galėjo būti įdomesnė. Ši gali paskęsti eurovizinių dainų liūne“, – manė komisijos narė. 

Panašią nuomonę turi ir D. Užkuraitis, jam daina pasirodė smagi, tačiau primenanti mažiausiai 10 kitų kūrinių. „Baibos šypsena ir energija pavergė, tačiau pasirodė, kad atlikėja taupo balsą. Netaupyk, rodyk, ką gali“, – patarė jis.  

Baladė „When it sings“ suskambo Evelinos Jocytės lūpomis. Atlikėja specialiai dėl šio konkurso grįžo į Lietuvą iš Italijos. „Įdomus balsas, graži daina, geras įsijautimas į kūrinį. Tačiau tradiciškai manoma, kad tokio žanro kūriniai „Eurovizijoje“ aukštai nekyla“, – kalbėjo R. Zilnys. N. Kazlaus pasirodyme trūko organikos, operos solistė rekomendavo sujungti judesį su frazėmis. E. Jocytė pasiteisino, kad pasiruošimui turėjo vos dvi paras.

Naujai susikūrusi vaikinų grupė E.G.O pasirodė su daina „Long way from home“. N. Kazlaus manymu, vaikinai skambėjo vienodai, jiems trūko individualumo. „Džiaugiuosi matydama vyrų ansambliuką scenoje“, – kalbėjo L. Lapkauskaitė ir buvo įsitikinusi, kad, atsižvelgę į pastabas, kitą kartą vaikinai pasirodys daug geriau. 

Kūrinį „Stars in a rainbow“ atliko Berta Timinskaitė. D. Užkuraičiui pasirodė, kad atlikėja dainą gavo visai neseniai, o pateikti kūrinį galima kiek šviesiau. „Matosi, kad scenoje esate ne naujokė, tačiau vaizdelis atrodė šiek tiek nuobodžiai“, – sukritikavo L. Lapkauskaitė. R. Zilnys puolė girti dainą: „Geras kūrinys, geras klubinis hitas. Jis turi potencialo. Viskas, ko reikia šiam kūriniui, – mėtymasis tortais, konfeti ir transvestitai“. 

Deividas Žygas debiutui konkurse pasirinko dainą „Survivors“, tačiau komisija sudvejojo tiek vokaliniais vaikino sugebėjimais, tiek pasirengimu. N. Kazlaus palinkėjo rasti gerą vokalo pedagogą, o R. Zilnys tikėjosi geriau pasirengusį atlikėją pamatyti kitais metais. „Tai, kaip jūs dainuojate, „Eurovizijai“ yra per anksti, suprantu, kad turėjote ambicijų tiesiog pasirodyti“, – nutarė R. Zilnys. 

Neringa Šiaudikytė prisistatė su kūriniu „Never knew love“. Komisijos nariai atlikėjai negailėjo liaupsių. „Šis jūsų šūvis stipriausias iš visų jūsų bandymų. Iš baladžių, skambėjusių konkurse, ši man patiko labiausiai“, –  įvertino R. Zilnys. „Daina idealiai tinka ir jūsų balsui, ir asmenybei. Man kiek trūko įsijautimo, tačiau pasirodėte labai gerai“, – pritarė N. Kazlaus. 

Merginų grupė „4 Roses“ Lietuvai atstovauti norėtų su daina „Buterfly“. Komisija po pasirodymo turėjo nemažai pastabų. „Panelės, jūs – trys, pavadinimas – „4 Roses“. Tai – visai neblogas humoro jausmas, bet pavadinimą pakeisčiau“, – rekomendavo R. Zilnys. Jo manymu, ir dainos pavadinimas disonuoja su kūriniu: „Perskaitęs galvojau apie kažką lengvo, linksmo, o tai – visai kitoks kūrinys. Manau, kad ši daina kokybiškai įrašyta gerai skambėtų per radiją, tačiau nežinau, ar ji tiktų „Eurovizijai“. 

„Merginos, turite puikius balsus, nuostabiai atrodot, o daina praėjo ir jos nebeatsimenu. Tačiau scenoje man atrodote kaip trys solistės, pasigendu vokalinio ir emocinio ansamblio“, – kalbėjo L. Lapkauskaitė.

Nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje debiutuoja ir seniai apie konkursą svajojusi Saulenė Chlevickaitė. Tam ji pasirinko kūrinį „Strong“. „Manau, kad turite gerą ateitį ir esate įdomi. Kai kurie vokaliniai vingiai man labai patiko, nežinau, ar ši daina – pakankamai gera atstovauti Lietuvai“, – svarstė N. Kazlaus. D. Užkuraičio teigimu, daina – dar žalia ir kiek nuobodi, o atlikėja nežino, ką veikti scenoje. „Daina vadinasi „stiprus“, tad reikia pasikviesti Žydrūną Savicką“, – pokštavo R. Zilnys. 

Dar vienas negirdėtas balsas atrankoje – Milda Martinkėnaitė. Ji prisistatė su kūriniu „If tomorrow never comes“. Kūrinys susilaukė komisijos narių liaupsių, o atlikėjai teko keletas pastabų. „Daina linksma, manau daug kam ji patiks, tačiau jūs buvote susikausčiusi, reikėtų labiau savęs negailėti ir atsiduoti“, – patarė L. Lapkauskaitė. Kantri muzikos stiliaus fragmentų dainoje įžvelgęs D. Užkuraitis pastebėjo, kad tai dabar madinga, o pozityvus kūrinys „Eurovizijoje“ dažniausiai nuskamba puikiai, ypač, jei pasirodymą supa baladės. „Daina yra gera ir išreklamavus gali būti labai nemažu hitu, pvz., Vokietijoje“, – prie įvertinimų prisidėjo R. Zilnys. 

Su kūriniu „In my world“ nacionalinėje atrankoje dalyvauti nutaręs Ruslanas Kirilkinas tokiu savo sprendimu nudžiugino komisijos narius.  „Ruslanas – talentingas dainininkas, visi tai žino. Man daug metų iš eilės kildavo klausimas, kodėl jis nebando dalyvauti konkurse. Dabar Ruslanas turi savęs vertą dainą“, – įsitikinęs R. Zilnys. Tiesa, komisijos nariui klausimų sukėlė pasirodymo mintis. 

„Labai malonu jus čia matyti, gražiai jus prisimenu iš „Auksinio balso“, pritariu Ramūnui – esate labai talentingas, o jūsų daina labai tiko balsui. Puiku, kad už jūsų vyko pasirodymas“, – komplimentus skyrė N. Kazlaus. 

Dvylikta scenoje pasirodė Aistė Pilvelytė su ispanų kompozitorių kūriniu „You bet“. Visos iki tol šį vakarą dainuotos dainos – švedų kūryba. Tiesa, atlikėja tikino į sceną lipusi sirgdama. „Jeigu Aistė šiandien serga, man eina šiurpuliukai per nugarą pagalvojus, kaip ji dainuos, neturėdama temperatūros“, – kalbėjo R. Zilnys. 

„Smagu, kad esi ištikima ispaniškiems autoriams, smagu, kad atlieki balades. Sunku patikėti, kad dabar prikimusi kalbi neapsimesdama“, – stebėjosi D. Užkuraitis. „Aistė įrodė, kad profesionalas kartais neprakalba, bet dainuoti gali. Šaunuolė Aistė“, – prie komplimentų prisidėjo N. Kazlaus. 

Nacionalinę „Eurovizijos“ atranką stebėkite šeštadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.