Veidai

2020.10.15 10:35

„Metų senjoro rinkimų 2020“ komisijos narė Nijolė Narmontaitė: greta daug senjorų norisi pasitempti

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.15 10:35

Daugelis senjorų – didžiulis pavyzdys: matant jų veiklą, energiją visą laiką norisi pasitempti, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ mintimis apie senjorystę dalijasi aktorė Nijolė Narmontaitė. Tiesa, ji pažymi – skaudesnio varianto neįmanoma įsivaizduoti už tą, kaip su garbaus amžiaus žmonėmis buvo elgiamasi per karantiną.

Spalį minint Senjorų mėnesį, veiklūs ir inovatyvūs senjorai pirmą kartą Lietuvoje kviečiami dalyvauti rinkimuose „Metų senjoro rinkimai 2020“. Nugalėtoją rinks ir visuomenei gerai pažįstami veidai: sporto, politikos bei visuomenės veikėja Joana Bartaškienė, televizijos laidų vedėjas ir režisierius Vytenis Pauliukaitis ir aktorė N. Narmontaitė.

Laidoje „Labas rytas, Lietuva“ pastaroji teigia nebūsianti griežta vertintoja – ji į visus konkursus žiūri žaismingai. „Man atrodo, kad tai – žaidimas. Kai spalis paskelbtas Senjorų mėnesiu, kodėl imti ir nepažaisti, rudens nepagražinti?“ – kalba N. Narmontaitė.

Moteris teigia besižavinti žmonėmis, kurių akys spindi, kurie, būdami garbingo amžiaus, atrodo daug jaunesni už bet kokį jaunuolį.

Labas rytas, Lietuva II d. Linas Kojala: jeigu ne koronavirusas, Trumpo populiarumas būtų daug didesnis

„Didelę dalį žmonių, kurie dalyvauja konkurse, aš pažįstu. Man tenka važinėti po visą Lietuvą, susitikinėju su Trečiojo amžiaus universiteto žmonėmis, daugelis jų man – didžiulis pavyzdys. Matau jų veiklą, energiją ir visą laiką norisi pasitempti, nes štai, kaip galima visko norėti, siekti ir kiek galima padaryti“, – pažymi pašnekovė.

Paprastai, kai kalbama apie senjorus, minimos problemos, kurių tikrai esti, tačiau šis konkursas kalba apie gerąjį pavyzdį. Pasak N. Narmontaitės, tai, kad senjorai yra pamiršti, tikra tiesa.

„Vien faktas, kaip visus žeidė per karantiną iškabinti skelbimai, kad senjorai neįleidžiami, pageidautina, kad jų nebūtų... Kaip raupsuoti. Juk kiekvienas žmogus pats sprendžia. Kaip jie buvo nurašyti per šį laikotarpį, skaudesnio varianto neįmanoma įsivaizduoti.

Todėl man atrodo labai normalu šitoje situacijoje parodyti, kad esame gyvi, su savo patirtimi, tikrai nemažai visko nuveikę. Ir šitų žmonių nurašyti negalima. Dažniausiai susitikus salėse žmones jų akys dega, žmonės visko nori“, – sako ji.

Rinkimai vyks iki spalio 24 d. Iki spalio 18 d. visi senjorai kviečiami pretenduoti net į tris nominacijas: „Metų veikliausio“, „Metų inovatyviausio“ ir „Metų sveikuolio“. Registruotis vienoje iš kategorijų galite paspaudę čia. Devyni daugiausiai simpatijų surinkę dalyviai pateks į finalą, kuriame komisija išrinks Metų senjorą!

Plačiau – spalio 15 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Taip pat skaitykite

Labas rytas, Lietuva II d. Linas Kojala: jeigu ne koronavirusas, Trumpo populiarumas būtų daug didesnis