Veidai

2016.01.19 11:42

E. Jennings: nereikia ritmingo vakarėlių hito, kad laimėtum „Euroviziją“

LRT.lt2016.01.19 11:42

Intensyviai pastarąją savaitę antrajam pasirodymui nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje besiruošianti dainininkė ir dainų autorė Erica Jennings prisipažįsta, kad šį konkursą seka jau daugybę metų ir išskiria keletą jame pastebėtų svarbiausių tendencijų.

Daugiausiai komisijos balsų po pirmojo etapo surinkusi E. Jennings tiki savo balade „Leading Me Home“ ir apskritai baladžių sėkme „Eurovizijoje“:

„Nereikia ritmingo vakarėlių hito, kad laimėtum „Euroviziją“. Skaičiai ir vien pastarųjų metų sėkmės istorijos – galingos Conchitos Wurst, Dimos Bilano, serbės Marijos Šerifovič baladės tai puikiai iliustruoja“, – teigia E. Jennings, – „Netgi pirmoji „Euroviziją“ laimėjusi daina yra lėtas šansonas“.

Be to, kone pusė ankstesnių „Eurovizijos“ laimėtojų taip pat Europą apžavėjo nuoširdžiomis ir stipriomis baladėmis, o airis Johnny Loganas netgi du kartus laimėjo „Euroviziją“ su dviem lėtais kūriniais - „Hold Me Now“ ir „What's Another Year“.

E. Jennings taip pat pastebėjo, kad kiekvienais metais atsiranda bandančių kopijuoti praėjusių metų nugalėtojus, tačiau tai dažniausiai lieka neįvertinta.

„Šiame konkurse yra šiokia tokia dinamika, todėl net neverta bandyti dainuoti taip pat ir apie tą patį, kaip tai darė pernykštis nugalėtojas“, - svarsto E. Jennings.

Ji pažymi, kad norint patikti „Eurovizijos“ žiūrovams šiemet, tikrai nereiktų kopijuoti „Heroes (of the Night)“ – pernai metų laimėtojo švedo Manso Zelmerlowo hito.

E. Jennings po to, kai su grupe „Skamp“ 2001 m. atstovavo Lietuvai, šiemet vėl dalyvauja „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje.

„Jau seniai esu sau pasakiusi, kad dar kartą „Eurovizijoje“ dalyvausiu tik tada, kai turėsiu gerą dainą. Manau, kad „Leading Me Home“ ir yra ta daina“, – savo pagrindinį motyvą dalyvauti šiame konkurse įvardina E. Jennings.

Kūrinys „Leading Me Home“, pasak E. Jennings, yra atviras įvairioms interpretacijoms. Beje, jis buvo išleistas, kai Europoje prasidėjo pabėgėlių krizė, todėl jau susilaukė pozityvių sąsajų su šiuo metu Senajame žemyne vyraujančia situacija.

„Kūrinyje pasakojimas grįžimas į save arba grįžimas „namo“ įgavo dar daugiau prasmių. Norėčiau, kad „Eurovizija“, kuri kartą per metus apjungia didžiąją dalį Europos, įgautų daugiau socialinės jėgos, o bereikalingo blizgesio būtų šiek tiek mažiau“, – sako E. Jennings.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt