Veidai

2016.01.18 20:01

Honkonge siekta didžiausios šunų jogos pamokos rekordo

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.01.18 20:01

Honkonge net 270 jogos mėgėjų kartu su savo augintiniais siekė naujo pasaulio rekordo – didžiausios šunų jogos pamokos. Anot šios sporto šakos entuziastų, tai puiki galimybė užmegzti artimesnį ryšį su savo augintiniu ir atsipalaiduoti.

Šunų joga, anglakalbėse šalyse dažniausiai vadinama tiesiog vienu žodžiu „doga“, tampa vis populiaresniu užsiėmimu skirtingose pasaulio vietose.

„Manau, kad šiandien visi puikiai praleido laiką. Žmonės Honkonge yra labai užimti. Kai jie ištisai dirba, paprastai jų šunis vedžioja padėjėjai“, – pasakojo šunų jogos mokytoja Suzette Ackerman.

Kai žmonės atvyksta į „dogos“ pamokas, jie mažiausiai vieną valandą praleidžia kartu su savo augintiniais. Tarp jų nėra jokio televizoriaus, jiems netrukdo nei internetas, nei feisbukas – taip jie turi visą valandą tam, kad užmegztų ryšį su gyvūnu. Manau, tai išties gerai.

Anot „dogos“ trenerių, užsiėmimuose gyvūnai išmoksta ramiau elgtis ir geriau pajunta savo šeimininkus. O šeimininkai liudija, jog po treniruočių ciklo šunys ramiau reaguoja netikėtose situacijose, mažiau loja.

„Jaučiuosi tikrai gerai. Joga – puikus būdas sustiprinti ryšį su augintiniu. Man išties patinka taip iš širdies į širdį suartėti su savo gyvūnu“, – džiaugėsi jogos atstovė Susan Chan.

Rekordas dar turi būti oficialiai pripažintas pasaulio Gineso rekordu, tačiau organizatoriai įsitikinę – jis bus pasiektas.

Ankstesnis rekordas priklausė San Diegui, kuriame pernai sausį į šunų jogos pamoką susirinko 265 poros jogos propaguotojų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt