Veidai

2020.10.14 10:24

Ralphui Laurenui – 81-eri: sėkmės dizaineris sulaukė sukūręs platų kaklaraištį

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.10.14 10:24

Spalio 14 d. gimtadienį švenčia mados dizaineris Ralphas Laurenas, gimęs Niujorke žydų kilmės migrantų iš Baltarusijos šeimoje. Nuo ankstyvos jaunystės domėjęsis mada ir stiliumi, jis sukūrė savo vardo mados imperiją.

Dizaineris jau pasitraukė iš savo mados namų vadovo pareigų, tačiau liko dirbti pagrindiniu mados namų dizaineriu. „Ralph Lauren“ prekės ženklo istorija siekia 1967 metus, kai amerikietis sukūrė originalų platų kaklaraištį, skirtą įmonei „Rivetz & Co“ – tuo metu buvo madingi siauri kaklaraiščiai.

Šis kūrinys 28-erių vyrui lėmė didžiulę sėkmę. Bėgant metams, R. Laurenas ir toliau kūrė kolekcijas, daugiausia – moteriškų drabužių. Iki 9-ojo dešimtmečio prekės ženklas „Ralph Lauren“ tapo labai populiarus aukštosios mados pasaulyje.

81-ąjį gimtadienį mini mados gigantas Ralphas Laurenas

Dizaineris kūrė drabužius ne tik podiumams ar aukštosios mados vakarėliams, bet ir filmams – 1974-aisiais jo paprašyta sukurti kelias eilutes filmui „Didysis Getsbis“, vėliau jis aprengė personažus Woody Alleno filme „Anė Hol“.

R. Laurenui teko ir vaidinti, pavyzdžiui, save patį seriale „Draugai“. Praėjusiais metais apie dizainerį sukurtas dokumentinis filmas.

Plačiau – spalio 14 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

81-ąjį gimtadienį mini mados gigantas Ralphas Laurenas