Veidai

2016.01.16 10:32

R. Ščiogolevaitė: mano kūrinio lyginimas su P. Gagarinos daina – komplimentas

Miglė Talalytė, LRT.lt2016.01.16 10:32

Į „Eurovizijos“ nacionalinę atranką po penkerių metų pertraukos Rūtą Ščiogolevaitę sugrįžti paskatino daina. Kaip prisipažįsta pati atlikėja, kūrinį, lyginamą su pernykšte Rusijos atstovės daina, kūrybinė komanda vis dar tobulina, o tokius komentarus bei palyginimus dainininkė laiko komplimentu.

– 2011-aisiais paskelbėte, kad daugiau nebedalyvausite nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje. Kas paskatino apsigalvoti?

– Daina.

– Kai kurie „Eurovizijos“ atrankos dalyviai savo dainų įrašus paviešino kaip galima anksčiau, o Jūsų dainą žiūrovai pirmą kartą išgirs tik šį šeštadienį. Kodėl taip nusprendėte?

– Labai daug dirbome su šia daina. Tiesą sakant, dirbame iki šiol, nes norisi išgryninti kuo geresnį variantą.

– Viename interviu minėjote, kad galite žiūrovui patikti arba ne, bet kūrinys yra vertas finalo. Atrankoje nepasisekus galima savo kūrinį perleisti kitam atlikėjui. Žinoma, tai mažai tikėtina, bet ar pasinaudotumėte tokia galimybe?

– Šio klausimo reikėtų klausti mano bendraautorių. Aš jiems sakiau, kad daina yra tikrai nuostabi ir yra daug gerų atlikėjų, kurie gali ją sudainuoti, tačiau autoriai ją siūlė tik man, taip mane ir įkalbėjo. Tiesą sakant, neturiu noro galvoti apie tai, kas būtų, jei reikėtų kūrinį kam nors atidavinėti. Manau, man labiau reikėtų galvoti apie tai, kaip kuo geriau atlikti šį kūrinį. Kol kas nematau, kodėl turėčiau skirtis su šia daina.

– Jau girdėjote pirmuosius komisijos komentarus. Daugelis komisijos narių pasidžiaugė, kad grįžote į atranką, bet buvo pasakyta ir nuomonė, kad Jūsų pasirodymas primena pernykštį Rusijos atstovės pasirodymą...

–  Šį komentarą vertinu gana palankiai, nes Polinos Gagarinos kūrinys buvo nepaprastai stiprus. Man tai yra komplimentas. Nors ir dainos nėra panašiios, ir aš nesu panaši į P. Gagariną, tačiau siunčiama žinutė ir dainos energija turi bendrumų. Tad man tai yra komplimentas, nes mano pasirodymą palygino su daina, kuria Europa buvo susižavėjusi ir, kiek pamenu, „Eurovizijos“ finale užėmė antrąją vietą.

– Matėte ir kitų kolegų pasirodymus. Kaip juos vertinate, kas įsiminė?

– Tiesą sakant, stebėjau tik pirmąją atranką praėjusį šeštadienį. Kaip ir kasmet, pasirodymų buvo visokių: ir geresnių, ir paprastesnių. Į „Eurovizijos“ atranką ateina žmonės, turintys įvairių tikslų. Vieni ateina pasirodyti, kiti – išbandyti jėgas, o kai kurie ateina užtikrinti, kad keliaus iki finalo.

Tiesą sakant, esu labai susikoncentravusi į darbą su savo daina. Žinoma, nenustebino tai, kad stipresni buvo Donatas Montvydas ir Erica Jennings, su saviškiais net pasiginčijome, kuriam kurio daina labiau patinka. O jei manęs klaustumėte, ar kolegos privertė sunerimti, tuomet sakyčiau, kad ne, nes nesumažino mano tikėjimo šia daina.  

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.