Veidai

2016.01.15 15:50

„Wikipedia“ atskleidė labiausiai redaguojamus savo puslapius

BNS2016.01.15 15:50

Penktadienį, minėdama savo 15-ąsias metines, internetinė enciklopedija „Wikipedia“ paskelbė duomenis, kokius jos puslapius labiausiai taiso ar tikslina redaktoriai savanoriai. Labiausiai redaguojamas puslapis – apie buvusį JAV prezidentą George'ą W. Bushą.

G. W. Busho, kuris Baltuosiuose rūmuose šeimininkavo 2001–2009 metais, „Wikipedia“ puslapyje buvo padarytos 45 862 redakcinės pataisos. Pataisų skaičius ypač sparčiai augo, kai straipsnio tema buvo nevienareikšmiškai vertinama ir keldavo daug aistrų.

Antroje vietoje, atsilikęs 3 tūkst. pataisų, liko JAV pramoginio sporto kompanijos „World Wrestling Entertainment“ (WWE), užsiimančios profesionaliosiomis pramoginėmis imtynėmis, puslapis.

Į labiausiai redaguotų puslapių dešimtuką dar pateko, vardijant eilės tvarka, Jungtinės Valstijos, pati „Wikipedia“, Michaelas Jacksonas, Jėzus Kristus ir Katalikų Bažnyčia.

Sąrašą užbaigia puslapis su Filipinų televizijos tinklo ABS-CBN rodomomis programomis, taip pat straipsniai apie JAV prezidentą Baracką Obamą ir nacių lyderį Adolfą Hitlerį.

Nuo 2001 metų sausio 15 dienos, kai pradėjo veikti, „Wikipedia“ išaugo iki daugiau kaip 36 mln. straipsnių, prie kurių rašymo prisideda maždaug 80 tūkst. redaktorių savanorių, nurodo ne pelno siekiantis fondas „Wikimedia Foundation“.

„Tuo metu „Wikipedia“ atrodė neįmanoma idėja: internetinė enciklopedija, kurią kiekvienas gali redaguoti, – sakė jos įkūrėjas Jimmy Walesas. – Vis dėlto per pastaruosius 15 metų ji pranoko visų lūkesčius, dėl ko reikia dėkoti šimtams tūkstančių savanorių visame pasaulyje, kurie „Wikipedia“ padarė įmanomą.“

„Wikipedia“ straipsniai yra rašomi 208 kalbomis, o per mėnesį jos puslapiai yra vidutiniškai peržiūrimi daugiau kaip 18 mlrd. kartų, tad ji yra labiausiai lankoma interneto svetainė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt