Veidai

2016.01.15 10:11

Pernai beveik tūkstantyje smulkių pašto siuntų rasta draudžiamų prekių

BNS 2016.01.15 10:11

Pernai Vilniaus teritorinės muitinės pašto poste tikrindami smulkias siuntas, muitininkai surašė beveik 1 tūkst. prekių sulaikymo protokolų, kuriais remiantis sulaikė draudžiamus ar ribojamus paštu siųsti daiktus.

Didžiausia dalis sulaikytų prekių – intelektinės nuosavybės teisių pažeidimu įtariamos prekės. Siuntų su tokiomis prekėmis sulaikyta daugiau kaip 700. Klastotės įvairios: drabužiai, sportinė avalynė, aksesuarai, mobilūs telefonai ir jų priedai. Dažniausiai siunčiamos „Nike“, „Adidas“, „Michael Kors“, „Samsung“ prekių ženklų klastočių, penktadienį pranešė Vilniaus teritorinė mutinė.

Įprasta, jog siuntose aptinkama po kelis tokių prekių vienetus. Asmeniniam naudojimui jos dažniausiai atsisiunčiamos iš Kinijos.

Pašto poste pernai beveik 200 siuntų surašyti prekių sulaikymo protokolai dėl įtariamų narkotinių ir psichotropinių medžiagų siuntimo. Per metus šių medžiagų sulaikymai išaugo beveik dvigubai (2014 metais buvo 96 sulaikymai, 2015 metais – 191 sulaikymas). Vien pašto siuntose pernai sulaikytų kanapių dalių, sintetinių kanabinoidų, įvairių miltelių ir kt. medžiagų vertė – daugiau kaip pusė milijono eurų.

Siuntomis keliauja ir trečiųjų šalių banderolėmis pažymėtos cigaretės. 2015 metais sulaikyta beveik 60 tokių siuntų. Jos turėjo pasiekti Didžiojoje Britanijoje, Airijoje, Ispanijoje gyvenančius asmenis.

Muitininkai pasakoja, kad dažniausiai cigaretės nelegaliai siunčiamos jas tiesiog supakavus į dėžes kaip paprastus siuntinius, tačiau pasitaiko, jog cigaretės vyniojamos į foliją, maisto plėvelę, apklijuojamos tvirtomis lipniomis juostomis, slepiamos tarp kitų prekių (pavyzdžiui, medžio drožlių), pakuojamos į įvairių prekių gamyklines pakuotes. Tačiau įvairūs tokie triukai muitinės inspektoriams nesukliudo jų aptikti rentgenu, taip pat neklaidina ir tarnybinių muitinės šunų.

Būtent tarnybiniai šunys muitinės pareigūnams padeda identifikuoti daugumą narkotinių ir psichotropinių medžiagų ar cigarečių siuntų.