Veidai

2016.01.15 16:21

Papasakojo, kodėl anksčiau buvo slepiamos brangių drabužių etiketės

Rankų darbo skėčiai, tarnaujantys dešimtmečius, per 6000 eurų kainuojantys odiniai batai, iš pačių geriausių medžiagų pagal užsakymą siūti kostiumai – visa tai sukuriama nedidelėse dirbtuvėlėse, išgyvenančiose visas ekonomines krizes ir iškilusias aukščiau vienadienių madų. Tokių daiktų kūrimo istorijas fiksavo ir į savo knygą sudėjo fotografas Horstas A. Friedrichsas.

Senuosius britų prekių ženklus tyrinėjęs fotografas sužinojo ne tik tai, kaip gaminami šimtmečius iš mados neišeinantys aksesuarai, bet ir išgirdo ne vieną su klientų įgeidžiais susijusią įdomią istoriją.

„Etiketės ant brangių kostiumų buvo prisiuvamos prie vidinės švarko kišenės tam, kad kiti žmonės nesužinotų, kur siūti jų drabužiai. Taip buvo siekiama, kad kiti asmenys neatrodytų taip gerai, kaip šių brangių drabužių savininkai. Manau, visa tai akivaizdžiai parodo, kaip pasikeitė mūsų mąstymas“, – pasakoja leidinio kūrybos direktorius Simonas Cromptonas.

Kaip gaminami lietsargiai, kostiumai, batai ir skrybėlės, kurioms suteikiama viso gyvenimo garantija, – LRT KULTŪROS laidoje „Euromaxx“.