Veidai

2016.01.12 15:36

Balsingasis romas I. Kvikas „Eurovizijos“ atrankoje dalyvauja su žvaigžde iš praeities

LRT.lt 2016.01.12 15:36

Romų grupės „Sare Roma“ įkūrėjas Ištvanas Kvikas šį šeštadienį dalyvaus „Eurovizijos“ nacionalinėje atrankoje. Kartu su juo – ir specialiai iš Vokietijos atvykusi solistė Ellada. Į gimtąją Lietuvą po 15 metų grįžusiai dainininkei LRT TELEVIZIJOS koridoriai sugrąžino daugybę prisiminimų.

„Aš esu romas. Jūs įsivaizduojate, kiek Europoje romų? Visi už mus balsuos „Eurovizijoje“, –  pusiau juokais, pusiau rimtai po pasirodymo kalbėjo I. Kvikas. Garsusis Lietuvos romas atsakingai apgalvojo pasirodymo detales: per „eurovizinio“ pasirodymo filmavimą scenoje atsirado oro akrobatai, šokę ant virvių.

„Aš nieko nedarau šiaip sau. Esu daug pasiekęs. Ne kiekvienas Lietuvoje turi tiek koncertų, kiek aš. Dirbu ne tik su „Sare Roma“, esu kviečiamas ir į miuziklus, spektaklius, nes tinka mano balso faktūra, – pasakoja I. Kvikas. – Man tik 36-eri, o jau esu senelis, turiu du anūkus, dar džiugiau – man gimė mažoji dukrytė, jai dabar du mėnesiai.“

Anot I. Kviko, atsitiktinumų nebūna. „Aš su Ellada susipažinau Lietuvoje prieš daug metų, kai ji buvo ryški žvaigždė. Paskui ji išvažiavo į Vokietiją ir mes nebesusitikome“, –  pasakoja jis.

V. Radžiūno nuotr.

Vėliau I. Kvikas dalyvavo viename muzikiniame projekte, kuriame atliko Donato Montvydo „eurovizinę“ dainą „Love is Blind“. Šios dainos autorius – Berlyne gyvenantis gruzinų kilmės kompozitorius Brandonas Stone‘as – tuomet viešėjo Lietuvoje. Išpuolė proga visiems trims kartu atlikti kūrinį scenoje.

Būtent B. Stone‘as yra ir dabartinės I. Kviko ir Ellados „eurovizinės“ dainos autorius.

„Tai labai aistringa, charakteringa daina, – džiaugiasi Ištvanas. – Mes su Ellada užkūrėme didelį laivą ir norime atvežti „Euroviziją“ į Lietuvą: sieksime užimti ne 14, 12 ar 10, o pirmą vietą. Toks mūsų tikslas.“

Savo ruožtu Ellada suskaičiavo, kad Lietuvai tarptautinėje scenoje ji jau yra atstovavusi 19 kartų. „Eurovizija“ būtų jubiliejinė, 20-oji proga. Beje, kartą ji jau galėjo vykti į šį konkursą. „Tuomet, kai važiavo Ovidijus Vyšniauskas, siūlė ir man. Abudu kaip tik dalyvavome tarptautiniame konkurse Turkijoje. Bet aš buvau dar labai jauna, pabijojau. O dabar jau esu subrendusi, daug atstovavau Lietuvai pasaulyje ir man būtų didelė garbė tai padaryti „Eurovizijos“ scenoje“, – teigia Ellada, pastaruosius 15 metų gyvenanti Vokietijoje.

„Per visus tuos metus į Vilnių buvau grįžusi tik kartą. Todėl dabar, kai atskridau į nacionalinės „Eurovizijos“ atranką, perėjau LRT koridoriais ir sutikau čia dirbančius žmones, mane išplūdo tiek jausmų, širdį suspaudė...“, – sako atlikėja.

Šeštadienį I. Kviko ir Ellados duetas pasirodys gana stipriame nacionalinės „Eurovizijos“ atrankos aštuntuke: kartu su jais varžysis ir Jurgis Brūzga, Rūta Ščiogolevaitė, Eglė Jakštytė, kiti talentingi atlikėjai.

2016-ųjų „Eurovizijos“ nacionalinė atranka – šeštadieniais 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.