Veidai

2020.10.07 20:25

„Šok su žvaigžde“ dalyviai pliuškenosi Vilnelėje: Vaidas nėrė pats, Justiną teko apgauti

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.10.07 20:25

Rudens rytus verslininkė, kavos fėja Eskedar Maštavičienė pradeda maudynėmis Vilnelėje. Jos paraginti į šaltą upę lindo ir televizijos projekte „Šok su žvaigžde“ dalyvaujantys atlikėjas Vaidas Baumila bei šokėjas Justinas Mejeris-Ustin. Tiesa, Vaidas išsimaudyti sumanė pats, o Justinas buvo priviliotas šiokia tokia klasta.

Prieš trylika metų į Lietuvą atvykusi etiopė Eskedar ne kartą pasakojo, jog nesitikėjo, kad čia bus taip šalta. Tačiau maždaug prieš metus šaltis tapo jos atsipalaidavimu ir savotiška terapija. „Nuo praėjusių metų šaltuoju laikotarpiu, nuo spalio iki balandžio, kone kiekvieną rytą pradedu nuo maudynių Vilnelėje, – portalui LRT.lt pasakoja Eskedar. – Taip smagiau – kiekvieną dieną pradedu nugalėdama savo baimę – vis tik kiekvieną kartą maudynės šaltame vandenyje yra tam tikras iššūkis.“

Ji su bendraminčiais, pasivadinusiais Vilnelės pankais, jau susibūrė į savotišką bendruomenę, taigi kartais į maudynes susirenka keliolika žmonių, pasiryžusių dieną pradėti nuo kiek ekstremalesnių potyrių.

„Čia labai svarbus pasiruošimas, kvėpavimas. Nors iš tiesų tai, kiek laiko gali išbūti šaltame vandenyje, priklauso nuo daugybės įvairių aspektų: pasiruošimo, nuotaikos, būsenos, tuo metu patiriamo streso, nuovargio ir pan. Rudenį vandenyje įmanoma išbūti iki 5 min, žiemą dažniausiai maudomės ne ilgiau kaip 2 min“, – pasakoja moteris.

Eskedar juokauja, kad nuolat visus kviečia jungtis ir ryte išbandyti šaltą Vilnelės srovę. Nors savo partnerio televizijos projekte „Šok su žvaigžde“ Vykinto Širmo kol kas tokiai avantiūrai neprikalbino, prie jos jau prisijungė V. Baumila.

Tiesa, Vaido įtikinėti tikrai nereikėjo. „Kaip tik galvojau, kad norėčiau pradėti grūdintis. Juolab, kad nemažai sportuoju, o šaltas vanduo po intensyvių treniruočių ar įtemptų dienų padeda atsipalaiduoti ir kūnui, ir protui. Su kolege Migle Kiliotaityte svarstėme, kad norėtume išsimaudyti kur nors ežere. Pasiūliau Eskedar jungtis, o ji mus pakvietė išsimaudyti Vilnelėje“, – prisimena Vaidas.

Ji neatmeta, kad maudynės šaltame vandenyje galėtų tapti įpročiu – Vaidas Vilnelėje jau maudėsi dvi dienas iš eilės – pirmąjį kartą vandenyje išbuvo pusantros mintutės, antrąjį – apie tris. Beje, visus, kuriems kūną sugelia vien nuo minties apie maudynes upėje spalio mėnesį, Vaidas patikina – šaltis tikrai pakeliamas. „Svarbiausia viską daryti su protu. Prieš neriant kūnas paruošiamas, o pabuvus keliasdešimt sekundžių vandenyje, išnerti nebesinori“, – pridūrė jis.

Jei Vaidas prie Vilnelės važiavo savo noru, tai profesionalus šokėjas J. Mejeris-Ustin nė nenumanė, kur Eskedar jį kviečia.

„Man pasakė, kad turiu pasiimti glaudes ir rankšluostį. Galvojau, kad važiuosime maudytis kur nors kur šilta ir bus galima pliuškentis bent porą valandų.Tačiau Eskedar patikino, kad užteks ir 40 min – juokiasi J. Mejeris. – Kai atvykome prie upės, supratau, jog kažkas ne taip. Man patinka šiluma ir šiltas vanduo, tad savo noru į šaltą vandenį tikrai nenerčiau. Tačiau prie upės jau buvo keliolika žmonių, pasiruošusių maudytis, tad neturėjau kur dingti – teko lįsti ir man. Buvo baisu, šalta... Tačiau dabar esu tikras, jog tokį iššūkį mielai pakartočiau.“

Labiausiai šokėją gąsdino tai, kad po maudynių užpuls sloga ar peršalimas: „Buvo toks psichologinis įsitikinimas, bet pasirodo, svarbiausia tinkamai paruošti kūną, atlikti kvėpavimo pratimus. Po maudynių sloga neužklupo, o dieną tikrai jaučiausi labai energingas.“

Eskedar tikisi, kad be Vaido ir Justino, išsimaudyti Vilnelėje pasiryš ir jos partneris Vykintas bei kiti projekto „Šok su žvaigžde“ dalyviai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt