Veidai

2016.01.11 15:35

Holivudo apdovanojimų sezonas įsibėgėja su „Auksiniais gaubliais“

BNS2016.01.11 15:35

Holivudo apdovanojimų sezonas sekmadienį įsibėgėja su „Auksiniais gaubliais“, kurie prognozuojami filmui apie reporterius, tyrusius išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje, ir aktoriui Leonardo DiCaprio.

„Auksiniai gaubliai“ yra laikomi geru indikatoriumi to, kas vasario 28 dieną pelnys „Oskarų“ šlovę.

Šiemetinis šou neturėtų nuvilti – svaidyti savo kandžių juokelių grįžta britų komikas Ricky Gervaisas, kuri negailės nė vienos žvaigždės ir net Holivudo užsienio spaudos asociacijos (HFPA), kuri renka „Auksinių gaublių“ laureatus, narių.

Žinovai sako, kad nors geriausios dramos apdovanojimas ir yra prognozuojamas filmui „Spotlight“ apie „The Boston Globe“ žurnalistus, atskleidusius seksualinį išnaudojimą Katalikų Bažnyčioje, iš tikrųjų šių lenktynių baigties neįmanoma nuspėti.

„Kad „Spotlight“ laimės, galvoju iš dalies dėl to, kad tai žurnalistikos pagerbimas ir kad balsuoja maždaug 90 žurnalistų“, – sakė Timothy Gray, žurnalo „Variety“ apdovanojimų temų redaktorius.

„Bet savo pinigų dėl to nestatyčiau, nes yra ir kitų galimybių, – sakė jis. – Šiemet yra tikra nežinomybė“.

Tarp kitų filmų, pretenduojančių į pagrindinius apdovanojimus, yra juosta apie lesbietišką meilę „Kerol“ („Carol“), kurioje vaidina Cate Blanchett, trileris apie išlikimą „Hju Glaso legenda“ („The Revenant“) su L. DiCaprio, šiurpus pasakojimas apie pagrobimą „Room“ ir vasaros blokbasteris „Pašėlęs Maksas: įtūžio kelias“ („Mad Max: Fury Road“).

Favoritas varžybose dėl geriausios komedijos apdovanojimo yra „Didžioji skola“ (The Big Short), pagal knygą apie finansinę 2007-2008 metų krizę.

Šioje kategorijoje taip pat varžosi „Džoja“ („Joy“), „Marsietis“ („The Martian“), „Ji – šnipė“ („Spy“) ir „Be stabdžių“ („Trainwreck“).

L. DiCaprio su savo puikiu kailių medžiotojo Hugh Glasso vaidmeniu atrodo užtikrintai pirmaujantis dėl geriausio dramos aktoriaus vardo.

Daugelis kritikų prognozuoja, kad 41 metų aktorius už šį vaidmenį gaus ir savo pirmąjį „Oskarą“.

„Yra jausmas, kad tai jo metai“, – sakė Tomas O'Neilas, GoldDerby.com steigėjas. Jis pridūrė, kad visi 17 šios apdovanojimus stebinčios svetainės ekspertų vienbalsiai prognozuoja L. DiCaprio pergalę.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.