Naujienų srautas

Veidai2016.01.09 18:09

„Eurovizijos“ atrankos dalyvei Petunijai – pasiūlymas iš LRT OPUS

LRT.lt 2016.01.09 18:09

Kasmet nacionalinėje „Eurovizijos“ atrankoje jėgas išbando ne tik scenos profesionalai, bet ir naujokai. Pirmosios atrankos metu su daina „Tomorrow“ į sceną lipusi Agnė Šiaulytė, pasivadinusi Petunijos pseudonimu, iškart po pasirodymo sulaukė netikėto pasiūlymo iš LRT OPUS vadovo Dariaus Užkuraičio.

Elektroninės muzikos kūrinį, kurį mergina sukūrė su prodiuseriu Viliumi Tamošaičiu-Gerai Gerai, vertinę komisijos nariai pabėrė ir kritikos, ir teigiamų pastabų, o D. Užkuraitis pasiūlė dainą groti LRT OPUS radijo stoties eteryje. „[Kalbant apie] „Euroviziją“, man ši daina keltų dvejonių, bet LRT OPUS eteryje ji tikrai galėtų skambėti“, – išvydęs merginos pasirodymą sakė LRT OPUS vadovas.

„Eurovizijos“ konkurso atrankoje dalyvaujanti atlikėja atskleidžia, jog dainoje „Tomorrow“ ji kalba apie ateities lūkesčius: „Visi mes tikimės geresnės ir gyvenimą pakeisiančios rytdienos, į ją sudedame optimistiškiausias viltis. Joms neišsipildžius laukiame dar vieno išauštančio ryto, tad galima sakyti, jog ši daina – dialogas tarp šiandienos ir rytojaus.“

– Pradėkime nuo to, kad pasirinkote gana neįprastą pseudonimą – Petunija...

– Manau, kad tai tiesiog labai gražus lietuviškas pavadinimas. Galima prisigalvoti įvairių angliškų pavadinimų, kuriuos vėliau galbūt bus sunku kažkam ištarti. Šį pavadinimą keletą metų naudojau internetinėje erdvėje ir, kai rinkausi pseudonimą, Petunija buvo arčiausiai širdies, nors svarsčiau ir apie kitus variantus.   

– O likti Agne Šiaulyte nepanorote?

– Yra daugybė -yčių ir -aičių, jos visos yra panašios ir pasimeta. O Petunija – ryškus ir aiškus žodis, kuris, manau, daug geriau įsimena nei vardas ir pavardė.

– Ar tai buvo pirmasis Jūsų pasirodymas didžiojoje scenoje?

– Ne, jau esu dalyvavusi įvairiuose televizijos projektuose, su grupe dainavusi LRT TELEVIZIJOS projekte „Lietuvos tūkstantmečio vaikai“. Bet, kaip solistė, scenoje pasirodžiau pirmą kartą. Be abejo, jaudulio buvo daug, bet tikėjau, kad viskas bus gerai.

– Koks Jūsų tikslas šioje atrankoje? Ar tikitės ją laimėti ir važiuoti į Stokholmą, ar siekiate tapti labiau matoma Lietuvos visuomenei?

– Nedalyvaučiau „Eurovizijos“ atrankoje, jei nesiekčiau kelialapio į Stokholmą. Bet kartu tai yra būdas parodyti savo kūrybą, pasirodyti pačiai. Tad turėjau gerą dainą ir pagalvojau, kodėl gi nepabandžius sudalyvauti „Eurovizijoje“.  

– Jau girdėjote komisijos vertinimus. Buvo ir teigiamų komentarų, tačiau išgirdote ir kritikos. Kaip į ją reagavote?

– Nebijau kritikos, man profesionalų nuomonė yra įdomi, juolab kad komisijoje – gana įtakingi žmonės. Buvo pasakyta pastabų, kurias aš jau žinojau, buvo ir tokių, apie kurias nenutuokiau. Jas galėsiu panaudoti ateityje mokymosi tikslams.

– Matėte ir savo kolegų pasirodymus. Tarp jų buvo ir žinomų scenos profesionalų, ir dar negirdėtų naujokų...

Be abejo, Donatas Montvydas, kaip visada, yra profesionalumo viršūnėje, Ericos Jennings pasirodymas taip pat buvo puikus, dėl turimos patirties ji scenoje jaučiasi labai komfortabiliai. O mažiau žinomų atlikėjų pasirodymų buvo visokių.

– Pirmosios nacionalinės atrankos metu sulaukėte D. Užkuraičio pasiūlymo groti Jūsų dainą LRT OPUS eteryje. Ar sutiksite su šiuo pasiūlymu?

– Šį pasiūlymą jau priėmėme. Penktadienio rytą svečiavausi LRT OPUS studijoje ir pristačiau savo dainą, kurią girdėti nuo šiol galės visi LRT OPUS radijo klausytojai.

Pirmoji „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos transliacija – jau šį šeštadienį 21 val. per LRT TELEVIZIJĄ.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi