Veidai

2020.10.03 20:06

Žiūrovams prisistatė „Šok su žvaigžde“ poros – šokiai su pižama, spektakliai ir ryškėjantys lyderiai

atnaujina 23.10
Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.10.03 20:06

Nedideli spektakliai, pasakos, pasirodymai su pižama – pirmą kartą žiūrovams prisistačiusios projekto „Šok su žvaigžde“ antrojo sezono poros tiesiog nėrėsi iš kailio norėdamos sužavėti gerbėjus. Ir nors šis vakaras buvo porų debiutas, komisijos nariai nenuolaidžiavo ir savo balais parodė – dėl gerų įvertinimų teks pasistengti.

Pagal originalų BBC formatą kuriamas projektas „Šok su žvaigžde“ LRT TELEVIZIJOS eteryje pradeda antrąjį sezoną. Jame pasirodo dvylika porų, sudarytų iš profesionalių šokėjų ir atlikėjų, aktorių, eterio veidų bei verslininkų, prieš kelias savaites žengusių pirmuosius žingsnius ant parketo. Pirmasis projekto vakaras – jų prisistatymo vakaras.

Po pirmosios laidos jau žinoma, kurioms poroms, remiantis projekto teisėjų balais, sekėsi geriau, o kurioms reikės labiau pasistengti.

Porų pasirodymus pirmąjį projekto vakarą vertino Lietuvos sportinių šokių federacijos viceprezidentas, nusipelnęs Lietuvos sporto treneris Virginijus Visockas, 20 medalių iš pasaulio ir Europos pirmenybių Lietuvai parvežusi profesionali sportinių šokių šokėja Lina Chatkevičiūtė, triskart Europos profesionalų Lotynų Amerikos šokių vicečempionas Justas Kučinskas.

Jų balai lėmė, kad vakaro lyderiais tapo aktorius, atlikėjas Dovydas Laukys bei Melisa Valinovič, surinkę 27 balus.

Gerai sekėsi Kristinos Radžiukynaitės bei Justo Girdvainio ir Vaido Baumilos bei Ievos Brigitos Riepšaitės poroms, užėmusioms antrąją ir trečiąją vietas. Kol kas daugiausia žiūrovų palaikymo reikia Arnoldui Eisimantui bei Ievai Konopliovaitei, surinkusiems mažiausiai komisijos balų.

Patikusias poras galėjo palaikyti ir žiūrovai, balsavę telefonu. Jų balsai kol kas neatskleidžiami, tačiau poroms labai reikalingi – pirmųjų trijų balai bus susumuoti ir mažiausiai žiūrovų balsų bei teisėjų balų surinkusi pora turės atsisveikinti su projektu.

Tačiau kol kas poros apie iškritimo vakarą negalvojo ir stengėsi kiek įmanoma įspūdingiau prisistatyti.

Projekto pradžia buvo pasakiška – o tiksliau priminė epizodą iš pasakos apie Pelenę. Taip lėtojo valso žingsniu projektą pradėjo pirmoji pora – LRT televizijos sporto žurnalistė ir sporto žinių vedėja Dovilė Šeduikytė bei pirmajame projekto sezone matytas profesionalus šokėjas Edvinas Belousovas. Tiesa, kai studijoje esantis laikrodis išmušė vidurnaktį, Dovilė pabėgo palikusi tik krištolinę kurpaitę.

„Jūsų porai teko garbė pradėti šį projektą ir jūs mūsų tikrai nenuvylėte. Jei ir toliau taip žingsniuosite, pasieksite labai daug“, – džiaugėsi komisijos narys V. Visockas. Komisija pirmajai porai skyrė 23 balus.

„Šok su žvaigžde“. Dovilė Šeduikytė ir Edvinas Belousovas. I laida

Lėtojo valso melodijas televizijos studijoje keitė ryškesnės spalvos ir kur kas energingesnė muzika – džaivo žingsniu į aikštelę žengė stilistas Joringis Šatas ir profesionali šokėja, Lietuvos vicečempionė, šiuo metu dirbanti olimpiečių dailiojo čiuožimo choreografe, Viktorija Šeinker-Vika.

„Šok su žvaigžde“. Joringis Šatas ir Viktorija Šeinker. I laida

„Joringi, tu ugningai apsirengei, pasirinkai ugningą muziką ir puikią nuotaiką tikrai atnešei. Tikiuosi pamatysime daugiau tavo slaptųjų pusių“, – džiaugėsi L. Chatkevičiūtė. Šokis nuotaikingu pasirodė ir J. Kučinskui, gyrusiam J. Šatą už ritmiškumą. „Pradėti nuo džaivo tikrai nemenkas iššūkis“, – patikino jis. Poros džaivas įvertintas 19 balų.

Nostalgijos gūsį tarsi iš senų, nespalvotų filmų į eterį įnešė atlikėja Monika Linkytė ir profesionalus šokėjas Rolandas Beržinis. Rolandas dalyvavo ir praėjusių metų „Šok su žvaigžde“ – jo partnerė buvo influencerė Indrė Stonkuvienė, gera M. Linkytės bičiulė. „O Monika buvo didžiausia mūsų poros gerbėja“, – anksčiau portalui LRT.lt duotame interviu džiaugėsi Rolandas, negailėjęs Monikai pagyrų ir palaikymo žodžių.

„Šok su žvaigžde“. Monika Linkytė ir Rolandas Beržinis. I laida

Projektas porai prasidėjo tango ritmu. „Po tokio tango juokauti tikrai nesinori. Numeris geras, konceptualiai išbaigtas, nors norėtųsi paieškoti daugiau spalvų“, – linkėdamas sėkmės kalbėjo J. Kučinskas. Pirmasis Monikos ir Rolando šokis įvertintas 22 komisijos balais.

„Tiek gėlių, kiek gaunu iš Edgaro, iš jokio kito vyro nesu gavusi“, – šokių projektų senbuvė Katerina Voropaj kalbėjo apie savo partnerį, buvusį kunigą, o dabar floristą ir dekoratorių Edgarą Vegį.

„Šok su žvaigžde“. Edgaras Vegys ir Katerina Voropaj. I laida

Prieš šokį rodytame siužete Katerina atskleidė, kad iš pradžių Edgaras mokėsi vaikščioti. O štai projekto pradžioje jau smagiai ant parketo sukosi nuotaikingu ča ča ča ritmu. „Jūsų šokis kol kas buvo aistringiausias, buvote tikras mačo ant parketo. Jūs turite vidinį šokio pojūtį, telieka kūnui išpildyti tai, ką jaučiate širdimi“, – į Edgarą kreipėsi L. Chatkevičiūtė. Komisija porai skyrė 19 balų.

Dar vieną pliūpsnį nostalgijos į aikštelę atnešė aktorė ir fotografė Jovita Balčiūnaitė bei profesionalus šokėjas Rafal Narkevič. Balta tviskanti suknelė, juoda skrybėlė ir tik judesiais, kaip pantomimoje, išsakytos emocijos bei papasakota istorija.

„Šok su žvaigžde“. Jovita Balčiūnaitė ir Rafal Narkevič. I laida

Teatrališkai atliktas lėtasis valsas sužavėjo V. Visocką, tačiau klaidelės nepraslydo J. Kučinskui ir L. Chatkevičiūtei pro akis. „Jovita, man labai patiko plastiškos tavo rankos, viršutinė kūno dalis viską atliko labai gražiai, tačiau kojoms dar reikėtų lengvumo“, – svarstė J. Kučinskas. Sentimentalus poros šokis buvo įvertintas 19 balų.

Kino, teatro ir serialų aktorius Arnoldas Eisimantas sceną ir kino aikštelę trumpam iškeitė į šokių aikštelę. Žiūrovus jis bandė sužavėti drauge su projekto partnere, profesionalia šokėja Ieva Konopliovaite. Jų kelias projekte prasidėjo džaivo ritmu, tiesa kiek kitokia šokio interpretacija, nei esame pratę matyti. Iš pradžių tylus poros susitikimas netrukus virto ugningu emocijų pliūpsniu.

„Šok su žvaigžde“. Arnoldas Eisimantas ir Ieva Konopliovaitė. I laida

„Man pasirodė, kad charakteris buvo ir spektaklis įvyko, tik norėjosi, kad šokis būtų labiau suvaldytas, pasigedau tikslumo. Buvo lengvo chaoso“, – pastebėjo V. Visockas. Tiesa, chaosas nesuklaidino L. Chatkevičiūtės. Anot jos, Arnoldas savo jaudulį ištaškė aikštelėje ir būdamas aktoriumi puikiai atskleidė šokio idėją. Džaiviškas poros spektaklis pelnė 18 balų.

„Šok su žvaigžde“ projekte atlikėja ir aktorė Kristina Radžiukynaitė-KaYra žada atskleisti visas savo puses, sudėdama į pasirodymus tiek pozityvumą ir nutrūktgalviškumą, tiek jautrumą bei empatiją. Savotišku jos ir projekto partnerio, profesionalaus šokėjo Justo Girdvainio pasisveikinimu su žiūrovais tapo aistringasis tango.

„Mane sužavėjo jūsų poros atletiškumas – esate gerai sudėti, tvirtai jaučiatės, jūsų laukia puikios perspektyvos“, – pastebėjo J. Kučinskas.

„Šok su žvaigžde“. KaYra ir Justas Girdvainis. I laida

Iškart po pasirodymo pora prisipažino, kad ne viskas pavyko taip, kaip norėta. „Justui rašau 50 balų! Jis ne tik puikus šokėjas, bet ir nuostabus choreografas“, – gerų žodžių partneriui negailėjo Kristina. Gerų balų porai negailėjo ir komisija – jų tango įvertintas 24 balais.

Nors prisistatydamas aktorius bei atlikėjas Dovydas Laukys teigė, kad šokio anksčiau vengė kaip katinas vandens, panašu, kad partnerės, profesionalios šokėjos ir trenerės Melisos Valinovič dėka jam visai neblogai sekasi jaukintis ir šokėjo amplua.

„Šok su žvaigžde“. Dovydas Laukys ir Melisa Valinovič. I laida

Dovydo energingumas puikiai tiko pirmajam poros šokiui – ča ča ča. „Nesuprantu, kaip pirmoje laidoje galima taip sušokti. Ča ča ča – vienas sudėtingiausių šokių, – stebėjosi J. Kučinskas. Komplimentų šokiui negailėjo ir V. Visockas bei L. Chatkevičiūtė, gyrę Dovydo techniką ir atlikimą. Į poros balų taupyklę įkrito 27 balai. Tiek jiems užteko, kad taptų vakaro lyderiais.

Lotynų Amerikos alsavimas niekur nedingo – ča ča ča keitė Argentinoje bei Urugvajuje užgimęs tango. Jį sušoko atlikėja Monika Marija ir profesionalus šokėjas Justinas Mejeris-Ustin.

„Šok su žvaigžde“. Monika Marija ir Justinas Mejeris. I laida

Nors prieš šokį rodytame siužete Justinas prisipažino, kad per pirmąsias treniruotes kiek nerimavo dėl to, kaip Monikai Marijai seksis šokti, jis džiaugėsi, kad visas įdėtas darbas atsipirko ir į televizijos studiją ji žengė gerokai patobulėjusi. Pirmieji poros žingsniai ant parketo įvertinti 20 balų.

Aikštelėje pasirodžius LRT laidų vedėjui Richardui Jonaičiui, apėmė nerimas – nejaugi jis pamiršo, kad pirmąjį vakaro šeštadienį vyks pirmoji tiesioginė „Šok su žvaigžde“ transliacija? Savo partnerę, profesionalią šokėją Eglę Bertulytę, į aikštelę jis atlydėjo vilkėdamas pižamą. Tiesa, vos tik užgrojo „Wham!“ daina „Wake Me Up Before You Go-Go“, tapo aišku, kad Richardas prisistatyti nusprendė žaismingai, o džaivą, kurį repetavo jau kurį laiką, gali atlikti ir pažadintas iš miegų.

„Šok su žvaigžde“. Richardas Jonaitis ir Eglė Bertulytė. I laida

„Partnerė jūsų greita, tad kartais jums buvo sunkoka ją pavyti, tačiau truputį padirbėjus, viskas seksis puikiai“, – neabejojo V. Visockas. Šokis nepabodo ir kitiems komisijos nariams, dėkojusiems už linksmą nuotaiką. Pasirodymas įvertintas 19 balų.

Iš Etiopijos kilusi energingoji Eskedar Maštavičienė, dar vadinama kavos fėja, su profesionaliu šokėju Vykintu Širmu žengė lėtai, bet užtikrintai – žiūrovams jie padovanojo lėtąjį valsą. Šokio žingsniu ji pasakojo ir savo istoriją – moteris į Lietuvą atvyko daugiau nei prieš dešimtmetį, kai buvo priversta palikti savo gimtinę.

„Šok su žvaigžde“. Eskedar Maštavičienė ir Vykintas Širmas. I laida

„Mes, lietuviai, esame uždari ir ne visada mokame parodyti savo emocijas. Eskedar puikiai pavyko papasakoti jautrią istoriją“, – kalbėjo L. Chatkevičiūtė. Anot V. Visocko, emociją Eskedar ir Vykintas tikrai pademonstravo be priekaištų, kiek daugiau pastebėjimų jis turėjo tam, kaip partnerė atliko pagrindinį šokio žingsnį. Teisėjai poros lėtajam valsui skyrė 19 balų.

Vakarą užbaigė atlikėjas bei aktorius Vaidas Baumila ir jo partnerė, profesionali šokėja Ieva Brigita Riepšaitė. Vaidas pasakojo, kad vaikystėje šoko tautinius šokius, studijuodamas išbandė įvairius šokių stilius, o projektas porai prasidėjo ča ča ča žingsniu.

„Šok su žvaigžde“. Vaidas Baumila ir Ieva Brigita Riepšaitė. I laida

„Mane nustebino tai, kaip meistriškai atlikote pakėlimus, kurie buvo ganėtinai kompleksiški ir įdomūs“, – gyrė J. Kučinskas. Poros pasirodymą gyrė ir kiti teisėjai. Jų komplimentai vakaro pabaigoje virto 25 balais.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje ir laidos įraše.

„Šok su žvaigžde“. I laida. Pirmieji naujojo sezono porų žingsniai ant parketo

Likus kiek mažiau nei valandai iki tiesioginės „Šok su žvaigžde“ transliacijos pradžios portalas LRT.lt apsilankė projekto užkulisiuose:

Žvilgsnis į pirmosios šio sezono „Šok su žvaigžde“ laidos užkulisius
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt