Veidai

2020.10.01 16:52

Per karantiną radęs laiko įsiklausyti į savo mintis, kunigas Benas Lyris jas suguldė į naują knygą

Viktorija Lideikytė, LRT.lt2020.10.01 16:52

Per karantiną atradęs daugiau laiko įsiklausyti į savo mintis, kunigas Benas Audrius Martusevičius, dar žinomas kaip poetas Benas Lyris, jas išgirdo ir suguldė į šeštąją knygą. Netrukus pasirodysianti „Kiekvienos dienos terapija“ – tarsi kvietimas susitaikyti su savimi ir atrasti laimę kasdienybės fragmentuose, sako knygos autorius.

Knygynuose netrukus pasirodys šeštoji kunigo Beno Lyrio knyga „Kiekvienos dienos terapija“. Ši knyga bus kitokia nei ankstesnės, sako autorius. Joje nuguls ne trumpos pavienės mintys, o ilgesni apmąstymai ir praktinės užduotys, padėsiančios atrasti kelią laimės link.

„Per karantiną turėjau daugiau laiko pabūti su savimi ir įsiklausyti į savo mintis, kurias ir sudėjau į naują knygą. Ji – tarsi kvietimas susitaikyti, ypač su savimi. Su tuo, koks esi, su žmonėmis, kuriuos sutinki, su situacijomis, kurių negali pakeisti“, – portalui LRT.lt pasakoja knygos autorius.

Į naująją Beno Lyrio knygą sudėti jo asmeniniai išgyvenimai ir patyrimai, kitų jam patikėtos istorijos.

„Knygoje pasidalinau ir savo asmeniniais išgyvenimais, pavyzdžiui, apie kritiką. Iš vienos mokytojos nuolat girdėdavau, kad esu niekam tikęs. Stipresniam žmogui tokie žodžiai gali tapti motyvacija veikti, tačiau kiek sykių skaudžiais žodžiais kitus sumenkinome ir „nusodinome“? Mano knyga apie tai, kad reikia klausyti savo širdies ir nesistengti tenkinti kitų lūkesčių, kadangi taip gyvendami greitai pavargsime“, – pasakoja Benas Lyris.

„Kiekvienos dienos terapijoje“ skaitytojai ras ne tik apmąstymus apie gyvenimą, jo prasmę, mirtį, santykius, Dievą, tačiau ir praktinius patarimus, kaip kasdienybės fone atrasti laimę.

„Pasaulyje yra daug meilės, tačiau ji nepažadinta. Kažkodėl galvojame, kad meilė yra atrandama, tačiau iš tiesų ji yra kuriama. Vienoje knygos dalyje skaitytojai ras konkrečius žingsnius, ką daryti, kad jų gyvenime atsirastų daugiau meilės ir laimės“, – pasakoja kunigas.

Dar nepasirodžiusi knyga socialiniuose tinkluose jau sulaukė didelio dėmesio. Naujo kunigo minčių rinkinio laukia būrys jo sekėjų. „Pastebiu, kad yra galvojančių, jog atsiras žmogus, išspręsiantis jų gyvenimą. Žmonės man rašo, prašo patarimų, pagalbos. Visada jiems atsakau, kad nėra to, kuris sutvarkys jų gyvenimą. Tas žmogus esate tik jūs pats.

Apskritai mes, lietuviai, esame linkę lygintis su kitais ir save nuvertinti. Tačiau geriausi dalykai įvyksta tada, kai žmogus sugeba priimti save tokį, koks jis yra. Naujojoje knygoje kviečiu nužudyti savo vidinį kritiką, kuris kritikuoja save, kitus ir aplinką, ir atsigręžti ne į kaltinimo kultūrą, o į savęs priėmimą ir išeičių ieškojimą“, – sako knygos autorius.

Benas Lyris taip pat yra išleidęs knygas „Tavo meilė mano akys“, „Mano popierius Tavo širdis“, „Mano laikas – Tu“, „Liturgija Meilės“ ir „Aprenk mane savo Meile“.

Taip pat skaitykite