Veidai

2020.10.01 15:39

Pusę Lietuvos „apkabinęs“ automobiliukas Juzė atsisveikina – kelionę tęsia Juozas

Eimantė Juršėnaitė, LRT.lt2020.10.01 15:39

„Komandoje – permainos. Savo kelionę baigė melsvasis automobiliukas Juzė, kurį pakeitė kiek jaunesnis pusbrolis Juozas“, – portalui LRT.lt pasakoja žurnalistas, televizijos laidų vedėjas Ignas Krupavičius, kartu LRT režisieriumi Roku Makarevičiumi leidęsi į kelionę po pasienyje esančius šalies regionus.

Kelionės pradžioje Ignas ir Rokas važiavo su 50-ies metų automobiliuku Juze. Tiesa, automobilis pokštą iškrėtė jau pačioje kelionės pradžioje. Katedros aikštėje išlydint komandą į kelionę jis sunkiai užsivedė, tad LRT kolegoms teko Juzę pastumti. Po to Juzė kiek spyriojosi, tačiau nuriedėjo per Dieveniškes, buvo stabtelėjusi Rūdninkuose, Švenčionių, Ignalinos, Biržų rajonuose, pasiekė Pakruojo apylinkes, Žagarę, Naująją Akmenę pajūrį. I. Krupavičius portalui LRT.lt sakė, kad nors Juzė pranoko lūkesčius, tačiau su automobiliuku tenka atsisveikinti.

„Nors Juzė spyriojosi, su jos tvirtu charakteriu mums pavyko apkabinti pusę Lietuvos. Po stotelės Palangoje Juzė pametė ratą ir suprato, kad kitos pusės ji neįveiks. Juzė pasiūlė paskambinti jos pusbroliui Juozui“, – pasakojo Ignas. Vis tik automobiliukas yra unikalus, todėl jam reikalingos detalės keliauja net iš Italijos. Kadangi tai užtruks, nuspręsta kelionę tęsti su kitu ne mažiau išskirtiniu automobiliu.

Juozas – raudonas „Volkswagen Beetle“. „Už Juzę jis jausnesnis 12 metų, jam beveik tiek, kiek man – automobilis pagamintas 1982-aisais. Žinoma, po nedidukės Juzės, Juozas atrodo žymiai didesnis, kaip koks laivas. Tikimės, kad su juo ir apkabinsime likusią Lietuvos dalį“, – pasakojo I. Krupavičius.

Į kelią Juozas leidosi trečiadienį, o savo kelionę pradėjo Palangoje. Penktadienį laidoje „Labas rytas, Lietuva“ Ignas pasidalys kelionės su Juozu įspūdžiais. Pirmosios Juozo kelionės akimirkos – nuotraukų galerijoje.

LRT.lt primena, kad „Apkabink Lietuvą“ komanda siekia atrasti ir pakalbinti ir toliausiai nuo šalies centro nutolusiuose rajonuose gyvenančius žmones, kurie savo darbais ir iniciatyvomis stengiasi, kad aplinkiniams, vietos bendruomenei būtų lengviau ir įdomiau gyventi. „Apkabink Lietuvą“ laidas žiūrėkite portale LRT.lt.

Apkabink Lietuvą. Juzė nestabdo – susipažino su orientacininke iš Dieveniškių, aplankė Ignaliną ir Kretingą
Apkabink Lietuvą. Juzės nuotykiai Biržų ir Pakruojo rajonuose: aplankė ne tik vynuogyną, bet ir magišką gyvūnų ūkį
Apkabink Lietuvą. Nuotykiai Akmenės rajone – išbandymas Juzei automobilių trasoje ir pažintis su gigantišku ekskavatoriumi