Veidai

2016.01.12 10:33

„Eurovizijos“ naujokų biržoje – nemiga, jaudulys ir emigrantų sugrįžtuvės

LRT.lt2016.01.12 10:33

Šiandien ir rytoj LRT Didžiojoje studijoje prasideda „Eurovizijos“ nacionalinės atrankos laidų filmavimas. Konkursas šiais metais pritraukė kaip niekada daug garsenybių, kurios teigia ateinančios nugalėti. Žinomiems atlikėjams iššūkį metantys scenos naujokai šiuo metu išgyvena nerimastingą laukimą, kovoja su galvos skausmais, perštinčiomis gerklėmis ar mėgaujasi lietuviška žiema, – tokia pasiilgta emigrantų Anglijoje.

Pagal šių metų taisykles paraiškas pateikę atlikėjai bei grupės buvo suskirstyti į du pogrupius: pirmajame susirungs tie, kas į konkursą atėjo su pačių sukurta ar specialiai jiems parašyta daina. „Tokių atlikėjų buvo gerokai daugiau, todėl pogrupį skėlėme į dvi dalis, – pasakojo vykdančioji prodiuserė Rūta Lukoševičiūtė. – Vėliau pristatysime tuos, kurie į konkursą atėjo tik kaip atlikėjai, be savo dainos, ir pasirinko kūrinį iš bendro dainų katilo. Vėliau jie visi rungsis tarpusavyje. O iškritimo kovos prasideda jau nuo pirmos laidos, kurią LRT TELEVIZIJA transliuos šį šeštadienį. Žiūrovų ir komisijos balsavimas nulems, kurie trys iš aštuonių dalyvių keliaus namo, nieko nepešę.“

Debiutinį vakarą dėl teisės atstovauti Lietuvai tarptautiniame „Eurovizijos“ dainų konkurse susirungs Lietuvos pop scenos įžymybės, jau turinčios „eurovizinės“ patirties – Erica Jennings ir Donatas Montvydas. Tačiau atrodo, kad prieš filmavimą jie išlaiko visišką ramybę ir šimtu procentų tiki savo jėgomis.

Visai kitaip jaučiasi kylančios žvaigždės ir scenos naujokai, prieš filmavimą išgyvenantys migreną, nerandantys ramybės naktimis, kovojantys su peršalimu ir vidiniais demonais.

„Ugniaplaukė atlikėja Alice Way iki paskutinės nakties dailino savo kūrinį ir, negana to, kovojo su gerklės skausmais. Naujas scenos veidas – atlikėja Catrinah – guodėsi, kad nemiega jau kelias savaites, kenčia nuo migrenos, netgi nešventė Naujųjų metų, nes labai prastai jautėsi. Bet vakar po repeticijos šiek tiek atsipūtė, sakė: „Būčiau ramesnė, jeigu būčiau žinojusi, kad tokie geri pritariamieji vokalistai“, – pasakojo R. Lukoševičiūtė.

Konkurse dalyvaus ir lietuviai emigrantai, pasivadinę sceniniais pseudonimais Lawreigna ir Vlad Max. Iš Anglijos į Lietuvą atskridę jie ne tik skubėjo į repeticijas, bet ir ieškojo pasiilgto lietuviško maisto, nepaisydami šalčio ketino eiti prie sostinės eglutės.

                                                                                              Dainininkė Lawreigna, asmeninio archyvo nuotr.

Šiais metais konkurse pasirodys ir muzikantė Elena Jurgaitytė, kuriai šis konkursas tampa asmeniniu iššūkiu: pernai ji išbandė „Eurovizijos“ sceną tik kaip dainininkės Mios grupės narė, o šiemet bandys sėkmę kaip solistė.

Dar viena scenos naujokė neįprastu vardu – Petunija – atėjo į konkursą, įkvėpta praėjusių metų latvės Aminatos sėkmės. Ji bandys pavergti publiką ir komisiją elektroninės muzikos kūriniu, įrašytu su prodiuseriu Viliumi Tamošaičiu-Gerai Gerai. Petunija pasirūpino ir kokybiška  apranga, – ji pasirinko dizainerės Julijos Janus drabužius.

Nepaisant nerimo, jaunieji atlikėjai pageidauja įvairių „žvaigždiškų“ dalykų. „Sulaukiame įdomių prašymų. Vieniems reikia pažeme sklaidomo rūko, kitiems – vėjo, blaškančio suknelę, tretiems – mikrofono stovo ne trišake, o apvalia apačia“, – šypsodamasi pasakoja Rūta.

Su savo dainomis ateinantys atlikėjai, pasak R. Lukoševičiūtės, aiškiai iliustruoja, kas yra aktualu šiandieniniams scenos žmonėms. Jų dainose ryškūs socialiniai rūpesčiai, pasaulį sukrėtę įvykiai ar, Jurgio Brūzgos atveju, – bandoma įpūsti daugiau optimizmo ir palengvinti išsivadavimą iš depresijos.

Pirmojo „Eurovizijos“ atrankos koncerto filmavimas LRT Didžiojoje studijoje prasideda šiandien, 18 val.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.