Veidai

2020.09.28 21:52

Į Prancūzijos pirmajai porai skirtą iškilmingą vakarienę Valdovų rūmuose atvyko būrys kviestinių svečių

LRT.lt2020.09.28 21:52

Pirmadienį oficialaus vizito į Lietuvą atvyko Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas ir pirmoji ponia Brigitte Macron. Lietuvos Respublikos prezidento Gitano Nausėdos kvietimu Valdovų rūmuose Prancūzijos pirmajai porai surengta iškilminga vakarienė, į kurią rinkosi būrys kviestinių svečių.

Pirmadienio rytą besiruošdamas priimti svečius, oficialų jų vizitą Lietuvoje prezidentas G. Nausėda pavadino istoriniu. „Šiandien pirmą kartą per savo kadenciją Lietuvą aplankys Prancūzijos prezidentas Emmanuelis Macronas kartu su pirmąja ponia Brigitte Macron.

Šį vizitą vadinu istoriniu, nes Prancūzijos vadovas Lietuvą aplanko po 19 metų pertraukos. Vizitas – puiki proga geriau suprasti vienam kitą, ypač tuo metu, kai agresijos protrūkiai kyla tai vienoje, tai kitoje pasaulio dalyje, o elementarios žmogaus teisės brutaliausiai paminamos čia pat už sienos, Baltarusijoje“, – teigė G. Nausėda.

Pirmadienio popietę su pirmąja ponia atvykusį Prancūzijos prezidentą Vilniaus oro uoste pasitiko Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius, vėliau surengta priėmimo ceremonija Prezidentūroje.

Priėmę svečius, šalies vadovas Gitanas Nausėda ir pirmoji ponia Diana Nausėdienė su Prancūzijos prezidentu E. Macronu ir pirmąja ponia B. Macron apsikeitė oficialiomis dovanomis.

Lietuvos Respublikos vadovas Prancūzijos prezidentui padovanojo žinomo Lietuvos skulptoriaus Romualdo Kvinto darbą „Berniukas su kaliošu“, pagal kurį buvo išlieta didesnė skulptūra, dabar puošianti Vilnių ir primenanti iškilųjį Prancūzijos rašytoją, Vilniuje gimusį ir du kartus prestižinę Goncourt‘ų premiją laimėjusį rašytoją Romeną Gari.

Prancūzijos vadovo dovana – du tomai R. Gari kūrinių prestižinėje serijoje „Pléiade“ ir „Pléiade“, albumas Lietuvai ir Prancūzijai svarbios asmenybės garbei, rašoma Prezidento komunikacijos grupės pranešime.

Pasak šalies vadovo, Prancūziją ir Lietuvą sieja daug istorinių ir kultūrinių ryšių, iškilių pasaulinio garso kūrėjų, tarp jų – ir žymusis Prancūzijos rašytojas, diplomatas R. Gari.

Prancūzijos vadovas Lietuvoje viešės dvi dienas. Pirmadienį Paryžius pranešė, kad E. Macronas antradienį Vilniuje susitiks su S. Cichanouskaja.

Pirmadienio vakarą Vilniuje, Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės valdovų rūmuose G. Nausėdos kvietimu surengta iškilminga vakarienė, skirta Prancūzijos pirmajai porai. Joje pakviesti dalyvauti ir iškilūs visuomenės veikėjai, prancūzų bendruomenės Lietuvoje atstovai.

Kai kurie svečiai prie Valdovų rūmų pasirodė iš karto prisidengę apsauginėmis veido kaukėmis, ne išimtis – ir Prancūzijos bei Lietuvos šalių vadovai ir pirmosios ponios.

Į šventinę vakarienę atvyko gausus politikų būrys: buvusi šalies prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, Alytaus miesto meras Nerijus Cesiulis ir kt.

Progos susitikti su Prancūzijos vadovu nepraleido ir Lietuvos kultūros pasaulio atstovai. Į iškilmingą vakarienę Valdovų rūmuose atvyko nuo koronaviruso pasveikęs Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro direktorius Jonas Sakalauskas, režisierius Oskaras Koršunovas.

Susitikime prezidentūroje B. Macron ir D. Nausėdienė vilkėjusios mėlynos spalvos suknelėmis, į vakarienę abiejų šalių pirmosios ponios atvyko pakeitusios įvaizdį.

D. Nausėdienė pasipuošė ilga sidabro spalvos suknele, prie jos priderino panašaus atspalvio aukštakulnius batelius. B. Macron atvyko taip pat vilkėdama šviesią suknelę žemiau kelių. Prie Valdovų rūmų ji pasirodė apsigaubusi juodu paltu, avėdama juodos spalvos aukštakulnius batelius.

Vakaro akimirkos – nuotraukų galerijoje.

Taip pat skaitykite