Veidai

2020.09.30 07:26

Jurgita Jurkutė į šalį neveja jokių emocijų: drausti sau jausti būtų labai blogai

LRT TELEVIZIJOS laida „Labas rytas, Lietuva“, LRT.lt2020.09.30 07:26

Laimė – tai akimirkos, kuriomis galima naudotis, kai būna labai sunku, LRT TELEVIZIJOS laidoje „Labas rytas, Lietuva“ teigia LRT laidų vedėja Jurgita Jurkutė. Prieš pandemiją daug po pasaulį keliavusi žinoma moteris dabar džiaugiasi atradusi Lietuvą: „Viskas yra šalia, tik reikia tai pamatyti.“

Su Ignu Krupavičiumi šio šeštadienio laidą „Labas rytas, Lietuva“ vedusi J. Jurkutė sako, kad paprastai 9 val. ryto ji vis dar vartosi pataluose. Tačiau neilgai trukus viena šeimos tradicija priverčia visus išlipti iš lovų.

„Rytis [J. Jurkutės vyras – LRT.lt] savaitgaliais visą laiką kepa varškėtukus. Kornelija [dukra – LRT.lt], kai pabunda: tėti, tėti, einame kepti varškėtukų!“ – pasakoja ji.

Labai smalsiu žmogumi save laikanti J. Jurkutė įsitikinusi, kad naujų dalykų mokysis visą gyvenimą. „Man atrodo, kad galimybės, sudėtos į mus Dievo, tėvų, visatos, tokios beribės, o mes išnaudojame jų labai nedaug. Dėl to man visada labai įdomūs nauji dalykai, patirtys, žinios...“ – laidoje atvirauja pašnekovė.

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Įvairūs terapijos būdai: nuo neuroedukacijos pratimų iki miško maudynių

Ji neseniai atrado ir naują laisvalaikio praleidimo būdą, už kurį dėkoja tik karantinui. „Iki COVID-19 viruso su vyru labai daug keliavome po pasaulį, po to – ir su dukryte. O kai viskas pasaulyje susiklostė taip, kaip susiklostė, staiga atradome Lietuvą.

Pasižiūrėjome, kiek nuostabių vietų. Buvome Anykščiuose, vaikščiojome su Ryčiu po Lajų taką, nusileidome į apačią, ten tokia kavinukė... Viskas sutvarkyta, gražiai padaryta, visko yra. Sakau: klausyk, čia kaip kokioje Italijoje!“ – atradimais dalijasi laidų vedėja.

Kartais, pasak J. Jurkutės, ko nors ieškome, galvojame, ką dar galime nuveikti, kad būtume geresni, kaip save patobulinti, kur nuvažiuoti, kad įgytume kažko, ko tarsi neturime, tačiau viskas yra šalia, tik reikia tai pamatyti, tikina žinoma moteris.

Neseniai ji atrado ir Kauno rajone esantį Kadagių slėnį. Leidžiantis saulei J. Jurkutė su šeima mėgavosi nuostabiais raminančiais vaizdais. Paklausta, ką rekomenduotų aplankyti savo gimtinėje – Plungėje – ar Žemaitijoje, pašnekovė prisimena vasaras pramogaujant Platelių ežere.

„Plungėje rekomenduoju aplankyti biblioteką, kuri dabar visiškai nauja, įkurta parko senojoje laikrodinėje. Taip pat ten yra gražūs rūmai, labai gražiai sutvarkytas ir parkas. O aplink Plungę jau nuo vaikystės mano mylimiausia vieta – Plateliai. Būdavo didžiausia svajonė, kai šilta ir tėvai gali, lėkti maudytis į ežerą“, – pamena ji.

Kokia J. Jurkutės svajonė dabar? Sustiprėti ir pritaikyti žinias, įgytas neuroedukatorių mokymuose, pažymi laidų vedėja. Žiūrovai, kiekvieną šeštadienį laidos svečiui galintys užduoti klausimų, taip pat domėjosi, kas, pašnekovės nuomone, yra laimė.

Visos emocijos – normalu. Visi esame žmonės, patiriame įvairiausių emocijų. Leidžiu sau ir liūdėti, ir paverkti. Drausti sau jausti būtų labai blogai.

„Tai būsena, kuri atsiranda dėl vienokių ar kitokių aplinkybių, santykių, pasiekimų. Man atrodo, kad tai nėra nuolatinis reiškinys žmogaus gyvenime. Tai akimirkos, kuriomis, jei sugebi jas pastebėti, įsisąmoninti, fiksuoti ir įsidėti į atminties krepšelį, kai būna labai sunku, galima naudotis.

Visos emocijos – normalu. Visi esame žmonės, patiriame įvairiausių emocijų. Leidžiu sau ir liūdėti, ir paverkti. Kaip mano mama kartais: oi, Kornelyte, tik neverk, susirenkam tas ašaras... Sakau: mama, baik – vaikas nori verkti, tegul paverkia. Turiu omenyje, drausti sau jausti būtų labai blogai“, – tiki J. Jurkutė.

Anot jos, tam, kad švytėtų moters išorė, labai svarbi vidinė jos būsena: moterį galima aprengti prabangiausiais drabužiais, bet jei moteris savimi nepasitiki, jai stinga meilės sau ir gebėjimo mylėti kitą, sudėtingai vyksta prigimtinių gebėjimų realizacija, tokios moters akys bus šiek tiek prigesusios.

„Visko būna: visokių jausmų, situacijų, etapų, kai galvoji: o kam aš čia? Ką aš sugebu? Aš pasidarau sąrašiuką, ką galiu. Moku tą, tą ir tą. Ką iš to galiu sukurti? Ir man tai padeda“, – patarimu dalijasi J. Jurkutė.

Plačiau – rugsėjo 26 d. laidos „Labas rytas, Lietuva“ įraše.

Taip pat skaitykite

Labas rytas, Lietuva! Šeštadienis I d. Įvairūs terapijos būdai: nuo neuroedukacijos pratimų iki miško maudynių