Veidai

2016.01.01 20:50

Iš ugninių beždžionių reiktų pasimokyti rūpesčio savo artimaisiais

Kinų horoskope 2016-ieji – ugninės beždžionės metai. Šių judrių, smalsių gyvūnų Lietuvos zoologijos sode gyvena kiek per dvidešimt. Pasak jų prižiūrėtojų, iš beždžionių galima pasimokyti meilės ir rūpesčio artimaisiais.

Perukuotųjų tamarinų rūšies beždžionių zoologijos sode gyvena daugiausiai – 10. Tamarinų kaimynė už tinklo – ant žemės beveik niekada nenulipančių, vikriųjų marmozečių šeima – našliu likęs tėvas su dviem vaikais. Darbuotojai sako, kad zoologijos sode beždžionės judriausi, žaismingiausi gyvūnai, tad gal ir 2016-ieji nebus liūdni. Iš šių gyvūnų žmonės galėtų pasimokyti rūpesčio savo artimaisiais.

„Kai gimsta jauniklis, mama pirmom valandom pamaitina ir vaikai pereina mažiukai, nes iki pusės metų nešioja ant savo kūno, nešioja tėvelis, senelis ir kiti šeimos nariai ir labai saugo. Tai tokie labai dideli šeimos ryšiai turėtų būti. Ir kitos rūšys – anubiai, kapucinai be galo myli, yra labai geros mamos, myli savo vaikus“, – pasakoja Lietuvos zoologijos sodo Plėšriųjų žinduolių sk. vedėja Angelė Grebliauskienė.

Paspaudus šalčiui, beždžionės zoologijos sode gyvena šiltai – temperatūra jų namuose kiek didesnė nei 20 laipsnių. Pažvelgus į emocInguosius kapucinus akivaizdu – svečiai ir dėmesys jiems visai nepatinka. Prižiūrėtojai sako, kai kurios beždžionės labai galvotos. Pavyzdžiui, netyčia palikus joms plaktuką, tikrai žinos, ką su juo reikia daryti. Be to, kiekviena savito charakterio.

„Liepa yra kitokia patelė, ji visur nori būti matoma ir ji yra vadinama tos bandos favoritė, nes patinas ją dabar labiausiai myli. Tai visų pirma jai yra pats skaniausias kasnelis, geriausia vieta užimama voljere miegoti, yra tokia pas juos herarchija. O Jonas yra vadas, bet jis toks tinginiukas, tai kitas patinėlis auga ir bando užimti jo vietą, tai dabar tarp jų vyksta dažni konfliktai, jie vienas kitą persekioja“, – apie skirtingus beždžionių charakterius pasakoja A. Grebliauskienė.

Beždžionės metais šie gyvūnai Lietuvos zoologijos sode išskirtinio dėmesio nesulauks, bet ir taip jo nori bei gauna visada. Prižiūrėtojai juokauja, kad beždžionės kaip vaikai – visi žaidimai ar užduotys joms pabosta labai greitai.