Veidai

2020.09.22 16:56

Iš komos prikeltas Navalnas dėkoja žmonai Julijai: meilė gydo ir grąžina į gyvenimą

LRT.lt2020.09.22 16:56

Po apsinuodijimo nervus paralyžiuojančia chemine medžiaga Vokietijos ligoninėje sveikstantis Rusijos opozicionierius Aleksejus Navalnas savo instagramo paskyroje dalijasi įvairiausiais išgyvenimais. Paskutinis jo įrašas – apie meilę. Jautrius žodžius apie gydomąją šio jausmo galią A. Navalnas dedikavo žmonai Julijai.

A. Navalnas rašo, kad pastarieji poros pečius užgriuvę išgyvenimai priminė filmo sceną: vienas mylimasis gulėjo komoje, o kitas, savo meile ir besąlygišku rūpesčiu, jį sugrąžino į gyvenimą.

Rugpjūčio 26-ąją pora atšventė 20-ąsias vestuvių metines. „Dabar apie meilę žinau šiek tiek daugiau nei prieš mėnesį“, – instagrame rašo A. Navalnas, pasidalijęs bendra savo ir žmonos nuotrauka.

View this post on Instagram

Пост про любовь ❤️. У нас с Юлей 26 августа была годовщина - 20 лет свадьбы, но я даже рад, что пропустил и могу это написать сегодня, когда знаю о любви немного больше, чем месяц назад. Вы, конечно, сто раз видели такое в фильмах и читали в книжках: один любящий человек лежит в коме, а другой своей любовью и беспрестанной заботой возвращает его к жизни. Мы, конечно, тоже так действовали. По канонам классических фильмов о любви и коме. Я спал, и спал, и спал. Юля @yulia_navalnaya приходила, говорила со мной, пела меня песенки, включала музыку. Врать не буду - ничего не помню. Зато расскажу вам, что точно помню сам. Вернее, вряд ли это можно назвать «воспоминание», скорее, набор самых первых ощущений и эмоций. Однако он был для меня так важен, что навсегда отпечатался в голове. Я лежу. Меня уже вывели из комы, но я никого не узнаю, не понимаю, что происходит. Не говорю и не знаю, что такое говорить. И все мое времяпрепровождение заключается в том, что я жду, когда придёт Она. Кто она - неясно. Как она выглядит - тоже не знаю. Даже если мне удаётся разглядеть что-то расфокусированным взглядом, то я просто не в состоянии запомнить картинку. Но Она другая, мне это понятно, поэтому я все время лежу и ее жду. Она приходит и становится главной в палате. Она очень удобно поправляет мне подушку. У неё нет тихого сочувственного тона. Она говорит весело и смеётся. Она рассказывает мне что-то. Когда она рядом, идиотские галлюцинации отступают. С ней очень хорошо. Потом она уходит, мне становится грустно, и я снова начинаю ее ждать. Ни одну секунду не сомневаюсь, что у этого есть научное объяснение. Ну, типа, я улавливал тембр голоса жены, мозг выделял дофамины, мне становилось легче. Каждый приход становился буквально лечебным, а эффект ожидания усиливал дофаминовое вознаграждение. Но как бы ни звучало классное научно-медицинское объяснение, теперь я точно знаю просто на своём опыте: любовь исцеляет и возвращает к жизни. Юля, ты меня спасла, и пусть это впишут в учебники по нейробиологии😍

A post shared by Алексей Навальный (@navalny) on

„Jūs, žinoma, tokias scenas šimtą kartų matėte filmuose ir skaitėte knygose: vienas mylimasis guli komoje, o kitas su meile ir nesibaigiančiu rūpesčiu grąžina jį į gyvenimą. Mes, žinoma, irgi elgėmės pagal klasikinių filmų apie meilę ir komą kanonus. Aš tik miegojau, miegojau ir miegojau. Julija ateidavo, kalbėdavosi su manimi, dainuodavo man dainas, įjungdavo muziką. Nemeluosiu – nieko neprisimenu.

Bet pasakysiu jums, ką tiksliai prisimenu. Vargu, ar tai galima pavadinti „atsiminimu“, veikiau jau pačių pirmųjų pojūčių ir emocijų rinkiniu. Tačiau man šie patyrimai buvo tokie svarbūs, kad visam laikui įsirėžė galvoje“, – rašo A. Navalnas.

Toliau Rusijos opozicijos lyderis pasakoja, kad atgavęs sąmonę jis nesuprato, kas vyksta aplink, nieko nepažino, negalėjo kalbėti, tačiau laukė jos. „Kas ji – nežinau. Nežinau ir kaip ji atrodo. Net jeigu ir pavyks blausiu žvilgsniu kažką įžiūrėti, paprasčiausiai nieko neprisiminsiu dėl savo būklės.

Bet ji yra kitokia, ir aš tai suprantu, todėl visą laiką guliu ir jos laukiu. Ji ateina ir tampa mano palatos valdove. Ji patogiai pataiso mano pagalvę. Ji nekalba tyliu, užjaučiančiu tonu. Ji kalba linksmai ir juokiasi. Ji man kažką sako. Kai ji šalia, dingsta idiotiškos haliucinacijos. Su ja labai gera. Tada ji išeina, man pasidaro liūdna ir aš vėl pradedu jos laukti“, – patyrimais dalijasi A. Navalnas.

Vyras rašo neabejojantis, jog keistiems jo išgyvenimams turi būti mokslinis paaiškinimas. „Na, pavyzdžiui, išgirsdavau žmonos balso tembrą, smegenys išskirdavo dopaminą, man palengvėdavo. Kiekvienas jos apsilankymas virsdavo tarsi gydomuoju, o jo laukimas sustiprindavo dopamino sukeliamą atlygio jausmą.

Bet kad ir kaip šauniai skambėtų mokslinis ir medicininis paaiškinimas, dabar viską žinau iš savo patirties: meilė gydo ir grąžina tave į gyvenimą. Julija, tu mane išgelbėjai ir tegul tai rašo neurologijos vadovėliuose“, – jautrius žodžius savo gyvenimo meilei skyrė A. Navalnas.

LRT.lt primena, kad A. Navalnas praėjusį mėnesį pasijuto blogai lėktuve, skridusiame iš Sibiro, kur buvo nuvykęs tirti korupcijos ir propaguoti savo „išmaniojo balsavimo“ kampanijos prieš regionų rinkimus.

Lėktuvui skubiai nutūpus, 44-erių politikas buvo nugabentas į Omsko miesto ligoninę, o vėliau pervežtas į Berlyno kliniką, kur gydytojai nustatė, kad jis buvo apnuodytas Sovietų Sąjungoje sukurta kovine medžiaga iš „Novičioko“ grupės.

Praėjusią savaitę pranešta, kad A. Navalno būklė gerėja. Nuo tada apie savo išgyvenimus Rusijos opozicijos lyderis aktyviai dalijasi socialiame tinkle.